Aluminium to jeden z częściej wykorzystywanych materiałów w praktycznie każdej gałęzi przemysłu. Nic dziwnego – to bowiem rozwiązanie mocne, lekkie, trwałe i ekologiczne. Poddane procesowi anodowania staje się jeszcze atrakcyjniejsze pod względem swych właściwości. Jak przebiega proces uszczelniania i ochrony profili aluminiowych i jaki ma wpływ na finalne cechy produktu?
Niewiele jest dziedzin, od których, tak jak do sektora medycznego, wymaga się precyzji i nieomylności. Nic w tym dziwnego - to właśnie od lekarzy, ratowników czy rehabilitantów zależy nasze zdrowie oraz życie.
Sterylizacja, wąski zakres tolerancji i łatwość czyszczenia - to rygorystyczne założenia, które musi spełnić każde urządzenie medyczne trafiające na oddział szpitalny czy do prywatnego gabinetu lekarskiego. Aluminium dostarczane przez globalnego potentata, Hydro, od lat z powodzeniem nadaje kształt - w przenośni i dosłownie - tego rodzaju sprzętom.
Design i technologia, jakość i funkcjonalność - to mariaż cech, jakimi możemy scharakteryzować anodowanie jako metodę obróbki powierzchniowej. W wyniku tego procesu aluminium zyskuje właściwości dekoracyjne i użytkowe, dlatego coraz częściej i szerzej jest wykorzystywane w przemyśle, a liczba anodowanych wyrobów stale rośnie.
U nas dzisiaj tak pięknie, kolorowo zrobiło się na produkcji.
Pozornie niewielkie rzeczy w dużym stopniu determinują naszą codzienność.
Czynniki kulturowe, ekonomiczne oraz demograficzne sprawiły, że w ostatnich latach ludzie coraz chętniej migrowali do dużych miast, szczególnie w państwach wysoko rozwiniętych.
Czy wytwarzane dziś produkty są w stanie zagwarantować ich producentom przewagę konkurencyjną na lata? Szybko zmieniające się potrzeby klientów oraz technologiczne, ekonomiczne i środowiskowe trendy zmuszają do poszukiwania substytutów materiałów wykorzystywanych w procesie produkcyjnym. Aluminium daje szanse na zmiany w duchu zrównoważonego rozwoju.
Największe koncerny przemysłowe opracowują swoje technologie pozostając w trendzie ekologicznych rozwiązań przyjaznych środowisku. Pionierami w tym zakresie są producenci aluminium, które jako surowiec jest trzecim najczęściej występującym na ziemi pierwiastkiem.
Uniwersalność aluminium sprawia, że jest chętnie wykorzystywane przez wiele branż, w tym także architekturę i budownictwo. Właściwości tego metalu umożliwiają uwzględnianie go w projektach ogrodów zimowych i szklarni, które ze względu na specyficzną konstrukcję stanowią wyzwanie dla każdego architekta.
Obecnie obserwujemy na rynku europejskim dynamiczny rozwój branży oświetleniowej LED.
Bezpieczeństwo i trwałość – to właśnie z tych względów najczęściej stosowanym materiałem w produkcji słupów oświetleniowych jest aluminium.
Zestawienie Polskich Norm dotyczących branży metalowej - kwiecień 2018
Aluminium stanowi składnik 8% skorupy ziemskiej, jest drugim metalem, jeśli chodzi o zakres zastosowań. Jest to metal lekki. Ciężar elementu wykonanego z aluminium ma jedynie 1/3 wagi takiego samego elementu wykonanego ze stali.