Układy regulacji o napędzie mechanicznym i ręcznym muszą spełniać określone normy bezpieczeństwa. Wymagają one m.in. element napędu ręcznego pozostawał sprzęgnięty ze śrubą napędową jedynie w trakcie obsługi ręcznej mechanizmu. Koła ręczne bezpieczne są rozwiązaniem gwarantującym spełnienie tych norm.
W tym roku konkurs “Dofinansowanie działań płatnika składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy”, organizowany przez ZUS, ma zostać ogłoszony wcześniej niż było to w poprzednich edycjach. To dobry moment by zacząć się organizować i działać w tym temacie.
Elesa+Ganter wprowadza do oferty rozwiązanie, dzięki któremu można znacznie skrócić czas potrzebny do zbudowania konstrukcji, zamocowania sprzętu lub akcesoriów.
Cynkowanie ogniowe to aktualnie jeden z najpopularniejszych sposobów na zabezpieczenie antykorozyjne stali. Powłoka antykorozyjna z cynku tworzy nieprzepuszczalną barierę, która chroni stalowe elementy zarówno przed rdzą, jak również uszkodzeniami mechanicznymi.
Wychodząc naprzeciw wysokim wymaganiom klientów w dziedzinie maksymalnego zachowania higieny w trakcie procesu produkcyjnego Elesa+Ganter wprowadziła do swojej oferty śruby i nakrętki GN 1580 z serii Hygienic Design. Nowe elementy spełniają szereg wymagań sanitarnych, co zostało potwierdzone certyfikatem EHEDG (European Hygienic Engineering & Design Group).
Łożyska baryłkowe serii TL firmy NSK są wykorzystywane na całym świecie w wielu instalacjach maszyn papierniczych. W porównaniu z łożyskami baryłkowymi ze standardową obróbką cieplną te zaawansowane produkty zyskują na popularności ze względu na szereg wyraźnych korzyści dla użytkowników, takich jak zwiększona wytrzymałość pierścienia wewnętrznego, dłuższa żywotność i stabilność wymiarowa w wysokich temperaturach roboczych.
Posiadanie przedsiębiorstwa przemysłowego to na pewno duży sukces w życiu właściciela.
Bariery szczeblinkowe u 11a wykorzystuje się do zapewnienia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i pieszego.
W branżach wymagających zachowania higieny linie produkcyjne muszą być skonstruowane w ten sposób, aby nie nastąpiło ich zanieczyszczenie, narażające producenta na ogromne straty.
Konkurs “Dofinansowanie działań płatnika składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy” może zostać ogłoszony w każdej chwili. Pomożemy przygotować się Państwu do edycji konkursu na rok 2022.
Niskie zużycie energii przez silniki elektryczne stanowi ważny cel w wielu zastosowaniach przemysłowych, a łożyska toczne mogą odgrywać ważną rolę w realizacji tego ambitnego założenia.
ROSA3D, polski producent filamentów do druku 3D, zaprezentowała na Targach 3DSolution w Poznaniu tworzywo PA+15CF, które z łatwością można poddać lakierowaniu proszkowemu.
Firma NSK zaprezentowała nowe, wysokowydajne łożyska kulkowe skośne z koszykiem stalowym tłoczonym. Dzięki wykorzystaniu większych rozmiarów kulek nowe łożyska oferują od 1,2 do 1,6 x dłuższy okres trwałości zmęczeniowej w porównaniu do obecnie używanych produktów.
Najczęstszym zastosowaniem napinaczy suwakowych jest dociskanie i przytrzymywanie elementów w przyrządach spawalniczych oraz produkcyjnych. Jednak ich charakterystyczna budowa oraz specyficzne właściwości dają możliwość zastosowań w wielu innych funkcjach, nie tylko w przyrządach, ale również w maszynach i urządzeniach.
19 czerwca 1980 r. Studenci Peter Forscht i Werner Strub założyli spółkę Abakus GmbH wraz z trzema innymi studentami w Karlsruhe, w Niemczech, która wkrótce potem została przemianowana na „abas”.