Firma norelem, specjalizująca się w zakresie standardowych komponentów maszyn, uzupełniła ofertę rozwiązań zaciskowych o napinacze łańcuchowe. Oferują one szybkie, ale bezpieczne rozwiązanie dla aplikacji budowy maszyn i instalacji, idealnie nadając się do pewnego mocowania przedmiotów obrabianych o nieregularnych konturach lub kształtach.
Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND® od pierwszej edycji mają międzynarodowy charakter. Rokrocznie ponad połowa Wystawców oraz Odwiedzających przyjeżdża z zagranicy, co stanowi unikalny charakter wydarzeń i mocny wyróżnik na tle konkurencji.
Firma norelem, specjalizująca się w standardowych komponentach maszyn, oferuje szeroką gamę podstawek wahliwych stanowiących wszechstronne rozwiązania do bezpiecznego mocowania części. Wykorzystywane jako ograniczniki, elementy podporowe i kołki ustalające, samonastawne podstawki norelem stanowią optymalne rozwiązanie do konstrukcji przyrządów obróbkowych i narzędzi.
Dźwignia z mimośrodem to najszybszy sposób na mocowanie detali w przyrządzie obróbczym lub na linii montażowej. .
Współczesne układy sterowania wymagają precyzyjnego montażu różnego rodzaju czujników.
Elesa+Ganter wprowadziła do oferty nową, ulepszoną wersję elementów pozycjonujących. Nowy produkt nosi oznaczenie GN 355.2, a jego głównym atutem jest połączenie gwintowanego korpusu i podkładki sferycznej w jeden element. Dzięki temu wyeliminowano problem upuszczenia lub zgubienia podkładki.
Linia produktów ATEX to korki, korki odpowietrzające oraz wskaźniki poziomu cieczy, dostosowane do szczególnych wymagań, np. wysokiej temperatury, obciążenia pod wpływem wysokiego ciśnienia lub pracy z substancjami agresywnymi. Produkty te są wykonane zgodnie z dyrektywą europejską ATEX 2014/34/UE, która dotyczy zastosowań w środowiskach zagrożonych wybuchem dla urządzeń z grupy II, kategorii 2GD. Produkty z oznaczeniem ATEX są szczególnie polecane do stosowania w przemyśle pneumatycznym, hydraulicznym i mechanicznym.
Dzięki zaciskom stycznym GN 928 możemy łatwo ustalać położenie wielu detali oraz w sprytny sposób zabudować zacisk.
Elementy maszyn pozwalające na łatwą detekcję przez systemy bezpieczeństwa są szczególnie cenione w branży spożywczej i farmaceutycznej.
190 wystawców z całego świata, 4000 zwiedzających, premiery nowoczesnych maszyn oraz rozwiązań, kontakty handlowe z Polski i z zagranicy, a także eksperckie wykłady i seminaria w trakcie II Kongresu Elementów Złącznych – to wszystko czekało na uczestników 2. edycji Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND®, która odbyła się w dniach 16-18 października 2018 roku w EXPO Kraków.
Wiedza kosztuje? Jej zdobycie, tak. Ale wiedzą można się podzielić nie oczekując nic w zamian.
Zastosowanie wysokiej jakości standardowych elementów maszyn w urządzeniach produkcyjnych może zaowocować wypracowaniem oszczędności zarówno finansowych jak i tych związanych z efektywnością czasu pracy.
Dane i raporty statystyczne pokazują jasno, że przemysł, w tym szczególnie branża elementów złącznych, mimo pandemii dynamicznie się rozwija. Sukces ten ma wiele fundamentów, a jednymi z ważniejszych są kontakty, rozmowy oraz wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy specjalistami, które w ubiegłym roku były bardzo utrudnione. Z optymizmem patrzymy w przyszłość i zapraszamy do udziału w bezpośrednich spotkaniach podczas najbliższych targów FASTENER POLAND®, które odbędą się w EXPO Kraków w dniach 5-6 października 2021 r.
Maszyny, niezależnie od ich typu zawsze składają się z mechanizmów, w których w skład wchodzą elementy czynne, bierne i pośredniczące, połączone w pary lub łańcuchy kinematyczne za pomocą przegubów.
Case study Bydgoskich Zakładów Maszyn Gastronomicznych „Ma-Ga” Sp. z o.o.