Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Prezentacja najnowszych produktów Lantek na targach MACHTOOL 2019

Na stoisku 31 w hali 5, na najważniejszych w środkowej Europie targach, ze swoją propozycją dla sektora obróbki metalu pojawi się Lantek.

LANTEK logo

  • Na stoisku 31 w hali 5, na najważniejszych w środkowej Europie targach, ze swoją propozycją dla sektora obróbki metalu pojawi się Lantek. Celem będzie prezentacja, jak stawić czoła wyzwaniom Przemysłu 4.0
  • Zaprezentujemy, jak rozwiązania Lantek Integra, Lantek MES i Lantek Analytics przekształcają procesy produkcyjne w inteligentne procesy, ułatwiając kontrolę i planowanie produkcji w zakładzie

Lantek, międzynarodowy producent rozwiązań z zakresu oprogramowania CAD/CAM/MES/ERP i pionier cyfrowej transformacji firm przemysłowych sektora obróbki metalu, będzie obecny na kolejnej edycji MACHTOOL 2019, targów, które odbędą się w Poznaniu w terminie od 4 do 7 czerwca. Wydarzenie to przyciągnie ponad tysiąc wystawców pochodzących z ponad 28 krajów.

Targi MACHTOOL uważane są za najważniejsze spotkanie poświęcone przemysłowi maszynowemu w Europie Środkowo-Wschodniej, sektorowi, który stanowi 26,3% polskiej gospodarki. Polska jest krajem, który według Eurostatu jest wysoce uprzemysłowiony i zajmuje ważną pozycję wśród wiodących gospodarek na świecie w tej dziedzinie, będąc siódmym w UE.

Pod hasłem „W kierunku Przemysłu 4.0” ponad 17 000 uczestników, którzy, jak się oczekuje, odwiedzą MACHTOOL, będzie miało okazję zapoznać się z nowościami i trendami, które wyznaczają drogę sektora przemysłowego, będącego w głębokiej transformacji cyfrowej narzuconej przez czwartą rewolucję przemysłową.

Dynamika i najnowsze osiągnięcia technologiczne stosowane w przemyśle powodują zmiany o ogromnym znaczeniu i skali w sektorze, który jest motorem napędowym wielu gospodarek”, wyjaśnia Damian Olszowski, dyrektor handlowy oddziału Lantek Polska. „Modernizacja, automatyzacja i optymalizacja procesów w firmach branży metalowej, pomagają wspierać transformację organizacji, które muszą stawić czoła wyzwaniom związanym z Przemysłem 4.0. Celem jest skorzystanie z zalet, jakie ta rewolucja przynosi im pod względem konkurencyjności, efektywności i oszczędności. Świetną okazją, żeby to udowodnić są targi MACHTOOL, doskonałe miejsce spotkań i wymiany doświadczeń technologicznych wśród liderów sektora innowacji, a zarazem wspaniała szansa, aby znaleźć się blisko naszych klientów i partnerów”.

Firma Lantek, która podczas targów MACHTOOL będzie obecna na stoisku 31 w hali 5, przedstawi odwiedzającym najnowsze rozwiązania z dziedziny oprogramowania, których celem jest zapewnienie większej konkurencyjności, wydajności i szybkości w zakładach produkcyjnych. Wśród tych nowości znajdują się:

  • Lantek MES: rodzina produktów przeznaczonych dla firm, które chcą nabyć kompletne i konkurencyjne rozwiązanie do zarządzania, planowania i optymalizacji procesów produkcyjnych, mając kontrolę w czasie rzeczywistym wszystkich poszczególnych procesów, które mają miejsce w zakładzie produkcyjnym. Ta linia produktów zyskała około dwudziestu ulepszeń, które umożliwiają optymalizację, dzięki czemu zakład działa z maksymalną wydajnością procesów, warunków i kosztów oraz przy większym wykorzystaniu surowców. Dzięki temu Lantek MES staje się najbardziej zaawansowanym na rynku oprogramowaniem, które ułatwia zaawansowane i inteligentne zarządzanie produkcją. 
  • Lantek Integra: propozycja składająca się z zestawu modułów, które w pełni i kompleksowo pokrywają bieżące i przyszłe potrzeby firmy w zakresie zarządzania w każdym z jej obszarów, od początkowego procesu pozyskiwania klientów do końcowej usługi serwisowej. Dzięki Lantek Integra przemysł metalowy ma teraz specjalne oprogramowanie w pełni dostosowane do jego potrzeb i zdolne sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na rozwiązania, które umożliwiają personalizację produktów i usług. Kolejną cechą produktu jest to, że ma on mechanizmy integracji z innymi systemami ERP, które otwierają przed firmami nieskończoną liczbę możliwych usług o wartości dodanej.
  • Lantek Analytics: to rodzina produktów, które wykorzystują opatentowaną technologię Business Intelligence, aby umożliwić użytkownikowi dostęp w czasie rzeczywistym do istotnych informacji na temat procesu produkcyjnego firmy. Od wydajności każdej maszyny do wydajności całej linii lub zakładu, poprzez szczegółową analizę klientów i kanałów sprzedaży firmy, po przewidywanie zamówień produkcyjnych i ułatwianie inteligentnego budżetowania. A wszystko to, aby użytkownik mógł prawidłowo poradzić sobie z ogromną ilością danych generowanych w fabryce i mieć w ten sposób użyteczne informacje w celu lepszego podejmowania decyzji.

Zmiany te generują niewyobrażalne poziomy elastyczności i szybkości produkcji. „Niedostępność rozwiązań, które zwiększają konkurencyjność i opłacalność firm sektora metalowego, nie jest już wymówką, ponieważ nasza propozycja została zaprojektowana w taki sposób, aby automatyzacja i połączenie procesów produkcyjnych, było łatwe, intuicyjne, a zarazem umożliwiało pełną skalowalność i integrację z innymi rozwiązaniami na rynku”, podsumowuje dyrektor handlowy oddziału Lantek Polska. 
 

Artykuł został dodany przez firmę

Lantek Polska Sp. z o.o.

Lantek to firma produkująca oprogramowanie CAD/CAM/MES/ERP dla branży zajmującej się obróbką blach i stali konstrukcyjnych, opracowane w całości w naszym ośrodku badawczo-rozwojowym.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły