Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Prezentacja najnowszego automatu gnącego FBe5-3

W dniu 5 listopada firma Prima Power przedstawiła maszyny: Shear Genius SGe5 – wykrawarkę rewolwerową zintegrowaną z gilotyną kątową, a także najnowszy automat gnący FBe5-3. 

Logo Prima PowerW dniu 5 listopada firma Prima Power przedstawiła maszyny: Shear Genius SGe5 – wykrawarkę rewolwerową zintegrowaną z gilotyną kątową, a także najnowszy automat gnący FBe5-3. Prezentacja maszyny odbyła się w czasie procesu produkcyjnego, dzięki czemu można było sprawdzić jej innowacyjne zastosowanie.

Najnowszy automat gnący FBe5-3 został zaprezentowany w Demo Center Prima Power. Był to pierwszy pokaz tego modelu w Polsce. W przeciwieństwie do tradycyjnych pras krawędziowych, urządzenie posiada opcje ATC (automatycznej wymiany narzędzi) oraz czytnik kodów kreskowych, dzięki czemu wykonuje automatyczną konfigurację narzędzi oraz aktywuje nowy program w sterowniku. Proste instrukcje ekranowe zarówno ułatwiają i przyspieszają  pracę, jak i służą do  dalszej edukacji operatora. Urządzenie może pracować w dwóch różnych trybach. W trybie standardowym element jest automatycznie przesuwany podczas operacji zaginania z każdej strony, natomiast w trybie prasy krawędziowej arkusz jest przesuwany ręcznie, co umożliwia wykonanie bardzo wąskich profili. Najważniejszą cechą charakteryzującą maszynę jest jednak duża oszczędność energii elektrycznej oraz emisji CO2 – to aż 64% mniej w porównaniu z rozwiązaniami hydraulicznymi.

Tym, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w ostatnich Targach ITM Innowacje Technologie Maszyny, Prima Power ponownie zaprezentowała podczas spotkania pokazowego innowacyjną wykrawarkę rewolwerową zintegrowaną z gilotyną kątową – SGe5 – zdobywcę Złotego Medalu Targów STOM-BLECH. Maszyna jest optymalnym rozwiązaniem w obróbce blach. Główną jej funkcją jest dostarczanie jednego systemu do przetworzenia pełnowymiarowego arkusza wyjściowego w gotowy wycięty detal, który może zostać przekazany do kolejnego procesu.

Podobne artykuły