Eagle Group Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek
eba sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Hardox na Politechnice Wrocławskiej

02-12-2013, 00:00

W dniu 29 listopada 2013 roku odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli firmy SSAB ze studentami Politechniki Wrocławskiej.

Temat wykładu „Charakterystyka stali HARDOX i ograniczenia ich stosowania”. Stale o strukturze martenzytycznej, jaką niewątpliwie jest HARDOX, wciąż są niszowym tematem. Prezentowane przykłady zastosowań i rekomendacje huty dotyczące obróbki spotkały się z dużym zainteresowaniem przyszłych inżynierów.

Należy w tym miejscu dodać, że współpraca SSAB ze studentami  zaowocowała aż pięcioma pracami dyplomowymi w r. ak. 2013/2014, właśnie temat trudnościeralnej stali HARDOX. Huta SSAB zaprosiła również słuchaczy do udziału w konkursie University Challenge kierowanego do studentów wydziałów technicznych, który jest organizowany w ramach Swedish Steel Prize, obecnie najbardziej prestiżowej nagrody w branży stalowej (więcej: www.steelprize.com).

Źródło: SSAB Poland sp. z o.o.

Artykuł został dodany przez firmę

SSAB Poland sp. z o.o.

SSAB jest firmą stalową z siedzibami w Skandynawii i Stanach Zjednoczonych, posiadającą globalny zasięg i elastyczny system produkcyjny. SSAB jest wiodącym na świecie producentem zaawansowanej stali o wysokiej wytrzymałości.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły