Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Seco poszerza popularną linię produktów Jabro®-Solid2

Nowe frezy firmy Seco uzupełniające linię łatwych w użyciu frezów Jabro-Solid2 z węglika spiekanego zapewniają większą trwałość, prędkość i wydajność skrawania w wielu różnych zastosowaniach.

Nowe frezy firmy Seco uzupełniające linię łatwych w użyciu frezów Jabro-Solid2 z węglika spiekanego zapewniają większą trwałość, prędkość i wydajność skrawania w wielu różnych zastosowaniach.

Narzędzia do fazowania JS506 i JS509 oraz frezy walcowo-czołowe z serii JS410 i JS450 do obróbki stopów aluminium stanowią najnowsze uzupełnienie Rodzina produktów Jabro-Solid2. Nowe narzędzia do fazowania – 60-stopniowy JS506 i 90-stopniowy JS509 – cechują się wysoką jakością węglika. Ich konstrukcja uwzględnia zróżnicowaną podziałkę niwelującą drgania i doskonale nadaje się do obróbki w dowolnych warunkach. Frezy zostały pokryte powłoką Siron-A, która zwiększa ich odporność na zużycie termiczne i umożliwia zastosowanie przy wysokiej prędkości skrawania i posuwu, a tym samym pozwala na optymalizację procesu obróbki.

Seria JS410, w której skład wchodzą frezy JS412 i JS413, jest przeznaczona do lekkiej obróbki w każdych warunkach, jednak przede wszystkim – do pracy z wrzecionami o niższej prędkości obrotowej lub niższym momencie obrotowym. Specyficzna geometria frezów umożliwia lekkie skrawanie bez drgań.

Seria JS450, obejmująca frezy JS452 i JS453, zapewnia większą wydajność pracy. Charakteryzuje się specjalną mikrogeometrią, powierzchnią styku z fazą 0° i polerowaną powłoką HEMI. To zapewnia maksymalną trwałość narzędzia i prędkość usuwania materiału w każdych warunkach. Wyjątkowy kształt podziałki frezu JS450 ułatwia odprowadzanie wiórów z dala od strefy skrawania.

Linia frezów walcowo-czołowych Jabro-Solid2 z węglika spiekanego zapewnia elastyczność obróbki dowolnych materiałów przy zachowaniu doskonałego stosunku ceny do wydajności.

Podobne artykuły