Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

SECO/WARWICK rozbuduje linię CAB dla producenta systemów chłodzenia baterii dla pojazdów elektrycznych

Lider technologii CAB – SECO/WARWICK – zmodyfikuje urządzenia azjatyckiego klienta z branży motoryzacyjnej.

Lider technologii CAB – SECO/WARWICK – zmodyfikuje urządzenia azjatyckiego klienta z branży motoryzacyjnej. Jest to kontynuacja projektu z roku 2018, który zakładał dostawę i uruchomienie linii do lutowania w atmosferze ochronnej.

SECO/WARWICK rozbuduje linię CAB dla producenta systemów chłodzenia baterii dla pojazdów elektrycznych

Rozbudowa linii obejmuje: wydłużenie grzanego radiacyjnie pieca lutowniczego, dodatkową strefę komory chłodzenia z płaszczem powietrznym, dodatkową strefę komory końcowego chłodzenia, oraz modyfikację systemu sterowania. SECO/WARWICK dokona pełnej modyfikacji, a także zadba o poprawną konfigurację i uruchomienie urządzeń.

Rozbudowa linii CAB jest konsekwencją licznych zamówień jakie chińskie zakłady otrzymały od sektora motoryzacyjnego na produkcję chłodnic baterii dla pojazdów elektrycznych. Dotychczasowa linia po dwóch latach intensywnej pracy musi przejść gruntowną rozbudowę w w celu zwiększenia wydajności.

„Nie jest to nasz pierwszy projekt dla tego producenta. Już w 2010 r modyfikowaliśmy linię AFC CAB, która została do Chin przeniesiona z zagranicy. Był to jeden z pierwszych naszych pieców, a operacja zakończyła się sukcesem. Piec, który dziś ma już 11 lat nadal pracuje w fabryce i doskonale się sprawdza” – mówi Piotr Skarbiński, Wiceprezes Segmentu Produktów Aluminium i CAB w SECO/WARWICK. „Kontynuacja naszej współpracy miała miejsce już trzy lata później. Sprzedaliśmy wówczas całkowicie nową linię CAB, a kolejne trzy lata później rozbudowaliśmy ją by zakład dalej mógł się rozwijać” – wspomina P. Skarbiński.

Branża motoryzacyjna i SECO/WARWICK

Nie był to jednak koniec owocnej współpracy obu przedsiębiorstw. W 2018 r. klient zakupił kolejną linię CAB, a dwa lata później SECO/WARWICK otrzymał zamówienie modyfikacyjne, które ponownie miało po raz kolejny zwiększyć wydajność produkcyjną klienta. Produkcja chłodnic do baterii dla samochodów elektrycznych rośnie w zawrotnym tempie, a na całym świecie zapotrzebowanie na pojazdy elektryczne i hybrydowe wzrasta. Ma to związek nie tylko z rozwojem tej technologii, ale także z regularnie wprowadzanymi ograniczeniami w zakresie emisji spalin.

SECO/WARWICK będący jednym z innowatorów w dziedzinie produkcji linii CAB doskonale współpracuje z branżą motoryzacyjną dostarczając rozwiązania, które pomagają rozwijać technologię produkcji pojazdów elektrycznych.

„Reputacja i rozpoznawalność Grupy SECO/WARWICK w sektorze CAB jest bardzo wysoka. Klienci współpracujący z nami, wybierają SECO/WARWICK, z uwagi na opinię lidera technologii CAB, stawiającego na „Badania & Rozwój”. Drugi aspekt często podkreślany to dialog, czyli szukanie wraz z partnerami nowych, innowacyjnych rozwiązań” – puentuje Sławomir Woźniak, Prezes Grupy SECO/WARWICK.

Kluczem do sukcesu linii CAB od SECO/WARWICK jest idealna równomierność temperatury na całej szerokości taśmy. Dodatkową innowacją systemu jest unikatowa konstrukcja sekcji kurtyn i komór chłodzenia. Cały projekt jest efektem współpracy SECO/WARWICK z największymi koncernami branży motoryzacyjnej.

Artykuł został dodany przez firmę

SECO/WARWICK S.A.

SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali i świadczeniu profesjonalnych usług serwisowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły