Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Lantek zaprezentował własną wizję Advanced Factories podczas targów Mach-Tool 2017

Firma pozytywnie ocenia swój udział w międzynarodowych targach,  które stały się okazją do nawiązania współpracy w zakresie Rewolucji Przemysłowej 4.0 (Industry 4.0)

Logo LANTEK

 

Firma pozytywnie ocenia swój udział w międzynarodowych targach,
które stały się okazją do nawiązania współpracy w zakresie
Rewolucji Przemysłowej 4.0 (Industry 4.0)

„Przemysł metalowy znajduje się w zaawansowanej fazie transformacji. Rewolucja Przemysłowa 4.0 pojawia się na horyzoncie, w miarę jak kolejne przedsiębiorstwa dostrzegają korzyści z połączenia swoich fabryk, urządzeń i procesów na całym świecie. Sedno tych przekształceń stanowią technologie cyfrowe, a tempo wprowadzania innowacji i nieustanne zmiany na rynku wymagają od producentów, aby byli na bieżąco z nowymi rozwiązaniami”. Wyjaśnia Damian Olszowski, dyrektor handlowy firmy Lantek w Polsce, międzynarodowego promotora cyfrowej transformacji w sektorze przemysłowej obróbki metalu, oceniając udział w Mach-Tool 2017 jako bardzo korzystny dla firmy.

LANTEK POLSKA SP. Z O.O. na targach Mach-Tool 2017 LANTEK POLSKA SP. Z O.O. na targach Mach-Tool 2017

Celem udziału w targach Mach-Tool, które odbywały się w Poznaniu od 6 do 9 czerwca, było zaprezentowanie nowoczesnych rozwiązań w zakresie Rewolucji Przemysłowej 4.0 i pokazanie, w jaki sposób przyczyniają się one do zwiększenia wydajności zakładów produkcyjnych, odpowiadając na wyzwania cyfrowej transformacji w sektorze przemysłowej obróbki blach, rur oraz profili. Będący międzynarodową okazją do spotkania działających w tej branży specjalistów salon, zgromadził ponad tysiąc wystawców, którzy zaprezentowali swoje najnowsze rozwiązania w zakresie technologii, materiałów i obszarów zastosowania w przemyśle. Targi odwiedziło wielu gości i ekspertów branżowych z całego świata.

W ciągu czterech dni, Lantek miał okazję podzielić się własnym bogatym doświadczeniem i nawiązać bliższy kontakt z polskim rynkiem, poszukując obszarów współpracy z innymi producentami i badając aktualną kondycję sektora, w którym inteligentne fabryki będą coraz bardziej obecne i nabiorą istotnego znaczenia. Według ostatniego raportu Instytutu Cyfrowej Transformacji Capgemini, zatytułowanego Smart Factories: How can manufacturers realized the potential of digital industrial revolution (tłumaczenie: Inteligentne fabryki: Jak producenci mogą wykorzystać potencjał cyfrowej rewolucji przemysłowej), szacuje się, że w ciągu najbliższych pięciu lat inteligentne fabryki mogą przynieść światowej ekonomii zyski rzędu 500 miliardów dolarów.

„Jak zapewniają eksperci branżowi, w epoce Rewolucji Przemysłowej 4.0, tak zwane zaawansowane fabryki (Advanced Factories) odgrywają zasadniczą rolę w ekonomii. Salon Obrabiarek i Narzędzi Mach-Tool był doskonałą okazją do zaprezentowania i przybliżenia naszych rozwiązań, dzięki którym innowacyjne polskie przedsiębiorstwa będą mogły zmodernizować procesy produkcji i zarządzania, a dzięki temu przekształcić się w Advanced Factories, korzystając z unijnych dotacji”, zapewnia dyrektor handlowy firmy Lantek.

Obecność na targach Mach-Tool jest przejawem zaangażowania międzynarodowej firmy w przybliżenie innym rynkom rozwiązań, które umożliwią rozwój i przejście cyfrowej transformacji w kluczowym z punktu widzenia ekonomii sektorze, jakim jest przemysł obróbki metali.

Artykuł został dodany przez firmę

Lantek Polska Sp. z o.o.

Lantek to firma produkująca oprogramowanie CAD/CAM/MES/ERP dla branży zajmującej się obróbką blach i stali konstrukcyjnych, opracowane w całości w naszym ośrodku badawczo-rozwojowym.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły