Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Trzpienie do przyspawania w wykonaniu nierdzewnym

Firma Elesa+Ganter, lider w produkcji standardowych elementów maszyn, rozszerzyła ofertę trzpieni ustalających o model o oznaczeniu GN 612.3-NI mocowany poprzez spawanie. 

Nowe trzpienie GN 612.3-NI  Elesa+GanterFirma Elesa+Ganter, lider w produkcji standardowych elementów maszyn, rozszerzyła ofertę trzpieni ustalających o model o oznaczeniu GN 612.3-NI mocowany poprzez spawanie.

Nowy produkt powstał z myślą o zastosowaniach w maszynach i urządzeniach, które muszą spełniać wysokie standardy higieniczne i być odporne na korozję. Trzpienie nierdzewne GN 612.3-NI są szczególnie polecane do wykorzystania w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym czy chemicznym.

Nowe trzpienie GN 612.3-NI dostępne są w dwóch wariantach:

  • bez nakładki z tworzywa,
  • z nakładką z tworzywa (Poliamid PA) w kolorze czarnym wykończonym na mat.

Kwadratowy korpus nowego trzpienia wykonany jest ze spawalnej stali nierdzewnej AISI 304. Ruchomy trzpień, wykonany ze stali nierdzewnej AISI 303, a sprężyna ze stali nierdzewnej AISI 301.

Trzpienie o oznaczeniu GN 612.3-NI stosowane są w aplikacjach, w których trzpień musi być blokowany w pozycji wycofanej (odwiedzionej). Odwiedzenie trzpienia w prezentowanym modelu odbywa się poprzez obrót dźwigni o kąt  180°. Pozostawanie trzpienia w pozycji odwiedzonej umożliwia specjalny rowek, w którym blokuje się ramię dźwigni.

Aby trzpień nie stracił swoich parametrów zaleca się stosowanie metody spawania punktowego.

Artykuł został dodany przez firmę

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn wytwarzanych z tworzyw oraz metali - Elesa S.p.A (Monza, Mediolan, Włochy) oraz Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Niemcy).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły