Artykuł Dodaj artykuł

10 lat targów FMB - wystawy dla dostawców branży budowy maszyn

Gdy drzwi targów FMB zostaną ponownie otworzone w centrum wystawowym Bad Salzuflen 5 listopada br. organizator tego wydarzenia - firma Clarion Events Deutschland - będzie w tym samym czasie świętowała rocznicę dziesiątej wystawy z rzędu.

10 lat targów FMB - wystawy dla dostawców branży budowy maszynGdy drzwi targów FMB zostaną ponownie otworzone w centrum wystawowym Bad Salzuflen 5 listopada br. organizator tego wydarzenia - firma Clarion Events Deutschland - będzie w tym samym czasie świętowała rocznicę dziesiątej wystawy z rzędu. Od samego początku impreza stale się rozwija - w poprzednim roku około 400 wystawców prezentowało swoje firmy i wystawiało rozbudowane portfolio komponentów i usług dla sektora budowy maszyn. W bieżącym roku ich liczba będzie jeszcze wyższa i wyniesie około 450.

Gdy powstawały targi FMB, przyświecała im idea zebrania razem w jednym miejscu licznych firm zaangażowanych w budowę maszyn z regionu Ost Westphalia-Lippe (OWL) oraz efektywnych dostawców. Hans-Dieter Tenhaef, dyrektor firmy Moderne Industrie Technik GmbH wraz z Inicjatywą OWL Maschinenbau stanowili w tamtym czasie siłę napędową koncepcji imprezy.” Region OWL jest domem dla około 400 przedsiębiorców działających w branży budowy maszyn, w przemyśle elektrycznym i elektrotechnicznym, jak również w sektorze dostaw dla branży samochodowej, który zapewnia pracę dla około 80 000 ludzi i generuje roczną sprzedaż na poziomie 16, 5 mld euro”.

W pierwszej edycji FMB w roku 2005 wzięło udział 184 wystawców i zarówno oni jak i odwiedzający byli bardzo zadowoleni z charakteru imprezy. Choć koncepcja wystawy była stale rozwijana, główne cechy charakterystyczne targów nie uległy żadnym zmianom. Mówi Christian Enßle, menedżer wystawy FMB w firmie Clarion Events: ” Podstawowym elementem targów FMB nie jest sama prezentacja, ale bardziej dyskusja. Jest to miejsce, gdzie specjaliści z szerokiego zakresu branż zbierają się razem w celu wymiany w sposób uporządkowany swoich idei dotyczących potencjalnie wspólnych projektów odnoszących się do wszystkich aspektów branży dostawców rozwiązań i produktów dla sektora budowy maszyn i instalacji”.

Impreza obejmuje całe spectrum dostarczanych komponentów i rozwiązań dla branży budowy maszyn i instalacji - technologie napędowe i sterowania są reprezentowane tak samo jak technologie montażowe i transportowe czy firmy obrabiające metale i przetwarzające tworzywa sztuczne oraz wykwalifikowani dostawcy usług na przykład w zakresie rozwoju i opracowywaniu produktów.

Zrównoważona natura koncepcji FMB jest obrazowana przez obecność wystawców takich jak Beckhoff, Bosch, Rexroth, Dreckshage, Ferchau i MSF-Vathauer, którzy wzięli udział we wszystkich dziewięciu targach od początku w 2005 r i zarezerwowali stoiska ponownie na rok 2014.

Z czasem targi FMB objęły swoim zakresem zainteresowania regiony poza granicami Wschodniej Westfalii-Lippe i zaczęły przyciągać odwiedzających z całej północy Niemiec, jak również z sąsiednich krajów.

Targi FMB w roku jubileuszowym zaprezentują się ze swej najlepszej strony. Mówi Christian Enßle: „ Liczba zamówień i rezerwacji jest większa niż w zeszłym roku – udało się nam pozyskać 42 nowych wystawców. Zaliczają się do nich dobrze znane firmy takie jak Balluff, Deprag Schulz, Eisele Pneumatik, MS Plus Automation i Schunk. Warto dodać, że będą nowe połączone stoiska i specjalne pokazy”.

Aktualna lista wystawców FMB jest dostępna do pobrania na stronie www.fmb-messe.de

Podobne artykuły