Power-tech Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

 
Zespoły smarujące K1-L NSK zwiększają wydajność działania prowadnic liniowych zdjęcie

Zespoły smarujące K1-L NSK zwiększają wydajność działania prowadnic liniowych

Nowo opracowany zespół samosmarujący K1-L to propozycja firmy NSK dla użytkowników oczekujących długotrwałego i bezobsługowego działania prowadnic liniowych. Zapewniając rozszerzone możliwości smarowania w stosunku do poprzedniego modelu K1 (wprowadzonego na rynek w 1996 r.), nowa generacja produktów przyczynia się do ochrony środowiska poprzez ograniczenie zużycia zasobów i energii związane z dłuższym okresem eksploatacji, mniejszym tarciem i zredukowanym zużyciem smaru. Nowe jednostki można już zamawiać bez ograniczeń.

Czytaj więcej

 
Jak rozwiązać problem regulacji położenia podzespołu w urządzeniu – na przykładzie zszywarki stołowej DT3 firmy Damet zdjęcie

Jak rozwiązać problem regulacji położenia podzespołu w urządzeniu – na przykładzie zszywarki stołowej DT3 firmy Damet

Jednym z uniwersalnych zagadnień w świecie budowy maszyn i urządzeń jest regulacja konkretnych modułów/sekcji w urządzeniu. Dla każdej branży są to inne podzespoły, które różnią się od siebie gabarytami, masą, wymaganą sztywnością i innymi parametrami. Łączy je jedno: potrzeba wprowadzenia małych korekt w pozycjonowaniu względem innych podzespołów w maszynie.

Czytaj więcej

 
EKOLOGICZNE ROZWIĄZANIA – ENERGOOSZCZĘDNE TECHNOLOGIE zdjęcie

EKOLOGICZNE ROZWIĄZANIA – ENERGOOSZCZĘDNE TECHNOLOGIE

Największe koncerny przemysłowe opracowują swoje technologie pozostając w trendzie ekologicznych rozwiązań przyjaznych środowisku. Pionierami w tym zakresie są producenci aluminium, które jako surowiec jest trzecim najczęściej występującym na ziemi pierwiastkiem.

Czytaj więcej

 
Zespoły łożyskowe – nowa grupa produktów Elesa+Ganter zdjęcie

Zespoły łożyskowe – nowa grupa produktów Elesa+Ganter

Firma Elesa+Ganter, światowy lider w produkcji standardowych elementów maszyn, rozszerzyła ofertę o nową rodzinę produktów – wahliwe zespoły łożyskowe w oprawach z tworzywa.

Czytaj więcej

 
FastProfit 5 wystartował w firmie Mistal! zdjęcie

FastProfit 5 wystartował w firmie Mistal!

Z nieskrywaną dumą oraz przyjemnością chcieliśmy poinformować, iż 4 listopada wraz z firmą Mistal zakończyliśmy pilotażowe wdrożenie nowego systemu opracowanego przez nasz zespół, czyli FastProfit 5.

Czytaj więcej

 
Konferencje Techniczne w Krakowie coraz bliżej! zdjęcie

Konferencje Techniczne w Krakowie coraz bliżej!

Na 18 i 19 lutego 2020 roku zespół Axon Media Group zaplanował 2 szkolenia dla specjalistów z branży produkcyjnej. Oba spotkania odbędą się w Krakowie. To świetna okazja, by poznać aktualne trendy, najnowsze technologie oraz wysłuchać ekspertów z branży.

Czytaj więcej

 
Czy obróbka na mokro tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknem węglowych (CFK) jest w technologii medycznej zaletą? zdjęcie

Czy obróbka na mokro tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknem węglowych (CFK) jest w technologii medycznej zaletą?

Przykład MOLL Engineering, siostrzanej firmy WENGLONU, pokazuje, że stosowanie płynów chłodząco-smarujących w ekonomicznej i prowadzonej z zachowaniem bezpieczeństwa procesowego obróbce skrawaniem tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknem węglowym  (CFK) ma istotne zalety. 

Czytaj więcej

 
Nowość w OPOLTRANS - preparat wielofunkcyjny MEGA 40 zdjęcie

Nowość w OPOLTRANS - preparat wielofunkcyjny MEGA 40

MEGA 40 to profesjonalny odrdzewiacz penetrująco – smarujący, zawierający mocną mieszankę szybko działających struktur chemicznych. Doskonale smaruje powierzchnie i trwale zabezpiecza je antykorozyjnie.

Czytaj więcej

 
Zapytaj eksperta: smary w zakładach przemysłowych zdjęcie

Zapytaj eksperta: smary w zakładach przemysłowych

Czym kierować się przy wyborze smaru i na czym polega jego praca?

Czytaj więcej

 
VII Forum ''ProCAx'' Podlesice 2008, 13-16 listopada 2008 zdjęcie

VII Forum ''ProCAx'' Podlesice 2008, 13-16 listopada 2008

Program VII Forum „ProCAx” Podlesice 2008, 13-16 listopada 2008

Czytaj więcej

 
Profesjonalna ochrona spawacza – przyłbica spawalnicze Speedglas™ czwartej generacji firmy 3M zdjęcie

Profesjonalna ochrona spawacza – przyłbica spawalnicze Speedglas™ czwartej generacji firmy 3M

W najnowszej przyłbicy Speedglas 9100 wprowadzono 37 nowych rozwiązań konstrukcyjnych, 38 usprawnień oraz 4 nowe opatentowane rozwiązania.

Czytaj więcej

 

Hale stalowe dla firmy Aquila Radomsko Sp. z o.o.

Ocmer, lider na rynku budowlanym, którego specjalnością są wielofunkcyjne hale stalowe, podejmuje kolejne wyzwanie - generalne wykonawstwo hali produkcyjno - magazynowej dla firmy Aquila Radomsko Sp. z o.o. Jest to obiekt o powierzchni 17174 metrów kwadra

Czytaj więcej

 
Jartom agentem wyłącznym Maxima Industrial Park zdjęcie

Jartom agentem wyłącznym Maxima Industrial Park

Agencja Jartom, specjalista na rynku hal, została wyłącznym agentem przy wynajmie i sprzedaży nowego kompleksu magazynowo – produkcyjnego Maxima Industrial Park, położonego przy trasie gdańskiej w okolicach Warszawy.

Czytaj więcej

 
SGI Baltis laureatem konkursu Platynowe Wiertło zdjęcie

SGI Baltis laureatem konkursu Platynowe Wiertło

Firma budowlana SGI Baltis zdobyła nagrodę w konkursie Platynowe Wiertło za apartamenty Pogodno Park, prestiżową inwestycję firmy w Szczecinie. Jury konkursu uznało projekt za jeden z najlepszych w kraju obiektów mieszkaniowych oddanych do użytku w ostatn

Czytaj więcej

 
Unijna dotacja dla KGHM Ecoren zdjęcie

Unijna dotacja dla KGHM Ecoren

Innowacyjna technologia oczyszczania surowego siarczanu niklu, zgłoszona przez KGHM Ecoren, znalazła się w gronie zwycięskich projektów, które otrzymają dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Na realizację inwestycji lubińsk

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 19