Artykuł Dodaj artykuł

Optymalne wykorzystanie energii i mediów technicznych w produkcji

Bezpłatne konferencje i warsztaty techniczne „Optymalne wykorzystanie energii i automatyzacja w zakładach produkcyjnych” – 17 i 18 czerwca w Gdańsku

Optymalne wykorzystanie energii i mediów technicznych w produkcji Axon Media

Bezpłatne konferencje i warsztaty techniczne
„Optymalne wykorzystanie energii i automatyzacja w zakładach produkcyjnych” – 17 i 18 czerwca w Gdańsku

Firma Axon Media zaprasza do udziału w dwóch bezpłatnych Konferencjach i Warsztatach Technicznych zaplanowanych na 17 i 18 czerwca w Gdańsku w hotelu Qubus: Optymalne wykorzystanie energii i mediów technicznych w produkcji oraz Automatyzacja w zakładach produkcyjnych.

Spotkania te skierowane są do kadry technicznej poszukującej konkretnych rozwiązań i możliwości na optymalizację działań podejmowanych w zakładach produkcyjnych w obszarze efektywnego wykorzystywania energii i mediów technicznych, a także w zakresie automatyzacji w zakładach produkcyjnych.

Konferencje Techniczne są doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów, ugruntowania istniejących już relacji biznesowych, jak również zdobycia ciekawych doświadczeń. Ich wyjątkowość to efekt formuły łączącej merytoryczną wiedzę niezależnych ekspertów i profesjonalnych trenerów z praktycznymi przykładami dostosowanymi do poszczególnych obszarów tematycznych.

Program I dnia - 17 czerwca - Optymalne wykorzystanie energii i mediów technicznych

 • Audyty efektywności energetycznej pneumatyki
 • LEAN to GREEN - Zmniejsz zużycie energii o 20% na jednostkę produkcji
 • Oszczędność energii dzięki technologii ultradźwiękowej
 • Termowizja - optymalne narzędzie do analizy mediów w zakładach produkcyjnych
 • Redukcja mocy – nowe rozwiązania na rynku polskim
 • Proaktywny monitoring zużycia mediów i rozwiązywanie problemów dzięki technologii wykrywania i diagnostyki usterek w czasie rzeczywistym
 • Teleinformatyczne systemy monitorowania mediów w zakładach przemysłowych
 • Optymalne wykorzystanie sprężonego powietrza w zakładach produkcyjnych
 • Czy diagnostyka maszyn przemysłowych obniża zużycie energii i mediów?
 • Bezpieczniki topikowe do zastosowań w przemyśle i energetyce

Program II dnia - 18 czerwca – Automatyzacja w zakładach produkcyjnych

 • Zespalanie i modernizacje maszyn - wymagania prawa krajowego i wspólnotowego
 • Rozwiązania zintegrowanej automatyki, bezpieczne algorytmy sterowania i komunikacja przemysłowa w zadaniach automatyzacji maszyn  
 • Optymalizacja produktu metodą małych kroków 
 • Nowoczesne rozwiązania na hali produkcyjnej
 • Nowe technologie w Internet of Things
 • Stacje zdalnych I/O w automatyce procesowej i produkcyjnej
 • Układy zdecentralizowane w przemyśle
 • Kierunki rozwoju układów automatyki w realizacji usług DSR
 • Zintegrowane systemy automatyzacji
 • Przemysłowe systemy łączności dla wspomagania automatyzacji w zakładach przemysłowych

Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia tuż po części konferencyjnej zaplanowane są bezpłatne, fakultatywne Warsztaty Techniczne, podczas których uczestnicy będą mieli okazję zdobyć praktyczną wiedzę w dwóch zagadnieniach. 17 czerwca odbędą się warsztaty światowego lidera kamer termowizyjnych, firmy FLIR Systems na temat parametrów wpływających na pomiar kamerą termowizyjną w warunkach przemysłowych.

Kolejny dzień to będzie znakomita okazja do zgłębienia i ugruntowania wiedzy w zakresie szeroko rozumianej integracji urządzeń automatyki w ramach warsztatów „Integracja urządzeń automatyki w aplikacjach przemysłowych: programowanie sterowników PLC, falownikowa technika napędowa, komunikacja przemysłowa, wizualizacja HMI, oprogramowanie narzędziowe i bezpieczeństwo maszyn”.

Każdy z uczestników może bezpłatnie uczestniczyć we wszystkich prelekcjach oraz w dyskusji podczas panelu eksperckiego, a także spotkać się z przedstawicielami firm z branży w części targowo-wystawienniczej. W ramach wydarzenia przewidziany jest również odbiór Imiennych Certyfikatów poświadczających udział w spotkaniu, pakiet materiałów konferencyjnych oraz poczęstunek.

Konferencje cieszą się  ogromnym zainteresowaniem środowisk związanych z produkcją i przemysłem, a patronat honorowy nad wydarzeniami objęły takie instytucje jak: Krajowa Izba Gospodarcza, Instytut Organizacji i Zarządzania w Przemyśle oraz Polska Izba Gospodarcza Elektrotechniki. Patronat medialny nad przedsięwzięciem sprawują czasopisma AUTOMATYKA; APA - Automatyka, Podzespoły, Aplikacje; Główny Mechanik, Napędy i Sterowanie; Polski Przemysł, Utrzymanie Ruchu portale internetowe Automatyka.pl, AutomatykaB2B, AutomatykaOnline, Oś Przemysłu, Pneumatyka.com, Robotyka.com, Smart Grids Polska oraz Staleo.pl.

Aby wziąć udział w jednej lub w obu konferencjach należy dokonać Rejestracji Online poprzez  interaktywne formularze dostępne pod adresami:

Rejestracja online - 17 czerwca, Optymalne wykorzystanie energii i mediów technicznych
Rejestracja online - 18 czerwca, Automatyzacja w zakładach produkcyjnych

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły