Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Frezy z gęstą podziałką Quattromill firmy Seco zwiększające prędkość posuwu i wydajność frezowania

Firma Seco oferuje swoje popularne, uniwersalne frezy do planowania Quattromill® w nowej wersji z gęstą podziałką.

Firma Seco oferuje swoje popularne, uniwersalne frezy do planowania Quattromill® w nowej wersji z gęstą podziałką. Dzięki specjalnej, opatentowanej konstrukcji śruby, która mocuje płytkę centralnie, nowe frezy pozwalają na obróbkę większą liczbą ostrzy/płytek, co skutkuje zwiększeniem prędkości posuwu, poprawą gładkości powierzchni i wzrostem produktywności.

Frez Quattromill Fot. Seco
Frez Quattromill
Fot. Seco

Opracowana przez firmę Seco nowatorska śruba mocująca płytkę jest wkręcana z tyłu zamiast z przodu gniazda, co eliminuje potrzebę zakładania klinów lub innych dodatkowych części i pozwala umieścić większą liczbę płytek przy danej średnicy frezu. Poza tym firma Seco znacznie zwiększyła gęstość i wytrzymałość korpusów frezów Quattromill z gęstą podziałką.

Frezy do planowania Quattromill są narzędziami o dodatnim kącie natarcia/ujemnym promieniowym kącie natarcia, przystosowanymi do szerokiej gamy standardowych płytek skrawających wszystkie materiały. Z powodu swej geometrii wyróżniają się podczas pracy zarówno w stabilnych, jak i niestabilnych warunkach obróbki.

Podobne artykuły