Artykuły - Wiadomości


 
Quo vadis przemyśle? Prognozy dla branży na targach ITM - zdjęcie

Quo vadis przemyśle? Prognozy dla branży na targach ITM

20-05-2022

Rok wyzwań dla polskiego przemysłu – to hasło drugiej edycji Kongresu Industry Next towarzyszącego targom ITM INDUSTRY EUROPE. W pierwszym dniu wydarzenia odbędą się panele dyskusyjne a drugi wypełnią praktyczne warsztaty. Udział w Kongresie potwierdzili już przedstawiciele kluczowych instytucji sektora przemysłowego. To jednak tylko część bogatego programu targów.

Czytaj więcej

 
NOWOŚĆ! Oczkowy wskaźnik poziomu cieczy do najcięższych zastosowań – seria GN 7440 - zdjęcie

NOWOŚĆ! Oczkowy wskaźnik poziomu cieczy do najcięższych zastosowań – seria GN 7440

20-05-2022

Firma Elesa+Ganter, wiodący producent standardowych elementów przeznaczonych m.in. do hydrauliki siłowej, rozszerzyła ofertę wskaźników o oczkowy wskaźnik poziomu cieczy.

Czytaj więcej

 
Kierunek Smart Warehouse  - zdjęcie

Kierunek Smart Warehouse

18-05-2022

Dwa dni merytorycznej wiedzy, aktualne zagadnienia, bieżące wyzwania, doświadczeni eksperci ze znanych marek i ciekawe dyskusje – tak zapowiada się tegoroczna edycja konferencji Smart Warehouse, która odbędzie się już 1-2 czerwca w ramach targów Modernlog w Poznaniu. Wśród prelegentów m.in. przedstawiciele: ABB, Europa Systems, FANUC, Geek +, GXO, Last Mile Experts, PSI Polska, PSML, Łukasiewicz-PIT i wielu innych.

Czytaj więcej

 
Pierwszy piec próżniowy do odlewania tytanu trafia do Izraela - zdjęcie

Pierwszy piec próżniowy do odlewania tytanu trafia do Izraela

17-05-2022

Rafael Advanced Defense Systems, izraelski pionier w dziedzinie rozwiązań obronnych i cybernetycznych, zakupił od SECO/WARWICK – dla odlewni UPC Precision Castings – próżniowy piec do odlewania tytanu. To pierwszy taki piec na rynku izraelskim.

Czytaj więcej

 
Czy metalowe słupki ogrodzeniowe muszą być malowane? - zdjęcie

Czy metalowe słupki ogrodzeniowe muszą być malowane?

16-05-2022

Stosowanie powłok malarskich ma na celu nie tylko zmianę estetyki malowanego elementu, ale także zwiększenie jego trwałości. Dodatkowa warstwa farby zabezpiecza przed niszczącym działaniem czynników środowiskowych, a w przypadku elementów metalowych wystawionych na działanie zmiennych czynników atmosferycznych, minimalizuje również ryzyko ich rdzewienia.

Czytaj więcej

 
Przepis na sukces targów ITM INDUSTRY EUROPE - zdjęcie

Przepis na sukces targów ITM INDUSTRY EUROPE

12-05-2022

Kalejdoskop nowych rozwiązań dla przemysłu, technologie addytywne, panele dyskusyjne, warsztaty z robotyzacji a także widowiskowe pokazy i premiery produktowe - to wszystko czeka spragnionych aktualnych trendów w przemyśle na targach ITM INDUSTRY EUROPE. Wydarzenie, które jest najważniejszym spotkaniem liderów branży w tej części Europy potrwa cztery dni od 31 maja do 3 czerwca. Program zapowiada się imponująco a część wystawców już zdradza co pokaże na swoim stoisku.

Czytaj więcej

 
STIGO na targach ITM INDUSTRY EUROPE 2022 - zdjęcie

STIGO na targach ITM INDUSTRY EUROPE 2022

12-05-2022

Firma STIGO, dystrybutor maszyn i oprogramowania dla przemysłu stalowego, weźmie udział w targach ITM INDUSTRY EUROPE 2022 w Poznaniu.

Czytaj więcej

 
Dlaczego szybka symulacja planów produkcyjnych jest teraz tak istotna i jak abas ERP pomaga w podejmowaniu trafnych decyzji? - zdjęcie

Dlaczego szybka symulacja planów produkcyjnych jest teraz tak istotna i jak abas ERP pomaga w podejmowaniu trafnych decyzji?

11-05-2022

Trudność w pozyskaniu informacji w czasie rzeczywistym o  dostępności zasobów (np. w sytuacji braku materiałów, braku personelu, awarii), niedokładna rejestracja postępów w realizacji zleceń, a do tego czasochłonne tworzenie planu produkcji w oparciu o  ręczne opracowywane struktury produktów.

Czytaj więcej

 
Wnikliwe spojrzenie na logistykę na targach Modernlog - zdjęcie

Wnikliwe spojrzenie na logistykę na targach Modernlog

10-05-2022

Deficyt pracowników, rosnące potrzeby klientów docelowych, wydajność kierowców w łańcuchach dostaw czy ograniczenie emisji CO2 to nie tylko jedne z najpilniejszych wyzwań stojących przed branżą logistyczną, ale także zagadnienia nowego punktu w programie targów Modernlog, czyli spotkania eksperckiego LOG-INSIGHT, które odbędzie się już 31 maja na terenie MTP.

Czytaj więcej

 
NSK Kielce – Światowy producent łożysk - wybiera rozwiązanie SECO/WARWICK - zdjęcie

NSK Kielce – Światowy producent łożysk - wybiera rozwiązanie SECO/WARWICK

10-05-2022

Grupa SECO/WARWICK dostarczyła agregat rolkowy do sferoidyzacji pierścieni dla przemysłu łożyskowego. Urządzenie będzie pracować w kieleckich zakładach światowego producenta łożysk – NSK.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 3886

Najpopularniejsze tagi