Wynik wyszukiwania

 
30-lecie HYDRO – wywiad zdjęcie

30-lecie HYDRO – wywiad

Aluminium to metal jedyny w swoim rodzaju. Znaleźć je można praktycznie wszędzie – na sklepowych półkach, w naszych samochodach, telefonach, ale także w postaci profili budowlanych, elementów stolarki otworowej czy wreszcie w potężnych konstrukcjach takich jak chociażby mosty.

Czytaj więcej

 
Ekologia i zrównoważony rozwój. Przyszłość odpowiedzialnych biznesów. Wywiad zdjęcie

Ekologia i zrównoważony rozwój. Przyszłość odpowiedzialnych biznesów. Wywiad

Jak na przestrzeni lat zmieniło się podejście światowych firm do ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju? Jak zmieniła się świadomość konsumenta?

Czytaj więcej

 
„Spora dawka merytorycznej wiedzy” - na 3 edycję Forum Druku 3D zaprasza Piotr Gurga zdjęcie

„Spora dawka merytorycznej wiedzy” - na 3 edycję Forum Druku 3D zaprasza Piotr Gurga

Konferencja Forum Druku 3D odbędzie się już po raz trzeci. W tym roku 25 października przedsiębiorcy i specjaliści zainteresowani technologiami drukowania 3D i skanowania 3D spotkają się w TAURON Arenie Kraków. 

Czytaj więcej

 
ZA NASZYM SUKCESEM STOI NIEUSTANNY ROZWÓJ zdjęcie

ZA NASZYM SUKCESEM STOI NIEUSTANNY ROZWÓJ

O zbliżającym się Jubileuszu 25-lecia działalności zakładów Hydro Extrusion Poland, czynnikach sukcesu, planowanych zmianach i realizowanych inwestycjach rozmawiamy z Piotrem Wielińskim, Prezesem Zarządu spółki oraz Katarzyną Piekarską, Dyrektorem Sprzedaży.  

Czytaj więcej

 
Jak działa zgrzewarka kondensatorowa? zdjęcie

Jak działa zgrzewarka kondensatorowa?

Zgrzewarki kondensatorowe wykorzystywane są do przypawania – czyli trwałego łączenia elementów urządzeń lub konstrukcji wykonanych z różnego rodzaju materiałów. Dowiedz się, jak dokładnie działają te urządzenia i na czym polegają ich zalety.

Czytaj więcej

 
Jak prawidłowo spawać konstrukcje stalowe? zdjęcie

Jak prawidłowo spawać konstrukcje stalowe?

Spawanie to proces wykorzystywany w wielu różnych branżach, począwszy do tworzenia delikatnych dekoracji, aż po wykonywanie dużych, solidnych konstrukcji i elementów budowlanych. Dzięki coraz lepszym i nowocześniejszym technikom możliwe jest tworzenie połączeń, które są doskonale ze sobą stopione, a przy tym wykazują trwałość i niespotykaną wytrzymałość. Spawanie jest wykorzystywane m.in. do tworzenia konstrukcji stalowych. Jaką metodą warto się w tym celu posłużyć? I o czym należy pamiętać? Na te i inne pytania odpowiada nasz artykuł.

Czytaj więcej

 
Jak wygląda proces pemowania? zdjęcie

Jak wygląda proces pemowania?

Postęp widoczny jest we wszystkich dziedzinach naszego funkcjonowania. Nie ominął on także gałęzi, jaką jest przemysł, który dzięki innowacyjnym rozwiązaniom wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Skok technologiczny jest bardzo duży, a możliwości, jakie się przed nami otwierają – ogromne. Nowe produkty tworzone są coraz szybciej i efektywniej.  

Czytaj więcej

 
Na czym polega gięcie krawędziowe blach? zdjęcie

Na czym polega gięcie krawędziowe blach?

Każda branża charakteryzuje się innym zapotrzebowaniem na różnego typu komponenty. Obecnie możemy korzystać z możliwości, jakie dają nam specjalistyczne urządzenia do gięcia  blachy. Dzięki nim możliwe jest pozyskiwanie produktów o określonych parametrach, a także spełniających wymagane normy

Czytaj więcej

 
Huczne podsumowanie 30-lecia, czyli Jubileuszowa Gala Hydro Extrusion zdjęcie

Huczne podsumowanie 30-lecia, czyli Jubileuszowa Gala Hydro Extrusion

Rok 2022 jest dla Hydro Extrusion wyjątkowy. Firma obchodzi bowiem jubileusz 30-lecia działalności na polskim rynku.

Czytaj więcej

 
Rozwiązanie SECO/WARWICK trafi do słowackiej fabryki zdjęcie

Rozwiązanie SECO/WARWICK trafi do słowackiej fabryki

SECO/WARWICK dostarczy linię ciągłą CAB do lutowania aluminiowych wymienników ciepła. Urządzenie będzie pracować w fabryce na Słowacji.

Czytaj więcej

 
Projekt z inicjatywy EUREKA zdjęcie

Projekt z inicjatywy EUREKA

Trwa realizacja działań w ramach projektu „Rozwój technologii wytwarzania kompozycji polimerowych z recyklatem gumy oponowej w kierunku poszukiwania nowych produktów”.

Czytaj więcej

 
Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2020, XI edycja zdjęcie

Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2020, XI edycja

Uroczysta Gala Finałowa konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2020 została zorganizowana 21 października 2020 r. podczas wydarzenia Gospodarka 4.0 w obliczu kryzysu. Regionalne Forum Innowacji. Forum Przedsiębiorczości Akademickiej.

Czytaj więcej

 
Globalny lider technologii jądrowych kupuje piec próżniowy Vector® zdjęcie

Globalny lider technologii jądrowych kupuje piec próżniowy Vector®

SECO/VACUUM, spółka z Grupy SECO/WARWICK, otrzymała zamówienie na 2-barowy piec próżniowy Vector®.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 216
 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.