Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Firma Seco zwiększa wydajność dzięki nowym, większym płytkom do frezowania z dużymi posuwami

Firma Seco Tools wprowadza nowe większe płytki LP09, które poprawią wydajność i bezpieczeństwo procesowe dzięki korpusom frezów High Feed 2™. 

Firma Seco Tools wprowadza nowe większe płytki LP09, które poprawią wydajność i bezpieczeństwo procesowe dzięki korpusom frezów High Feed 2™. Nowe płytki zostały zaprojektowane do frezowania z dużymi posuwami, np. do frezowania czołowego, interpolacji śrubowej, rowkowania, frezowania bocznego i kieszeni, wgłębnego, a także w wymagających materiałach obrabianych, takich jak materiały klejące, które są często stosowane w wytwarzaniu form i matryc, w przemyśle lotniczym, naftowym i gazowym.

Firma Seco zwiększa wydajność dzięki nowym, większym płytkom do frezowania z dużymi posuwami

Obecna seria frezów High Feed 2™ została poszerzona o nowe płytki LP09, które łączą wytrzymałość naroża z podwójnymi krawędziami skrawającymi. Korpusy frezów cechują się wzmocnionymi rdzeniami i mają więcej ostrzy na średnicę w celu zwiększenia prędkości posuwu i tempa usuwania materiału. Podczas frezowania z dużymi posuwami zoptymalizowane rowki wiórowe korpusów frezów Seco High Feed 2™ szybko i sprawnie odprowadzają wióry.

Prostokątny kształt płytek LP09 oraz korpusy frezów o ściślejszym rozstawie ostrzy wydłużają trwałość narzędzia bardziej niż kwadratowe płytki. Gniazda płytek zapewniają równomierne i precyzyjne pozycjonowanie płytek podczas indeksowania, a wytrzymała śruba mocująca bezpiecznie utrzymuje płytki w miejscu.

Płytki o dodatniej geometrii LP09 firmy Seco Tools są dostępne w pełnym zakresie gatunków — D12, MD15, M13, ME08 i E08. Korpusy frezów High Feed 2™ dostępne są w średnicach od 1,250 cala do 4,00 cali i od 25 do 100 mm.

Aby uzyskać więcej informacji na temat płytek LP09, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem firmy Seco lub odwiedzić stronę internetową produktu.

Podobne artykuły