Eagle Group Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek
ALPHA TECHNOLOGY sp. z o.o. S.K.A.	ALPHA TECHNOLOGY sp. z o.o. S.K.A.

Artykuł Dodaj artykuł

Nowy korpus głowicy do planowania firmy Seco podwaja trwałość narzędzia

27-02-2017, 00:00

Nowa rodzina głowic do planowania R220.88 firmy Seco Tools wyposażona jest w płytki z ośmioma krawędziami skrawającymi oraz zoptymalizowanymi geometriami, co zapewnia doskonałą trwałość narzędzia i redukuje siły skrawania.

Nowy korpus głowicy do planowania firmy Seco podwaja trwałość narzędziaKąt przystawienia głowicy do planowania wynoszący 88 stopni umożliwia uzyskanie większych głębokości skrawania przy mniejszej wielkości płytki niż ma to miejsce w przypadku 45-stopniowego kąta przystawiania przy frezach do planowania. Dzięki swojej konstrukcji nowa głowica może pracować bliżej ściany bocznej obrabianej powierzchni i skomplikowanych układów mocowania elementów obrabianych.

Opracowane do obróbki zgrubnej i zastosowań półwykańczających narzędzie R220.88 idealnie nadaje się do obróbki skrawaniem żeliwa i stali przy obróbce ogólnej oraz w branży motoryzacyjnej. Korpus frezu wykonany jest z materiału Idun, odpornej na korozję stali nierdzewnej, która jest trwała, wytrzymała, a dzięki wyeliminowaniu procesu pokrywania powłoką niklową, przyjazna dla środowiska naturalnego.

Dostępne są średnice korpusu frezu od 50 mm do 160 mm z płytką o wielkości 12 oraz od
63 mm do 160 mm z płytką o wielkości 16. Każda średnica oferowana jest w wersjach ze standardową i gęstą podziałką, aby zapewnić lepsze dopasowanie do potrzeb klienta. Frez R220.88 o wielkości gniazda 12 osiąga głębokość skrawania wynoszącą 9 mm, o wielkości gniazda 16 imponującą głębokość maksymalną 13 mm. Wersje prawe korpusu frezu dostępne są w podstawowej ofercie, natomiast wersje lewe wymagają złożenia specjalnego zamówienia, możliwa jest także integracja w układy z podwójnymi wrzecionami obrabiającymi materiał jednocześnie.

Głowicę R220.88 można używać z płytkami Seco SNMU mocowanymi śrubą centralną, co eliminuje konieczność stosowania klinów mocujących płytkę w gnieździe. Osiem krawędzi skrawających na tych płytkach zapewnia dwukrotnie więcej ostrzy niż w przypadku rozwiązań o czterech krawędziach, co obniża koszty.

Dzięki neutralnej konstrukcji płytka SNMU nadaje się do zastosowań prawo- i lewostronnych. Dostępne geometrie płytek obejmują M10 i MD13 dla wielkości 12 oraz MD10 i MD16 dla wielkości 16, a oferowane gatunki płytek to MK1500, MK2050, MP1500, MP2500, MS2500 i F40M. Zintegrowana krawędź Wiper zapewnia dokładne wykończenie w zastosowaniach półwykańczających, a zoptymalizowane geometrie obniżają siły skrawania przy użyciu M10. Solidna ochrona krawędzi dzięki geometrii MD13 i MD16 pozwala na wykonywanie trudnych operacji planowania, takich jak obróbka przerywana. 

Podobne artykuły