30-03-2017, 00:00
Polskie Forum Hartownicze 2017 – Program
Dzień 1
Rejestracja, poranna kawa
Prezentacje - część 1
Louis Tegelaers - Hauzer Techno Coating - Nowe technologie plazmowych powłok powierzchniowych - Nitrocoat Duplex, HIPIMS, CARC, ekologiczny chrom Cromatipic
Alexander Goetz - EMO - Innowacyjne urządzenia myjące dla branży obróbki cieplnej z wykorzystaniem ciepła odzyskanego z urządzeń hartowniczych (HTWR)
Sebastian Bischoff - Rohde - Potencjał w azotowaniu plazmowym - nowa metoda automatycznej regulacji procesu azotowania plazmowego
Przerwa kawowa / indywidualne rozmowy / wystawa / networking
Prezentacje - część 2
Jean-Marie Hertzog - Codere - Nowoczesne modułowe urządzenia do hartowania w kąpielach solnych a technologie klasyczne. Poprawa jakości i wzrost wydajności
Kamil Kański - Guenther Polska - Profilowanie temperaturowe pieców do obróbki cieplnej zgodnie z wymogami norm AMS2750E/ CQI-9
Janusz Kowalewski - Ipsen International - Popularyzacja technologii druku przestrzennego i jej wpływ na rozwój obróbki cieplnej
Lunch / indywidualne rozmowy / wystawa / networking
Prezentacje - cześć 3
Andrzej Głąbek - Bodycote - Rosnące wymagania jakościowe w obróbce cieplnej – wdrażanie CQI-9
Greg Matula - H.C.Starck - Charakterystyczne właściwości i zastosowanie molibdenu oraz wolframu i ich stopów w wysokich technologiach obróbki cieplnej
Arnold Horsch - Powtarzalność pomiarów grubości warstwy zahartowanej
Przerwa kawowa / indywidualne rozmowy / wystawa / networking
Prezentacje - część 4
Dirk Gieselmann - Główny Technolog centralnej hartowni Adam Opel AG w Rüsselsheim - Dostosowanie procesów obróbki cieplnej do pozostałych etapów produkcji komponentów w przemyśle samochodowym
Peter Steege - Brazing Engineering - Lutowanie wysokotemperaturowe w próżni i atmosferach ochronnych (podstawowe wiadomości, przygotowanie powierzchni, konstrukcja spawu, materiały i stopy lutownicze, programy, piece próżniowe i wodorowe, kontrola spawu, przykłady i analizy) / pytania, odpowiedzi, dyskusja
Indywidualne rozmowy / wystawa / networking
Wieczorna Gala i wręczenie nagrody "Member of the Heat Treatment Forum Hall of Excellence" dla osoby szczególnie zasłużonej dla branży
Dzień 2
Prezentacje - część 5
Damian Szarapanowski - Avion Europe - Użycie analizy rodzajów i skutków możliwych błędów FMEA do poprawy paramentów atmosfery w piecach do obróbki cieplnej
Guido Plicht - Air Products - Eliminacja korozji międzykrystalicznej podczas nawęglania w atmosferach ochronnych
Alexander Ulferts - Inductoheat – Indukcyjna obróbka cieplna w liniach produkcyjnych przemysłu samochodowego
Przerwa kawowa / indywidualne rozmowy / wystawa / networking.
Prezentacje - część 6
Arnold Horsch - Aktualny kierunek rozwoju norm obowiązujących w obróbce cieplnej
Janusz Kowalewski - Ipsen International - Przemysł 4.0 – Przyszłość obróbki cieplnej
(prezentacja i panel dyskusyjny)
Lunch / indywidualne rozmowy / wystawa / networking
Prezentacje - część 7
Artur Ginalski - Edwards Vacuum - Systemy próżniowe w obróbce cieplnej
Paweł Barański - Termo Precyzja - Problematyka pomiaru temperatur w obróbce cieplnej i najnowsze rozwiązania
Thomas Müller - CEO Rübig AT - Porównanie najnowszych metod azotowania: kryteria decyzyjne wyboru azotowania plazmowego lub gazowego z współczesnej perspektywy
Przerwa kawowa / indywidualne rozmowy / wystawa / networking.
Prezentacje - część 8
Greg Matula - Podstawy i tendencje rozwojowe technologii MIM
Krzysztof Wasiak - NanoStal - Niepełne hartowanie i partycjonowanie węgla: teoria, obliczenia i właściwości mechaniczne
Zakończenie konferencji
Podobne artykuły
Komentarze