Koszyk: BRAK


Artykuł Dodaj artykuł

Marka Prima Power nagrodzona Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich

W dniach 3–6 czerwca 2013 r. za sprawą targów ITM Polska Poznań zmienił się w stolicę międzynarodowego przemysłu technologicznego, a pawilony Międzynarodowych Targów Poznańskich o łącznej powierzchni blisko 30 000 m2 wypełniło 1000 wystawców z 28 krajów, w tym ponad 100 firm z Indii.

Logo Prima PowerW dniach 3–6 czerwca 2013 r. za sprawą targów ITM Polska Poznań zmienił się w stolicę międzynarodowego przemysłu technologicznego, a pawilony Międzynarodowych Targów Poznańskich o łącznej powierzchni blisko 30 000 m2 wypełniło 1000 wystawców z 28 krajów, w tym ponad 100 firm z Indii. Tegoroczna edycja targów była rekordowa, zaprezentowanych zostało 1400 maszyn. Swoje nowości na stoiskach wystawiło wielu liderów z branży, wśród których nie zabrakło firmy Prima Power.

W tym roku stoisko sygnowane marką Prima Power liczyło ponad 250. Po raz pierwszy w Polsce szerokiej publiczności  przedstawiono maszynę nowej generacji z serii Shear Genius SGe6 oraz jedyny dostępny na rynku serwo-elektryczny automat gnący FBe4 z serii Fast Bend. Wydarzenie było doskonałą okazją do przetestowania funkcjonalności maszyn.

SGe6 to wykrawarka rewolwerowa zintegrowana z gilotyną kątową. Wykorzystując małą powierzchnię hali, maszyna jest w stanie przetworzyć pełnowymiarowy arkusz blachy w gotowy wycięty detal, który może zostać poddany dalszej obróbce. Pozwala to nie tylko na skrócenie  samego czasu obróbki aż do 60% oraz redukcję odpadu o 10%, lecz także na zmniejszenie konsumpcji energii elektrycznej nawet do 100 000 kW rocznie.

FBe4 to nowoczesne i elastyczne rozwiązanie z zakresu gięcia. Dzięki zastosowaniu napędów serwo-elektrycznych możemy uzyskać większą wydajność i produktywność, wynikającą z oszczędności energii elektrycznej aż do 64% oraz zużycia surowców i zmniejszenia kosztów eksploatacji nawet do 65%.

Technologia jutra SGe6, którą możemy wykorzystywać w praktyce już dzisiaj, została wyróżniona Złotym Medalem MTP - jedną z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku. Jest on przyznawany produktom, które spełniają kryteria najwyższej jakości, innowacji, wytwarzanym w oparciu o najnowocześniejsze technologie. Wyboru spośród prawie 500 zgłoszeń dokonuje profesjonalne jury, składające się z wybitnych ekspertów z sektora inżynieryjnego. Złoty Medal MTP jest także potwierdzeniem doskonałości produktu, a prestiż tej nagrody z ponad trzydziestoletnią tradycją zapewnia dodatkową rekomendację rynkową.

Galeria:

galeria_216  

 

Galeria zdjęć do artykułu

Podobne artykuły