Artykuł Dodaj artykuł

Nowy szef polskiej odlewni Victaulic

Dariusz Pilichowski objął stanowisko Plant Managera w Victaulic Polska – najnowocześniejszej odlewni żeliwa sferoidalnego w Europie.

Dariusz Pilichowski objął stanowisko Plant Managera w Victaulic Polska – najnowocześniejszej odlewni żeliwa sferoidalnego w Europie. Doświadczony menedżer będzie kierował całością prac zakładu. Wcześniej Dariusz Plichowski przez ponad 13 lat kierował działami produkcyjnymi w General Motors.

Dariusz Pilichowski

Dariusz Pilichowski, który zastąpił na tym stanowisku Jarosława Litwińskiego, będzie odpowiedzialny za całościowe zarządzenie zakładem, realizację planów inwestycyjnych oraz sprzedażowych. Pilichowski z odlewnią w Drezdenku związany jest od marca 2011 roku, w tym czasie na stanowisku dyrektora ds produkcji odpowiadał za aspekty działalności produkcyjnej w tym produkcję, technologię produktu, jakość, terminowość dostaw, nowe uruchomienia produkcyjne i utrzymanie ruchu. Wcześniej przez 13 lat pracował w General Motors, gdzie kierował działami produkcyjnymi, koordynował uruchomienie produkcji nowych modeli (Zafira, Astra IV) oraz był odpowiedzialny za wdrażanie koncepcji lean manufacturing - standaryzację i nieustanne doskonalenie procesów.

„ Fabryka Victaulic Polska po gruntowanej modernizacji zakończonej we wrześniu 2011 roku jest jedną z najnowocześniejszych odlewni żeliwa w Europie. W najbliższym czasie zamierzamy nadal inwestować w rozwój oraz innowacyjne rozwiązania, które pozwolą optymalizować procesy i zwiększać jakoś wytwarzanych produktów, dzięki czemu zakład w Drezdenku będzie zaliczany do ścisłej czołówki światowych producentów wyrobów z żeliwa ” – powiedział Dariusz Pilichowski, Plant Manager Victaulic Polska.

Podobne artykuły