Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

ERP a Big Data: sztuka przekuwania danych w najlepsze strategiczne decyzje

Zwiększamy czy zmniejszamy? Sto czy tysiąc? Tak czy nie?

Zwiększamy czy zmniejszamy? Sto czy tysiąc? Tak czy nie?

Podejmowanie decyzji - tych codziennych i długoterminowych strategicznych decyzji biznesowych – do tego wszystko się sprowadza. Te, jeśli mają być trafne, powinny być podejmowane na podstawie dogłębnej analizy danych.

W obszarze technologii do analizy danych wiele przedsiębiorstw stawia w dalszym ciągu na standardowe rozwiązania do analizy danych biznesowych, relacyjne bazy danych i narzędzia do integracji danych.

ERP a Big Data: sztuka przekuwania danych w najlepsze strategiczne decyzje

Często stosowane są również analizy ad hoc przeprowadzane za pomocą programów takich jak Excel czy Access. Wykorzystywane dane pochodzą przede wszystkim z systemów transakcyjnych. W przypadku wielkich zbiorów danych wszystkie te rozwiązania docierają jednak do granic swoich możliwości.

Nowoczesne = ekonomiczne

Przyszłościowe oprogramowanie do obsługi wielkich zbiorów danych jest natomiast bardziej efektywne i wydajne, a zwykle nawet bardziej ekonomiczne niż tradycyjne metody działania. Nowoczesne aplikacje do pracy z wielkimi zbiorami danych opierają się na takich technologiach jak bazy danych NoSQL, eksploracja procesów, Hadoop czy przetwarzanie w chmurze.

Optymalizują one obsługę nieusystematyzowanych danych, przyspieszają analizy, a dzięki zewnętrznej pamięci masowej odciążają infrastrukturę informatyczną.

Wiedza to potęga - przekuwaj dane w najlepsze strategiczne decyzje

Seria artykułów #abasDataWeek odpowiada na pytanie, czym są wielkie zbiory danych, jaki drzemie w nich potencjał. Pokazuje też, że nadszedł czas na opracowanie strategii w ich zakresie.

Jeśli przedsiębiorstwu uda się opanować szybko napływające, nieusystematyzowane dane i wydobyć z nich istotne informacje, może zdobyć dużą przewagę nad konkurencją. Wynika ona z dogłębnego zrozumienia rynków, potrzeb klientów oraz wewnętrznych możliwości optymalizacji. Jednocześnie firma uzyskuje też nową podstawę do podejmowania solidnych decyzji i opracowywania nowych modeli biznesowych, a to, w dobie tak dynamicznych zmian, jest już newralgicznym czynnikiem pozwalającym utrzymać mocną pozycję rynkowej.

Przetwarzanie tak olbrzymiej ilości danych wciąż stanowi wyzwanie dla przedsiębiorców. Dlatego powstały rozwiązania, które usprawniają, lub w ogóle umożliwiają przekształcanie danych na sposoby działania. W wyszukiwaniu trendów w odrębnych zbiorach danych pomagają narzędzia do analizy danych biznesowych. Przydatne jest również oprogramowanie klasy ERP, które sprawia, że dane już na etapie ich tworzenia przez użytkownika są dostępne dla różnych działów przedsiębiorstwa i przynoszą korzyści całej firmie.

Tego typu systemy pomagają firmom osiągnąć więcej, zapewniając ludziom dostęp do potrzebnych im informacji niezależnie od miejsca i czasu. Od zarządzania kontaktami z klientem po optymalizację łańcucha dostaw, śledzenie zamówień i raporty finansowe — zarówno kierownictwo, jak i pracownicy poszczególnych działów mogą przejąć kontrolę nad procesami i informacjami, które pozwalają firmie działać i się rozwijać. Takim system jest abas ERP.

Artykuł został dodany przez firmę

abas Business Solutions Poland Sp. z o.o.

Jesteśmy globalnym liderem cyfryzacji przedsiębiorstw, kreatorem nowoczesnych rozwiązań ERP, który od 40 lat nieprzerwanie doskonali procesy klientów, prężnie działając i rozwijając się na rynku światowym. Obecnie, Grupa abas zatrudnia ponad 1100 ekspertów.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły