Eagle Group Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek
eba sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Przyłącze zaprasowywane Megapress do instalacji ze stali grubościennej

13-06-2016, 00:00

Dzięki systemowi Megapress od ubiegłego roku można stosować technikę zaprasowywania również przy montażu i remontach rur ze stali grubościennej, które wciąż są powszechne w instalacjach grzewczych i przemysłowych. To dużo szybszy, bezpieczniejszy i bardziej ekonomiczny sposób niż spawanie. Najnowszym rozwiązaniem w ramach systemu Megapress jest unikalne na rynku przyłącze zaprasowywane z innowacyjnym elementem pomocniczym do precyzyjnego ustawiania.

Takie rozwiązanie stosujemy zwykle wtedy, gdy w instalacji z rur stalowych musimy wstawić przyłącze, np. do czujnika temperatury, termometru, zaworu spustowego lub podłączenia przewodu. Dotychczas w takiej sytuacji konieczne było spawanie, które jest bardzo czasochłonne i uciążliwe. Na początku trzeba całkowicie opróżnić instalację, odpowiednio przygotować brzegi elementów spawanych, a przy samym spawaniu uważać, aby nie spowodować pożaru. Stosując przyłącze zaprasowywane Megapress oszczędzamy nawet do 80% czasu w porównaniu z długo wykonywanymi połączeniami spawanymi! Ponadto przyłącze może założyć każdy monter urządzeń sanitarnych, grzewczych czy klimatyzacyjnych, podczas gdy spawanie wymaga wykwalifikowanego specjalisty, którego praca kosztuje dziś coraz więcej.

Gotowe w dwie minuty

Do zainstalowania przyłącza zaprasowywanego Megapress wystarczą zaledwie dwie minuty. Musimy jedynie założyć uchwyt do prowadzenia wrzeciona wiertarskiego, wywiercić otwór, ustawić przyłącze zaprasowywane z idealną dokładnością za pomocą nowego elementu pomocniczego i zaprasowywać. Działa to również w instalacjach wypełnionych wodą i w miejscach o ograniczonej przestrzeni, na przykład na rozdzielaczach ogrzewania o niewielkich wymiarach.

Niezawodne zabezpieczenie

Przyłącze Megapress jest wykonane ze stali niestopowej pokrytej galwaniczną powłoką cynkowo-niklową i dostępne jest do zastosowania na siedmiu średnicach rur: od 1 1/2“ do 6“. Po prawidłowym zaprasowaniu złączki powstaje trwałe i szczelne połączenie z rurą.

Indywidualny trójnik

Nowe przyłącze zaprasowywane dostępne jest z gwintem wewnętrznym ¾“. Dodatkowo Viega oferuje złączkę redukcyjną do średnicy ½“. Dzięki kompaktowej konstrukcji przyłącza Megapress można instalować w niewielkiej odległości obok siebie, albo jedno nad drugim. Pozwala to na wykonanie indywidualnego trójnika z odejściami o średnicach ¾“ i/lub ½“.

Przyłącze zaprasowywane Megapress do instalacji ze stali grubościennej Viega Nowe rozwiązanie w systemie Megapress pozwala łatwo i szybko wstawić przyłącze, np. do czujnika temperatury, termometru zaworu spustowego lub podłączenia przewodu.
Przyłącze zaprasowywane Megapress do instalacji ze stali grubościennej Viega

Żeby zainstalować przyłącze zaprasowywane
należy najpierw zamontować specjalnie opracowany przyrząd wiertarski.

Przyłącze zaprasowywane Megapress do instalacji ze stali grubościennej Viega Następnie podłączamy odkurzacz, wsuwamy wiertło z koronką i nawiercamy otwór.
Przyłącze zaprasowywane Megapress do instalacji ze stali grubościennej Viega Dzięki specjalnemu elementowi pomocniczemu precyzyjnie ustawiamy przyłącze, wciskamy i zaprasowywujemy przy pomocy zaciskarki Viega.

 

Podobne artykuły