Eagle Group Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek
eba sp. z o.o.eba sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Automatyzacja procesów w przemyśle maszynowym

Określenie standardów produkcji sprawia, że w efekcie możliwe staje się uzyskanie wymaganej efektywności kosztowej.

Określenie standardów produkcji sprawia, że w efekcie możliwe staje się uzyskanie wymaganej efektywności kosztowej. W momencie, gdy mowa jest o produkcji projektowej i zleceniowej niezwykle istotną kwestią jest konieczność zintegrowania systemów CAD z systemem informatycznym ERP. Do specjalistycznego oprogramowania tego typu przenieść można zarówno rysunki, jak i cechy wyrobów, które w dalszym etapie mogą zostać wykorzystane do budowy technologicznych marszrut jak i do optymalizacji produkcji.

Automatyzacja procesów w przemyśle maszynowym

W jaki sposób system ERP usprawnia automatyzację procesów?

W odpowiednio wyprofilowanym systemie informatycznym konstruktorzy mają dostęp do danych takich jak na przykład podzespoły i rysunki w trybie online. Dzięki temu z łatwością mogą wykorzystywać niezbędne informacje projektowe, a zapisując wyniki swojej pracy przekazują je bezpośrednio do głównej bazy danych. Pozwala to na spójne i zautomatyzowane zarządzanie wszelkimi danymi w firmie.

Dobrej klasy system ERP obejmuje całość zadań i może być używany jednocześnie przez nawet kilkuset pracowników danej firmy, spośród których każdy będzie mieć dostęp do dokumentów projektowych oraz statusów wraz z przypisanymi przez oprogramowanie cennikami. Stały odczyt, archiwizacja napływających oraz wypływających dokumentów, a także możliwość dostosowania do praktycznie nieograniczonej ilości komponentów sprawiają, że finalnie suma korzyści wynikających z wdrożenia systemu ERP w przedsiębiorstwie jest ogromna. Odpowiednio skonfigurowane oprogramowanie bezsprzecznie zwiększa komfort pracy, optymalizując przy tym koszty i zwiększając wydajność.

Zoptymalizuj produkcję dzięki dobrej integracji z systemem

Zdecydowanie ciekawym rozwiązaniem, które uzyskujemy dzięki systemowi ERP jest struktura produktów, będąca wynikiem procesu projektowania. Dzięki temu można zdecydowanie usprawnić takie procesy jak zakupy, przygotowanie do pracy, jak i samą produkcję. Dotychczas struktury produktów wymagały częstego rejestrowania i poprawiania, a dzięki odpowiednio wdrożonemu oprogramowaniu możliwe jest także rejestrowanie pozycji, które nie są modelowane w systemie CAD, czyli między innymi olejów lub farb.

Pełne zautomatyzowanie zamówień personalizowanych

Nierzadko produkcja wymaga również wykonania większego zamówienia personalizowanego, na przykład dla ważnego partnera biznesowego. Ogromnym wymaganiom takiego klienta, który wymaga indywidualnego, nowoczesnego produktu może z łatwością sprostać firma, która w odpowiedni sposób wykorzysta zalety systemu ERP. Dzięki temu oprogramowaniu dane przedsiębiorstwo może w szybki sposób udzielić informacji takich jak możliwość realizacji, przewidywany koszt oraz termin wykonania. Zdecydowanie zatem warto zainteresować się nowoczesnymi systemami informatycznymi do zarządzania produkcją, bowiem może okazać się, że zarówno wydajność jak i wygoda wzrosną diametralnie zaraz po ich wdrożeniu.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły