Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Firma Seco rozszerza asortyment narzędzi Turbo 10 do frezowania wybrań kątowych i rowków

Firma Seco rozszerza asortyment produktów do frezowania wybrań kątowych i rowków o nowe narzędzia z rodziny Turbo 10.

Firma Seco rozszerza asortyment produktów do frezowania wybrań kątowych i rowków o nowe narzędzia z rodziny Turbo 10. Narzędzia zostały zaprojektowane z myślą o zwiększeniu ich uniwersalności w związku z czym opracowano gamę płytek o nowych geometriach i promieniach naroża jak również korpusy.

Teraz, płytki dostępne są w wersji z promieniem naroża od 0,4 do 3,1 mm (0,016 do 0,122 cala). Ponadto, opracowane nowe geometrie płytek szlifowanych znacznie zwiększają wydajność obróbki różnego typu materiałów, w tym aluminium, stali nierdzewnej oraz stopów trudnoobrabialnych m.in. stopów tytanu.

Nowe narzędzia Turbo 10 stanowią idealne rozwiązanie dla operacji frezowania wybrań kątowych za pomocą frezów śrubowych, gdy wymagana jest duża stabilność procesu, uniwersalność oraz precyzja podczas obróbki. Frezy śrubowe Turbo 10 dostępne są w średnicach od 20 do 54 mm (od 0.75 do 2.00 cala) w wersji Seco Weldon, Combimaster, Seco-Capto oraz w wersji nasadzanej.

Wszystkie frezy Turbo 10 posiadają precyzyjnie wykonane gniazda na płytki zapewniające optymalny kontakt z płytką, co znacznie zmniejsza bicie, poprawia stabilność obróbki i zwiększa trwałość narzędzia. Wewnętrzne kanały doprowadzające chłodziwo pozwalają na osiągnięcie wysokiej wydajności z jednoczesnym, doskonałym odprowadzaniem wiórów. Uniwersalne frezy Turbo 10 mogą być stosowane podczas operacji frezowania rowków, wybrań kątowych, zagłębiania pod kątem, planowania, frezowania kieszeni oraz frezowania wgłębnego.

Więcej informacji na temat asortymentu narzędzi Turbo 10 znajdziesz ma na stronie internetowej:
http://www.secotools.com/en/Global/Products/Milling/Square-sholder-milling/Turbo-10/.

Podobne artykuły