Dbałość o środowisko i zrównoważony rozwój to już nie tylko trendy czy chwilowa moda w biznesie, ale standard, który stał się fundamentem wielu przedsiębiorstw.
Nowoczesne podejście do biznesu to rewolucja, która dzieje się na naszych oczach.
Troska o środowisko, zrównoważony rozwój i nieustanne poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań to podstawa filozofii Hydro Extrusion.
W lutym tego roku dwa zakłady Hydro w Chrzanowie i Trzciance otrzymały certyfikację Performance Standard ASI potwierdzającą odpowiedzialne praktyki w obszarze produkcji, pozyskiwania surowców oraz zarządzania produktem w branży aluminiowej.
Po zakończonym procesie certyfikacji wszystkie trzy zakłady Hydro w Polsce mogą poszczycić się działaniem zgodnym ze Standardem Wydajności ASI (ASI Performance Standard) oraz Standardem Kontroli Pochodzenia Produktu ASI (ASI Chain of Custody Standard).
Czasy, w których nowoczesne meble zdobiące nasze tarasy, werandy i balkony dostępne były wyłącznie w kilku powtarzalnych wzorach, a ich funkcje ograniczały się jedynie do absolutnego minimum, odeszły w zapomnienie.
Kilkanaście miesięcy temu przyszło nam zderzyć się z zupełnie nową rzeczywistością i nikt z nas nie miał pojęcia, jak światowa pandemia zmieni nasze przyzwyczajenia, zachowania i zredefiniuje poczucie komfortu.
Jak na przestrzeni lat zmieniło się podejście światowych firm do ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju? Jak zmieniła się świadomość konsumenta?
W dniach 15 i 16 maja 2019 roku w Trzciance ponownie pojawili się pasjonaci wykorzystania aluminium w nowoczesnych technologiach. W ramach corocznego programu szkoleniowego, „Profile Academy”, przedstawiciele różnych branż i profesji zostali ugoszczeni w zakładzie Hydro Extrusion Poland, globalnego dostawcy aluminium.
Pozornie niewielkie rzeczy w dużym stopniu determinują naszą codzienność.
Powiedzieć, że aluminium to materiał niezwykły, to jak nie powiedzieć nic.
Wiosna to czas porządków, remontów i prac w ogrodzie.
Na tle innych państw Unii Europejskiej Polska wyróżnia się stosunkowo wysokim udziałem rolnictwa w PKB – około 3%. Zajmujemy również trzecie miejsce w UE pod względem powierzchni rolnej w skali krajowej – tu współczynnik wynosi aż 56%. Czyni nas to jednym z największych producentów żywności na Starym Kontynencie.
Piaskowanie jest procesem czyszczenia powierzchni przy użyciu materiału ściernego. Czy wiesz, że do piaskowania można użyć także wody i wysokiego ciśnienia? Tak działania hydropiaskarki.
Czasy, w których okna postrzegane były wyłącznie jako niezbędny element budowlany odchodzą w zapomnienie.