Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Minął już trzeci dzień targów ITM Polska!

Poznańskie targi Technologie-Innowacje-Maszyny Polska 2016 to wydarzenie niezwykle prestiżowe.

Minął już trzeci dzień targów ITM Polska!  MTPPoznańskie targi Technologie-Innowacje-Maszyny Polska 2016 to wydarzenie niezwykle prestiżowe. Co roku z początkiem czerwca stolica Wielkopolski przez cztery dni staje się wyznacznikiem zmian i trendów w branży przemysłowej. Każdy, kto pojawił się 9 czerwca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, był pod ogromnym wrażeniem, zarówno ekspozycji wystawienniczej, jak i oferty wydarzeń towarzyszących, w tym konferencji, warsztatów i seminariów. Targi ITM Polska to miejsce spotkań czołowych przedstawicieli polskiej gospodarki przemysłowej!

Organizatorzy, poza kompleksową ofertą wystawienniczą blisko 1000 firm,  zapewnili możliwość wzbogacenia się o specjalistyczną wiedzę i nawiązania perspektywicznych kontaktów z kontrahentami z Polski i rynków zagranicznych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się konferencja zorganizowana przez czasopismo Nowa Stal – „Aluminium 2016. Biznes_Trendy_Technologie”, która była okazją do prezentacji aktualnej kondycji jednej z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rodzimego przemysłu. Dla fanów lakiernictwa, z inicjatywy czasopisma Lakiernictwo Przemysłowe, przez cały dzień trwały pokazy lakiernicze na powierzchni demonstracyjnej – poligon umiejętności. Również na cały dzień targowy zaplanowane były spotkania kooperacyjne Subcontracting ITM Meetings  - udział w nich wzieło ponad 100 oferentów usług podwykonawczych i potencjalnych zleceniodawców. Osoby interesujące się branżą druku i skanu 3D mogły wziąć udział w warsztatach ze skanowania 3D i obróbki pomiarów 3D (SmartTech), a także w warsztatach 3D - optyczna technika pomiarowa w tłocznictwie (Lenso).

W ramach seminarium Instytutu Mechaniki Precyzyjnej pt. „Objętościowa obróbka cieplna stopów metali” można było poszerzyć wiedzę z zakresu technologii i zabiegów powodujących zmianę w strukturze i poprawą właściwości stopów. Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa przeprowadziła konferencję „Gospodarka 4.0 - jedyna droga do rozwoju...”, poświęconą zagadnieniom związanym z ideą Przemysłu 4,0. Celem spotkania było porównanie stanu zaawansowania gospodarki Niemiec i Polski w drodze do tworzenia tzw. inteligentnej produkcji, gdzie wdrażane są rozwiązania automatyzacji i wzajemnej komunikacji między maszynami. Poruszane były kwestie dotyczące rozwoju innowacyjności firm, komunikacji IT, przygotowania kadry, a także możliwości wdrożeniowe. 

Z ekspozycyjnych ciekawostek wyróżnić można stoisko firmy Dematec Obrabiarki CNC, którzy odwiedzającym zafundowali szereg atrakcji nawiązujących do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, m.in. pokazy żonglerki piłką nożną  czy pokazy gimnastyczne na podwieszanych szarfach.

Każdego, kto jest ciekawy, co przyniosą kolejne dni targowe, zapraszamy na ostatni dzień - w piątek (10 czerwca od godz. 9.00-16.00) do odwiedzenia Międzynarodowych Targów Poznańskich. ITM Polska – tu warto być!

Artykuł został dodany przez firmę

Grupa MTP

Wierzymy w potęgę spotkań, dlatego organizujemy je nieprzerwanie od blisko 100 lat łącząc ze sobą ludzi z całego świata. Cenimy kompetencje, stąd w naszym portfolio jest aż 100 imprez targowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły