Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

II Konferencja Smart Warehouse już jesienią!

Znamy datę II edycji Konferencji Smart Warehouse, to wyczekiwane spotkanie ekspertów branży logistycznej odbędzie się 4-5 listopada br. w Poznaniu w ramach targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog. Wśród zapowiedzianych tematów dyskusji znalazły się najważniejsze zagadnienia z obszaru IoT i digitalizacji, automatycznych systemów składowania, technologii transportu wewnętrznego i AGV_robotów.

II Konferencja Smart Warehouse już jesienią!

Znamy datę II edycji Konferencji Smart Warehouse, to wyczekiwane spotkanie ekspertów branży logistycznej odbędzie się 4-5 listopada br. w Poznaniu w ramach targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog. Wśród zapowiedzianych tematów dyskusji znalazły się najważniejsze zagadnienia z obszaru IoT i digitalizacji, automatycznych systemów składowania, technologii transportu wewnętrznego i AGV_robotów. Udział w konferencji jest bezpłatny po dokonaniu wcześniejszej rejestracji. 

Tegoroczna Konferencja Smart Warehouse zaplanowana została na dwa dni targowe. O jej interesującą agendę, wypełnioną zagadnieniami w duchu logistyki 4.0, zadbała ekspercka Rada Programowa, którą tworzą: 

  • Ilona Miziewicz-Groszczyk, Marketing and Business Development Director, Europa Systems,
  • Magdalena Libiszewska, red. naczelna „Logistyka a jakość”, „Nowoczesny Magazyn”,
  • Monika Duda, Head of Industrial & Logistics Agency CEE - M4 Real Estate, PSML,
  • Marta Cudziło, Kierownik Centrum Logistyki, Project manager Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania
  • Joanna Kucharska, Dyrektor Grupy Produktów, Grupa MTP,
  • Piotr Sędziak, Dyrektor Zarządzający, Orbico Supply,
  • Artur Olejniczak, Project manager i właściciel Art of Communication. 

W roli prelegentów wystąpią zarówno producenci, dostawcy, jak i beneficjenci najnowszych rozwiązań technologicznych z obszaru logistyki 4.0, co pozwoli spojrzeć na omawiane zagadnienia z szerokiej perspektywy. W dzisiejszych czasach nie mogłoby jednak zabraknąć odniesień do obecnej, trudnej, sytuacji na rynku i dalszych losów branży logistycznej, o których opowie w ramach otwarcia dyskusji przedstawiciel Instytutu Logistyki i Magazynowania Sieci Badawczej Łukasiewicz.  

Nowe wyzwania dla logistyki 

Nieprzewidywalne czasy oraz dynamicznie zmieniające się zachowania konsumenckie generują nowe wyzwania dla operatorów magazynowych i logistycznych. Warto dowiedzieć się, jak na nie reagują liderzy rynku, aby móc czerpać dobre wzorce i inspiracje od najlepszych. 

– Gigantyczne wzrosty rynku e-commerce oraz chęć skracania łańcuchów dostaw mająca na celu zapewnienie ciągłości dostaw oraz wysokiego poziomu obsługi klienta spowodowały, że „magazyn” stał się logistycznym „języczkiem uwagi”. Z dnia na dzień liczba wykonywanych w większości przypadków operacji magazynowych przyrastała wykładniczo. Niektóre firmy notowały 600% przyrosty pracy magazynowej. Sprostanie takim wymaganiom klientów bez nowoczesnych i zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi IOT wspartych sztuczną inteligencją przy podejmowaniu decyzji menażerskich wydaje się być koniecznością – komentuje Artur Olejniczak, moderator panelu IOT_digitalizacja – Software i Hardware.    

Trudne pytania, na które warto szukać odpowiedzi u ekspertów z pewnością zada Magdalena Libiszewska, redaktor naczelna „Nowoczesnego Magazynu” i „Logistyki a Jakość”

– Truizmem będzie powiedzieć, że automatyzacja procesów magazynowych to konieczność, ale z tym faktem trudno dyskutować. Podczas konferencji Smart Warehouse w panelu dyskusyjnym #AUTOMATYCZNE_SYSTEMY_SKŁADOWANIA nie zadamy pytania „Czy automatyzować magazyn?”. Będziemy pytać: jak długo trzeba dziś czekać na realizację projektów przez dostawców i dlaczego? Dlaczego instalacja nie spełni oczekiwań od pierwszego dnia po jej uruchomieniu? Jak w tym wszystkim ważna jest integracja mechaniki z technologią, systemów automatyki magazynowej z systemami informatycznymi? Do panelu dyskusyjnego zaprosiliśmy dostawców rozwiązań i praktyków, żeby zderzyć obietnice z rzeczywistością. Mam nadzieję, że Państwo równie chętnie dołączycie do naszych rozmów! 

Listopadowa Konferencja Smart Warehouse wraz z targami Logistyki Magazynowania i Transportu nie bez powodu uważane są za jedne z istotniejszych wydarzeń w branży logistycznej. Warto zatem zarezerwować sobie już teraz czas, aby na początku listopada pojawić się na terenie MTP. 

Bezpłatna rejestracja na to spotkanie została wznowiona w sierpniu tego roku, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Dlatego warto zarezerwować sobie miejsce podczas konferencji na stronie https://smartwarehouse.modernlog.pl/  

Artykuł został dodany przez firmę

Grupa MTP

Wierzymy w potęgę spotkań, dlatego organizujemy je nieprzerwanie od blisko 100 lat łącząc ze sobą ludzi z całego świata. Cenimy kompetencje, stąd w naszym portfolio jest aż 100 imprez targowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły