Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Zautomatyzowane maszyny Prima Power na Targach ITM w Poznaniu

W dniach 6-9 czerwca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Targi ITM Innowacje Technologie Maszyny. To już kolejna edycja tego wydarzenia, które z roku na rok przyciąga coraz więcej odwiedzających i wystawców nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. 

Logo Prima PowerW dniach 6-9 czerwca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Targi ITM Innowacje Technologie Maszyny. To już kolejna edycja tego wydarzenia, które z roku na rok przyciąga coraz więcej odwiedzających i wystawców nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Jednym z nich będzie firma Prima Power, która ponownie zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania, tym razem pod hasłem „Zautomatyzuj swoją produkcję z naszymi maszynami”. Na tegorocznych targach firma skupi się na prezentacji najnowszych maszyn wyposażonych w automatykę – Laser Genius Compact Server i Punch Genius Compact Express z systemami załadunku i rozładunku, a także prasę krawędziową eP 1030 z automatyczną korektą kąta zagięcia.

Zautomatyzowane maszyny Prima Power na Targach ITM w Poznaniu
Laser Geniusz Compact Sever

Pierwszą z prezentowanych maszyn będzie wycinarka laserowa Laser Geniusz z automatyką załadunku i rozładunku Compact Server. Maszyna pozwala osiągnąć maksymalną produktywność cięcia blach w szerokim zakresie grubości. Głowica tnąca z nowoczesną adaptacyjną optyką upraszcza pracę i pomaga zwiększyć rentowność produkcji. Włókno węglowe, z którego wykonane jest ramię maszyny oraz napędy liniowe w głównych osiach zapewniają duże przyspieszenia i zawrotne prędkości. Urządzenie wyposażone jest w system załadunku i rozładunku Compact Server. Podczas gdy maszyna wycina detale, system ten zarządza magazynem blachy oraz wyciętych arkuszy, dzięki czemu użytkownik uzyskuje ciągłą bezobsługową pracę.Prima Power kolejny rok z rzędu zdecydowała się na udział w targach ITM w Poznaniu. –Targi poznańskie są dobrą okazją do zapoznania Klientów ze specyfiką naszych maszyn, ale również do bezpośrednich spotkań z ekspertami, specjalizującymi się w tematyce obróbki blach. Każdy z gości będzie mógł dowiedzieć się, w czym specjalizuje się dana maszyna i w jakiej produkcji najlepiej się sprawdzi. W tym roku zaprezentujemy maszyny z najnowszej serii Genius, które zostały wyposażone w systemy automatyki – to właśnie na ten aspekt stawiamy szczególny nacisk w tym roku – mówi Roman Padewski, dyrektor zarządzający Prima Power Central Europe.

Zautomatyzowane maszyny Prima Power na Targach ITM w Poznaniu
Wykrawarka rewolwerowa Punch Genius

Punch Genius, czyli wykrawarka rewolwerowa, to kolejna maszyna, wyposażona w system automatyki o nazwie Compact Express. Maszyna charakteryzuje się sterowanymi numerycznie serwo-elektrycznymi napędami osi, które zapewniają doskonałą wydajność energetyczną oraz szybkość działania przy niskich wymaganiach konserwacyjnych. Filarem jej produktywności jest instalacja dużej ilości narzędzi oraz łatwe i szybkie przezbrajanie rewolweru. Na Targach ITM Punch Genius zostanie zaprezentowany wraz z urządzeniem załadowczo-rozładunkowym Compact Express. Jest to automatyczny system obsługi materiałów, który nie zajmuje dodatkowego miejsca. Posiada on dwie jednostki magazynowe (jedna dla blachy wejściowej i jedna dla przetworzonych arkuszy). Dodatkowo charakteryzuje się dużą elastycznością sposobu załadunku i rozładunku materiału oraz obrobionego arkusza. Operator może zadecydować, kiedy materiał i obrobiony arkusz mają być ładowane w systemie automatycznym, a kiedy w manualnym.

Zautomatyzowane maszyny Prima Power na Targach ITM w Poznaniu
Prasa krawędziowa eP 1030

Prasa krawędziowa eP 1030 z automatyczną korektą kąta zagięcia to urządzenie wspierające kolejny etap automatyzacji procesu produkcyjnego. Stanowi ona szybkie, dokładne i efektywne serwo-elektryczne rozwiązanie do gięcia. Innowacyjna koncepcja maszyny  łączy wydajność, elastyczność i niezawodność z dużym naciskiem na ochronę środowiska. System wzmocnionego pasa napędzanego przez serwo-napędy Prima Electro rozkłada siłę nacisku równomiernie na całej długości gięcia. Sztywna i stabilna rama w kształcie litery „O” zapewnia prostopadłość narzędzia nawet przy skrajnych deformacjach, a także dokładność i powtarzalność gięcia.

Podobne artykuły