Eagle Group Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek
eba sp. z o.o.eba sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

NSK oferuje dostępne od ręki śruby kulowe zgodne ze standardem DIN

Firma NSK opracowała nową serię śrub kulowych, które są w pełni zgodne z międzynarodowym standardem DIN.

Firma NSK opracowała nową serię śrub kulowych, które są w pełni zgodne z międzynarodowym standardem DIN. Nowe produkty będą dostępne od ręki po oficjalnym wprowadzeniu na rynek europejski w lutym 2016 r., co zminimalizuje czasy realizacji dostaw dla wielu klientów OEM. NSK, oferując wykonywane na zamówienie śruby kulowe spełniające różne wymagania klientów, jest także jedną z pierwszych firm wprowadzających na rynek standardowe, dostępne od ręki śruby kulowe.

Nowa serię śrub kulowych, które są w pełni zgodne z międzynarodowym standardem DIN Fot. NSK
Nowa serię śrub kulowych, które są w pełni zgodne z międzynarodowym standardem DIN
Fot. NSK

Zaprojektowana w celu zapewnienia jednolitości i zgodności wymiarowej, nowa seria produkowanych śrub kulowych posiada wymiary nakrętek zgodne z normą DIN69051-5.  Potencjalne obszary zastosowania nowych produktów są szerokie i obejmują takie aplikacje jak obrabiarki czy wyposażenie do produkcji samochodów oraz półprzewodników.

Łącznie firma NSK oferuje 11 różnych modeli i 33 typy śrub kulowych zgodnych ze standardem DIN, posiadających średnice wału od 20 do 50 mm, skok gwintu od 3 do 20 mm i całkowitą długość od 700 do 2800 mm. W zależności od specyfikacji, śruby kulowe standardu DIN oferują maksymalną wartość DN (średnica wału d x prędkość obrotowa n) 150 000 i 160 000, klasę precyzji JIS Cp5 (lepszą niż ISO P5), napięcie wstępne typu P (kulka o powiększonych wymiarach) oraz sposoby nawracania kulek z wykorzystaniem deflektora końcowego lub deflektora typu mostkowego.

Dla producentów OEM główną zaletą bezpośredniej dostępności z magazynu jest krótki czas realizacji dostaw. Dzięki pozostawieniu nieobrobionej końcówki wału, firma NSK ma możliwość wykończenia jej na miejscu zgodnie ze specyficznymi wymaganiami klienta. Aby jeszcze bardziej pomóc producentom OEM w ograniczaniu czasu wprowadzania produktu na rynek, firma NSK zapewnia jako części opcjonalne wysoko wydajne uszczelnienie X1, które stanowi popularne rozwiązanie w przypadku obrabiarek oraz system samosmarujący NSK K1. W ten sposób firma NSK jest w stanie zapewnić dodatkową funkcjonalność śrub kulowych w celu spełnienia wymagań aplikacji klientów. Wysokowydajne uszczelnienie X1 charakteryzuje się podwójną funkcjonalnością dzięki wysokiej wydajności uszczelnienia przeciw zanieczyszczeniom i doskonałej zdolności zatrzymywania smaru, a jednostka smarująca NSK K1 zapewnia samosmarowanie, a przez to dłuższą bezobsługową eksploatację. Firma NSK może również zaoferować szeroki wybór wysoko precyzyjnych zespołów do podparcia śrub kulowych oraz prowadnic liniowych dostępnych od ręki wraz z innymi opcjonalnymi komponentami, takimi jak uszczelki czy zespoły samosmarujące.

Podobne artykuły