Artykuł Dodaj artykuł

Liderzy branży obróbki cieplnej badają innowacyjne sposoby wykorzystania najnowszego potencjału technologicznego

Phoenix, Cleveland, Dusseldorf, Porto, Sevilla to tylko kilka miejsc, które w pierwszej połowie 2018 roku okazały się idealnymi miejscami spotkań dla ekspertów obróbki cieplnej zainteresowanych najnowszymi osiągnięciami w branży.

logo SECO/WARWICK

Phoenix, Cleveland, Dusseldorf, Porto, Sevilla to tylko kilka miejsc, które w pierwszej połowie 2018 roku okazały się idealnymi miejscami spotkań dla ekspertów obróbki cieplnej zainteresowanych najnowszymi osiągnięciami w branży. Globalna obecność w połączeniu z dużym doświadczeniem pozwala lepiej zrozumieć trendy i potrzeby klientów w zależności od branży, lokalizacji i aktualnych standardów.

Liderzy branży obróbki cieplnej badają innowacyjne sposoby wykorzystania najnowszego potencjału technologicznego, SECO/WARWICK

Przemysł 4.0, automatyzacja, uczenie maszynowe czy sztuczna inteligencja to wyłaniające się trendy - niemożliwe do niezauważenia lub zignorowania. Grupa SECO/WARWICK, wiodący światowy producent pieców i urządzeń do obróbki cieplnej metali, zauważyła potencjał wykorzystania i wdrożenia tych technologii w swoich systemach do obróbki cieplnej.

SECO/LENS, Liderzy branży obróbki cieplnej badają innowacyjne sposoby wykorzystania najnowszego potencjału technologicznego, SECO/WARWICKSECO/LENS jest przykładem takiego podejścia. Jest to aplikacja wykorzystująca technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR). Jest to pierwsza taka aplikacja w Polsce i jedna z pierwszych na świecie wykorzystywana w przemyśle ciężkim.

"SECO/LENS znajduje wiele zastosowań w środowisku produkcyjnym, np. szkolenia, planowanie fabryki lub konserwacje, przynosząc znaczne korzyści, takie jak bardziej intuicyjna obsługa urządzenia, zwiększona mobilność, wydajność i skrócony czas reakcji na zgłoszenia serwisowe" - powiedział Dyrektor Działu Automatyki SECO/WARWICK, Sławomir Wachowski, który zagłębi się w tematykę mieszanej rzeczywistości na zbliżających się konferencji Technology & Innovation Days w Polsce.

Obok AR pojawiają się uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja (AI), które wkrótce staną się potężnym narzędziem usprawniającym procesy produkcyjne.

W oparciu o sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, SECO/WARWICK opracował nową aplikację dla urządzeń do obróbki cieplnej - system wczesnego ostrzegania o możliwości wystąpienia nieplanowanego przestoju. "To narzędzie może okazać się przełomowym w branży produkcyjnej - wyobraź sobie, że nieplanowane przestoje już nie stanowią problemu. Zamiast tego twój OEE rośnie, dzięki AI twój proces produkcyjny jest ulepszony, dając więcej komfortu i oszczędności na praktycznie każdym poziomie. Właśnie to oferuje SECO/PREDICTIVE "- dodaje Wachowski.

SECO/WARWICK planuje zaprezentować i powiedzieć więcej o możliwościach SECO/PREDICTIVE podczas tegorocznego Seminarium Obróbki Cieplnej 4.0., XXI edycji wydarzenia, które odbędzie się we wrześniu.

Druga połowa 2018 r. zapowiada się równie interesująco dla firmy. Grupa SECO/WARWICK była i będzie częścią najważniejszych wydarzeń branżowych - sprawdź, których:

Globalna obecność i lokalne usługi

"Na całym świecie, wiele różnych branż stosuje obróbkę cieplną w swoich codziennych procesach. Przykładowo: przemysł motoryzacyjny, lotniczy, energetyczny, narzędziowy, maszynowy czy też hartownie usługowe. Wraz z upływem lat i coraz silniejszym sektorem obróbki cieplnej, zmieniają się potrzeby i oczekiwania wynikające z cyfryzacji i globalnych standardów. Obserwacja trendów i różne analizy jednoznacznie wyjaśniają - przemysł obróbki cieplnej metali, będąc wielkim graczem globalnej gospodarki, potrzebuje dostawców myślących przyszłościowo. Dlatego naturalnym jest kontynuowanie inwestycji w nasze projekty badawczo-rozwojowe i opracowywanie najnowocześniejszych systemów"- powiedział Paweł Wyrzykowski, Prezes Zarządu SECO/WARWICK.

Grupa SECO/WARWICK to 11 spółek zlokalizowanych na trzech kontynentach, z klientami w blisko 70 krajach, posiada zakłady produkcyjne w Polsce, USA (2 fabryki w Kalifornii i Pensylwanii), Indiach i Chinach. Ponadto Grupa posiada wiele biur obsługi i sprzedaży w Europie. Globalna obecność i lokalna usługa zapewniają firmie najlepszą możliwą znajomość i zrozumienie pojawiających się trendów i wyzwań przed jakimi stoją najwięksi gracze z branży.

Artykuł został dodany przez firmę

SECO/WARWICK

SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali i świadczeniu profesjonalnych usług serwisowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły