Firma norelem, specjalizująca się w zakresie standardowych komponentów maszyn, uzupełniła ofertę rozwiązań zaciskowych o napinacze łańcuchowe. Oferują one szybkie, ale bezpieczne rozwiązanie dla aplikacji budowy maszyn i instalacji, idealnie nadając się do pewnego mocowania przedmiotów obrabianych o nieregularnych konturach lub kształtach.
Solidne, sprawdzone, bezpieczne, z wytrzymałym silnikiem i obudową, wyposażone w precyzyjną przekładnię, cicho pracujące i łatwe w obsłudze - to tylko niektóre mocne punkty wciągników łańcuchowych firmy Hadef.
Najczęstszym zastosowaniem napinaczy suwakowych jest dociskanie i przytrzymywanie elementów w przyrządach spawalniczych oraz produkcyjnych. Jednak ich charakterystyczna budowa oraz specyficzne właściwości dają możliwość zastosowań w wielu innych funkcjach, nie tylko w przyrządach, ale również w maszynach i urządzeniach.
Przedsiębiorstwo OMAG Sp z o.o. to znany i ceniony producent maszyn oraz urządzeń dla górnictwa, a także solidny dostawca i eksporter części dla potrzeb przemysłu motoryzacyjnego.
Kalejdoskop nowych rozwiązań dla przemysłu, technologie addytywne, panele dyskusyjne, warsztaty z robotyzacji a także widowiskowe pokazy i premiery produktowe - to wszystko czeka spragnionych aktualnych trendów w przemyśle na targach ITM INDUSTRY EUROPE. Wydarzenie, które jest najważniejszym spotkaniem liderów branży w tej części Europy potrwa cztery dni od 31 maja do 3 czerwca. Program zapowiada się imponująco a część wystawców już zdradza co pokaże na swoim stoisku.
Coraz więcej słyszymy o sieci 5G - jest ona reklamowana przez operatorów telefonii, a nadajniki telefonii piątej generacji w coraz większej ilości są montowane w miastach i na wsiach.
Cały proces tworzenia elektroniki nie należy do najprostszych. Czynność ta wydaje się być skomplikowana już na etapie projektowania, a kolejne fazy związane z powstawaniem płytki drukowanej i montażem komponentów wcale nie ułatwiają zadania.
Stal nierdzewna to materiał szeroko wykorzystywany w budownictwie, architekturze, a nawet w dekoracji wnętrz. Dokoła nas wciąż jest jej więcej. Krajobraz miejski staje się pełny elementów ze stali nierdzewnej.
Czasy, w których nowoczesne meble zdobiące nasze tarasy, werandy i balkony dostępne były wyłącznie w kilku powtarzalnych wzorach, a ich funkcje ograniczały się jedynie do absolutnego minimum, odeszły w zapomnienie.
Cięcie stali wymaga zastosowania odpowiednich metod. Niezbędna jest tutaj wiedza, a także doświadczenie. Istotne znaczenie ma również precyzja wykonywania pracy. Warto więc wybrać firmę, która jest w stanie sprostać oczekiwaniom i przy tym wykonać pracę terminowo. Do wyboru jest cięcie plazmą, tlenem i propanem bądź cięcie gilotyną. W zależności od efektu, który ma być uzyskany, a także rodzaju i grubości materiału, profesjonaliści dobiorą właściwą metodę.
Popularność dźwigników nożycowych stale rośnie, a przecież nie są to naładowane elektroniką i futurystycznym wyglądem urządzenia. Dlaczego zatem tak często po nie sięgamy?
Trudność w pozyskaniu informacji w czasie rzeczywistym o dostępności zasobów (np. w sytuacji braku materiałów, braku personelu, awarii), niedokładna rejestracja postępów w realizacji zleceń, a do tego czasochłonne tworzenie planu produkcji w oparciu o ręczne opracowywane struktury produktów.
Stal to surowiec powszechnie wykorzystywany w różnych dziedzinach przemysłu. Służy przede wszystkim do tworzenia różnorodnych elementów konstrukcyjnych, a także części maszyn. Jedną z podstawowych metod obróbki stali jest cięcie, podczas którego można uzyskać nie tylko odpowiednie wymiary, ale i kształty materiału. Obecnie znanych jest wiele sposobów cięcia stali, a jedna z nich realizowana jest z zastosowaniem piły taśmowej. I właśnie na tej metodzie skupimy się w tym artykule.
Prawie połowa MŚP z branży obróbki metali (47 proc.) spodziewa się wzrostów sprzedaży krajowej w ciągu najbliższych miesięcy, a 4 firmy na 10 przewidują, że w ciągu roku wzrośnie także eksport – wynika z badania Siemens Financial Services w Polsce.
Stosowanie powłok malarskich ma na celu nie tylko zmianę estetyki malowanego elementu, ale także zwiększenie jego trwałości. Dodatkowa warstwa farby zabezpiecza przed niszczącym działaniem czynników środowiskowych, a w przypadku elementów metalowych wystawionych na działanie zmiennych czynników atmosferycznych, minimalizuje również ryzyko ich rdzewienia.