Eagle Group Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek
ALPHA TECHNOLOGY sp. z o.o. S.K.A.	ALPHA TECHNOLOGY sp. z o.o. S.K.A.

Artykuł Dodaj artykuł

NOVO kontynuuje większanie produktywności dzięki nowym funkcjom

02-02-2016, 00:00

NOVO, cyfrowy system planowania procesów opracowany przez firmę WIDIA, wciąż zmienia sposób realizacji produkcji, dodając kolejne elementy, które wzbogacają zawartość rozwiązania i usprawniają procesy w zakładach i warsztatach obróbczych.

NOVO zapewnia możliwość szybkiej wyceny zmodyfikowanych standardów wierteł pełno węglikowych

Rozwiązanie NOVO wzbogaciło się o następujące nowości:

  • wycena wierteł o zmodyfikowanej wielkości
  • poprawiony mechanizm wyszukiwania i połączeń kanałów

NOVO, cyfrowy system planowania procesów opracowany przez firmę WIDIA

„W ciągu kilku minut NOVO może dostarczyć szybką wycenę wierteł pełno węglikowych o zmodyfikowanych standardach”, mówi Katie Richardson, dyrektor ds. zarządzania programem NOVO

„Kontynuujemy dodawanie nowych możliwości wyszukiwania, które sprawiają, że znalezienie właściwego narzędzia będzie jeszcze łatwiejsze. „Wystarczy określić, czego się szuka dla swoich specyficznych zadań produkcyjnych, a NOVO wyceni to i szybko prześle info z oczekiwanym terminem dostawy.”

„Zawsze staramy się pracować nad poprawą naszej wyszukiwarki”, mówi Richardson: „ Przejęliśmy funkcje oceny z NOVO ADVISE i zastosowaliśmy ją do naszego mechanizmu wyszukiwania „Product Search”, dzięki czemu NOVO może obecnie oceniać setki płytek do toczenia pod względem wydajności i wartości, które pasują do uchwytów narzędziowych klienta. Zakłady i warsztaty obróbcze mogą szybko wybierać najbardziej efektywne zestaw narzędzi w oparciu o wydajność, dostępność, cenę czy jakiekolwiek inne parametry, które wybiorą. Wystarczy przejść do zakładki Purchasing w NOVO, dzięki której klienci mogą skontaktować się z dystrybutorami w celu uproszczenia procesu sprzedaży.

NOVO łączy dane dziesiątki tysięcy narzędzi z 90 latami wiedzy procesowej w jeden potężny strumień wiedzy dostępny przez chmurę, który sprzęga się z pakietami CAM, systemami wstępnego ustawiania oprzyrządowania oraz wzrastająca liczbą dostawców technologii. W odpowiedzi na wymagania użytkowników NOVO określa sekwencje obróbki, wybiera i ocenia najlepsze narzędzia, tworzy zestawy montażowe, pobiera modele graficzne CAD do symulacji i planowania procesowego oraz uzyskuje parametry aplikacji obejmujące zalecenia dla prędkości i posuwu oraz dostępność magazynu, a wszystko to w ciągu kilku minut.

Rekomendacje oprzyrządowania mogą być dalej optymalizowane pod kątem specyfiki maszyn i warunków klienta.: „NOVO tworzy nowe nawyki pracy, które będą skutkować innymi oczekiwaniami w stosunku do sposobu powstawania produktów”, mówi Richardson. „Otwarte platformy takie jak NOVO wygrywają na rynku, ponieważ ułatwiają firmom działanie według modelu: najpierw przemyśleć jak można wykonać pracę, a następnie pójść i ją po prostu zrealizować. To zapewnia prawdzie emocje dla nowej generacji wytwórców.”

Podobne artykuły