Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Drugi dzień trwania targów ITM Polska i rekord zwiedzających!

Wszystkie firmy, liczące się w branży przemysłowej, można spotkać na targach Innowacje-Technologie-Maszyny Polska 2016. To, że Poznań przyciąga liderów – wiadomo nie od dziś. Jednak liczba zwiedzających, którzy odwiedzili tegoroczną edycję w drugi dzień trwania wydarzenia – tj. 8 czerwca – przeszła najśmielsze oczekiwania! 

Wszystkie firmy, liczące się w branży przemysłowej, można spotkać na targach Innowacje-Technologie-Maszyny Polska 2016. To, że Poznań przyciąga liderów – wiadomo nie od dziś. Jednak liczba zwiedzających, którzy odwiedzili tegoroczną edycję w drugi dzień trwania wydarzenia – tj. 8 czerwca – przeszła najśmielsze oczekiwania! 

Drugi dzień targów ITM Polska 2016 Drugi dzień targów ITM Polska 2016

Zarówno rekordowa liczba wystawców i prezentowanych maszyn, urządzeń czy narzędzi, jak i pojawiających się profesjonalistów z sektora metalurgii, obróbki metalu czy automatyzacji produkcji sprawia, że ITM Polska jest czołową i najbardziej liczącą się imprezą w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Cieszy fakt, że Poznań jest tak licznie odwiedzany, i przyciąga kontrahentów z Polski, jak i z zagranicy. Blisko połowa wystawców prezentujących swoje technologie i rozwiązania to firmy z całego świata, m.in. z : Austrii, Bułgarii, Chin, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Japonii, Korei Południowej, Litwy, Niemiec, Portugalii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Drugiego dnia wszystkie urządzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem, jednak szczególnie kilka stoisk  przyciągnęło zdecydowanie większą uwagę profesjonalistów. Wśród nich można wyróżnić wspólną przestrzeń KUKA i Siemens, którzy za pomocą prezentowanych maszyn i robotów pokazują ideę czwartej rewolucji przemysłowej Industry 4.0. Ponadto przy stoisku firmy Abplanalp można podziwiać prawdziwy bolid F1! Także kilka firm z Pawilonu 3, reprezentujących targi branży druku i skanu  3D – 3D Solutions, zyskało szczególną sympatię odwiedzających: SmartTech, która za pomocą skanera 3D dokonuje pomiaru/ skanu twarzy, Koło Naukowe Inżynierii Wirtualnej Projektowania Politechniki Poznańskiej – i prototyp pojazdu MOTH  wydrukowany w całości w technologii 3D i napędzany wkrętarką Bosch, a także Zortrax i ich niesamowite wydruki wykonane z użyciem technologii przyrostowych.

Dla głodnych wiedzy także było w czym wybierać: branżowcy związani z salonem Surfex mogli wziąć udział w pokazach lakierniczych na powierzchni demonstracyjnej - poligonie umiejętności zorganizowanym przez czasopismo  Lakiernictwo Przemysłowe (pokazy trwają do końca trwania targów ITM Polska 2016 w pawilonie 6A, poligon), ponadto mogli wysłuchać wykładów tematycznych lakierników, technologów i kierowników lakierni. Zainteresowani techniką druku i skanu 3D mieli do dyspozycji: warsztaty ze skanowania 3D i obróbki pomiarów 3D z inicjatywy firmy SmartTech (Pawilon 3, stoisko 63, także 9 czerwca br.), warsztaty 3D - optyczna technika pomiarowa w odlewnictwie (firma Lenso), jak również Druk 3D w przemyśle (Omni3D). Przedstawiciele sektora metalowego mogli wziąć udział w: seminarium Stowarzyszenia Stali Nierdzewnej -  Czyszczenie i konserwacja stali nierdzewnej, oraz konferencji Forum Techniczne Stali Konstrukcyjnych przygotowanej przez Polską Unię Dystrybutorów Stali. Dużym zainteresowaniem cieszyły się panele dyskusyjne MM Speakers Corner (MM Magazyn Przemysłowy), odbywające się na scenie w Alei Lipowej, poruszające takie tematy jak: Inteligentna Fabryka 4.0, Internet Rzeczy w zarządzaniu i produkcji, Efektywność energetyczna w przemyśle oraz Kapitał ludzki w firmie przemysłowej. Odbyło się także blisko 300  międzynarodowych spotkań kooperacyjnych w ramach Subcontracting ITM Meetings.

Każdego, kto jest ciekawy, co przyniosą kolejne dni targowe – zapraszamy w czwartek (9 czerwca od godz. 9.00 do 17.00) oraz w piątek (10 czerwca od godz. 9.00-16.00) do odwiedzenia Międzynarodowych Targów Poznańskich. ITM Polska – tu warto być!

Artykuł został dodany przez firmę

Grupa MTP

Wierzymy w potęgę spotkań, dlatego organizujemy je nieprzerwanie od blisko 100 lat łącząc ze sobą ludzi z całego świata. Cenimy kompetencje, stąd w naszym portfolio jest aż 100 imprez targowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły