Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

SUBCONTRACTING 2016 – szansą na perspektywiczne kontakty biznesowe

- Można tu porozmawiać z wieloma dostawcami, nie trzeba w tym celu jeździć po całym kraju czy Europie – tak kolejną edycję targów Subcontracting

SUBCONTRACTING 2016 – szansą na perspektywiczne kontakty biznesowe- Można tu porozmawiać z wieloma dostawcami, nie trzeba w tym celu jeździć po całym kraju czy Europie – tak kolejną edycję targów Subcontracting i towarzyszących im spotkań kooperacyjnych podsumował Dariusz Rapeła, specjalista ds. zakupów Solaris Bus & Coach SA. W organizowanym w dniach 7-10 czerwca wydarzeniu wzięło udział 78 wystawców z 6 państw.

Cieszące się coraz większą popularnością targi Subcontracting obywały się razem z największymi targami nowoczesnych technologii przemysłowych ITM Polska. Ekspozycję obu wydarzeń zwiedziło łącznie 17 500 profesjonalistów.

Piąta edycja targów podwykonawstwa stanowiła wyjątkową okazję do nawiązania współpracy z doświadczonymi partnerami biznesowymi dysponującymi wolnymi mocami produkcyjnymi. W tym roku pod dachem Międzynarodowych Targów Poznańskich znalazły się przedsiębiorstwa oferujące prace w zakresie przetwórstwa metali – w tym obróbki skrawaniem, obróbki plastycznej, obróbki elektrochemicznej, spawalnictwa, wycinania, elementów złącznych oraz przetwórstwa tworzyw sztucznych i usług dla przemysłu. Swoje usługi prezentowały firmy z Bułgarii, Estonii, Litwy, Polski, Niemiec i Portugalii.  Do Poznania zjechali goście z Bułgarii, Czech, Finlandii, Francji, Litwy, Niemiec, Norwegii, Portugalii oraz Słowacji.

Uczestnicy tegorocznego spotkania podkreślali, że atutem targów była ciekawa i profesjonalna oferta podwykonawców przemysłowych. Wydarzenie stanowiło doskonałą okazję by czerpać inspiracje dla nowych rozwiązań oraz zyskać perspektywicznych partnerów biznesowych z różnych części świata.

SUBCONTRACTING 2016 – szansą na perspektywiczne kontakty biznesoweTo nasz debiut na targach Subcontracting w Poznaniu. Jesteśmy zadowoleni z udziału w imprezie, frekwencji i potencjalnych klientów. Mamy rozmówców nie tylko z Polski, ale także z Francji, Szwajcarii, Niemiec, Litwy i Białorusi – zaznaczył Janusz Poulakowski, Dyrektor Biura Klastra Obróbki Metali w Białymstoku.

Na targach mamy możliwość poznania najnowszych trendów i szerokiego wachlarza usług, które oferują poszczególni dostawcy.  To z kolei ułatwia nam dobór rozwiązań, które pozwolą na oszczędności w dorabianiu części mechanicznych - mówił Ariel Grabarski, specjalista z działu utrzymania ruchu, Warsztat Centralny Volkswagen Poznań.

 

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko UTC Aerospace Systems - jednego z największych na świecie dostawców technologicznie zaawansowanych produktów dla przemysłu lotniczego i wojskowego. Podczas targów poszukiwał on lokalnych dostawców, specjalizujących się w obróbce skrawaniem. W ocenie wystawcy targi okazały się dużym sukcesem i niewątpliwie pozwoliły poszerzyć dotychczasową bazę kontaktów o nowe firmy, które być może w przyszłości zwiążą swoją przyszłość z rynkiem lotniczym.

SUBCONTRACTING MEETINGS

Dodatkowym walorem dla wystawców, jak również odwiedzających gości, były międzynarodowe spotkania kooperacyjne SUBCONTRACTING MEETINGS. Każdy z uczestników rozmów rejestrował się na specjalnej platformie, określając swój profil działalności oraz rodzaj współpracy, którą chciałby nawiązać.  Umożliwiło to, jeszcze przed targami, skonkretyzowanie oczekiwań i umówienie się na spotkanie z partnerem rokującym podjęcie współpracy w przyszłości.

W rekordowej w tym roku liczbie 270 spotkań kooperacyjnych uczestniczyło 83 oferentów usług podwykonawczych i potencjalnych zleceniodawców. Oprócz polskich przedsiębiorców w rozmowach wzięli udział przedstawiciele firm z Bułgarii, Czech, Finlandii, Francji, Litwy, Niemiec, Norwegii, Portugalii oraz Słowacji. Byli wśród nich reprezentanci m.in.: C. Tech Francja, Faurecia Automotive Polska, Fibar Group , MAN Diesel & Turbo Poland, Michelin Polska,  Ruukki Polska, SECO/WARWICK Services, Solaris Bus & Coach, UTC Aerospace Systems czy Volkswagen Poznań.

Subcontracting 2017

Kolejna edycja Targów Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING odbędzie się w Poznaniu w dniach 6-9 czerwca 2017 r. W przyszłym roku ekspozycja ponownie towarzyszyć będzie targom technologii przemysłowych ITM Polska. Zapraszamy!

Artykuł został dodany przez firmę

Grupa MTP

Wierzymy w potęgę spotkań, dlatego organizujemy je nieprzerwanie od blisko 100 lat łącząc ze sobą ludzi z całego świata. Cenimy kompetencje, stąd w naszym portfolio jest aż 100 imprez targowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły