Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Mennice narodowe wybierają piece SECO/WARWICK

SECO/WARWICK dostarczy piec próżniowy Vector® do kolejnej narodowej mennicy.

SECO/WARWICK dostarczy piec próżniowy Vector® do kolejnej narodowej mennicy. Urządzenie trafi do narodowego producenta monet obiegowych i kolekcjonerskich w Egipcie. To pierwszy kontrakt SECO/WARWICK w tym kraju. Egipska Mennica Narodowa jest już siódmą mennicą na świecie, która wybrała rozwiązania SECO/WARWICK.SECO/WARWICK 2021, Vector, mennica narodowa

Zamówiony piec próżniowy Vector z wysokociśnieniowym hartowaniem gazowym 15 Bar to sprzęt, który idealnie wpisuje się w charakterystykę pracy mennic. Vector umożliwia szybką obróbkę cieplną, a przestrzeń robocza jest optymalna dla wyrobu monet obiegowych, kolekcjonerskich oraz pieczęci, medali, czy orderów. Piece próżniowe linii Vector z okrągłą grafitową komorą grzejną mogą być stosowane do większości standardowych procesów hartowania, odpuszczania, wyżarzania, przesycania, czy lutowania twardego. Piece próżniowe Vector w branży menniczej są bardzo popularne ponieważ zapewniają intensywne i równomierne chłodzenie w gazie, które gwarantuje wysoką twardość i żywotność narzędzi menniczych. Idealną jakość powierzchni stempli menniczych i innych wyrobów zapewnia bardzo wysoka czystość atmosfery próżniowej. Mennica Egipska zakupiła sprzęt, który jest bardzo zbliżony swoją charakterystykę do rozwiązań, które SECO/WARWICK dostarczał w ubiegłym roku do Mennicy Polskiej – jednej z najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie. Niektóre urządzenia instalowane przez SECO/WARWICK pracują u tego klienta już 9 rok.

„Mennice to bardzo wymagający klienci. Wytwarzają produkty o bardzo wysokiej jakości, które muszą być doskonałe pod względem detali jak i powtarzalności produkcji. Kolekcjonerzy, którzy są klientami mennic oczekują najwyższej staranności, trwałości i jakości. – mówi Maciej Korecki, Wiceprezes Segmentu Pieców Próżniowych w SECO/WARWICK. Tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że po raz kolejny nasz flagowy produkt – piec próżniowy Vector – zostanie zainstalowany w kolejnej mennicy narodowej. Dostawa jest efektem naszych bardzo dobrych rekomendacji, które w tej wąskiej branży są mocnym argumentem wyboru. Warto dodać, że rozwiązania SECO/WARWICK pracują w mennicach w Kanadzie, Polsce, Brazylii, Turcji czy Chinach. Dla mennic narodowych piece marki SECO/WARWICK są pierwszym wyborem” – konkluduje M. Korecki.

Mennica w Kairze wybiera piec próżniowy Vector

Mennica Egipska powstała w 1950 roku. Po 70 latach działalności przy mennicy powstało pierwsze Egipskie Muzeum Monet Obiegowych. Można w nim także obejrzeć rzadką kolekcję monet okolicznościowych przedstawiających ważne postaci historyczne oraz wydarzenia tj. wykopanie Kanału Sueskiego, czy budowa Wysokiej Tamy w Asuanie. Piec Vector będzie służyć Mennicy Egipskiej przede wszystkim do wyrobu kolekcjonerskich stempli.

„Potrzebowaliśmy wyposażenia, które w istotny sposób zwiększy naszą wydajność produkcyjną. Dzięki obróbce cieplnej w piecu próżniowym nasze stemple będą reprezentować najwyższą możliwą jakość oraz istotną z punktu widzenia nabywców trwałość. Mennice to bardzo specyficzne przedsiębiorstwa. Zakaz wywożenia stempli z terenu mennicy sprawia, że nie możemy posiłkować się hartowniami komercyjnymi. Dlatego niezwykle ważne było dla nas by sprzęt, który zasili naszą mennicę był najwyższej jakości” – komentuje Generał Hossam Khedr, Przewodniczący Mennicy Egipskiej.

Branża mennicza w liczbach

Na całym świecie istnieje 70 mennic narodowych oraz kilkadziesiąt mennic prywatnych, produkujących prawie 800 różnych nominałów monet. Najstarszą nieprzerwanie działającą mennicą na świecie jest Monnaie de Paris we Francji, która została założona w 864 roku i jest ósmą najstarszą firmą na świecie. Brytyjska Mennica Królewska to dziesiąte najstarsze przedsiębiorstwo na świecie, założone w 886 r. Mennice narodowe produkują prawny środek płatniczy w swoich krajach. Muszą przestrzegać rygorystycznych standardów, które gwarantują wagę, czystość i wartość nominalną wytwarzanych przez nie produktów bulionowych. Ze względu na tę gwarancję, produkty bulionowe produkowane przez państwo cieszą się światową renomą jako źródło inwestycji w wysokiej jakości metale szlachetne.

Artykuł został dodany przez firmę

SECO/WARWICK S.A.

SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali i świadczeniu profesjonalnych usług serwisowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły