Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Subcontracting 2015 - znajdź podwykonawców!

Szukasz podwykonawców? Odwiedź czwartą edycję Targów Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING, która odbędzie się w dniach 9-12 czerwca 2015 roku w Poznaniu.

Szukasz podwykonawców? Odwiedź czwartą edycję Targów Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING, która odbędzie się w dniach 9-12 czerwca 2015 roku w Poznaniu.

Targi SUBCONTRACTING MTPDla zwiedzających targi przedstawicieli zakładów produkcyjnych z Polski i zagranicy to okazja do znalezienia podwykonawców wśród dysponujących wolnymi mocami produkcyjnymi firm, które prezentują swój potencjał jako wystawcy. Podczas targów swoją ofertę przedstawi ponad 60 firm z sześciu krajów: Francji, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski i Szwecji. Są wśród nich przedsiębiorstwa oferujące prace podwykonawcze w zakresie obróbki skrawaniem, obróbki plastycznej, spawalnictwa, wycinania, przetwórstwa tworzyw sztucznych, inżynierii, elementów złącznych oraz usług dla przemysłu (czyszczenie, malowanie).

Samsung poszukuje dostawców do fabryki we Wronkach

Wyjątkiem od powyższej formuły targów będzie stoisko firmy SAMSUNG Electronics Manufacturing Poland. Ten globalny koncern podczas targów SUBCONTRACTING będzie poszukiwał lokalnych dostawców do produkcji pralek i lodówek we Wronkach (Wielkopolskie), którzy  mają zastąpić dotychczasowych kooperantów z Azji. Wartość zakupów, które koncern w całości zamierza realizować w Europie wynosi około 500 milionów euro rocznie. Obecnie w ujęciu wartościowym z Azji sprowadzana jest mniej więcej połowa części i podzespołów do produkcji we Wronkach. Celem zmiany geografii dostaw jest redukcja kosztów. Właśnie ze względu na koszty transportu preferowani będą polscy producenci, o ile tylko ich oferta okaże się konkurencyjna. Oferta SAMSUNGA skierowana jest głównie do firm oferujących półprodukty z metalu, elektronikę, wyroby z tworzyw sztucznych i gumy, przewody i kable, okucia i elementy złączne, szkło, opakowania oraz etykiety i druki. Podczas targów SUBCONTRACTING prowadzone będą rozmowy z potencjalnymi dostawcami, którzy przeszli pozytywnie pierwszy etap selekcji.

Rekordowe zainteresowanie SUBCONTRACTING ITM Polska Meetings

Targi SUBCONTRACTING MTPTargom towarzyszą wcześniej umówione międzynarodowe spotkania kooperacyjne SUBCONTRACTING ITM Polska Meetings ułatwiające znalezienie potencjalnych podwykonawców. Spotkania odbędą się w drugim i trzecim dniu trwania targów SUBCONTRACTING  tj. 10-11 czerwca 2015 w godz. 11.00-16.00. W tym roku do udziału w tym wydarzeniu zarejestrowało się 115 uczestników z 9 krajów. Największą grupę stanowią wśród nich polscy przedsiębiorcy, ale w spotkaniach wezmą udział również przedstawiciele firm z Czech, Danii, Francji, Litwy, Niemiec, Norwegii, Szwecji i Ukrainy. W specjalnym systemie internetowym umówiona została rekordowa liczba około 230 dwustronnych spotkań między oferentami konkretnych usług podwykonawczych a potencjalnymi zleceniodawcami. Wśród firm, które będą poszukiwać podwykonawców podczas tego wydarzenia są takie przemysłowe tuzy, jak Volkswagen Poznań, ABB, Thyssen Krupp Energostal, C.Tech, Dutron Śrem, Emmerson Industrial Automation Poland, Onnienen, Sapa Aluminium, SECO/Warwick Europe czy Tyco Electronics.

Zapomnij o papierowych wizytówkach

Partnerem technologicznym spotkań kooperacyjnych Subcontracting ITM Polska Meetings jest platforma networkingowa Poken umożliwiająca elektroniczną wymianę danych. Ta innowacyjna technologia ułatwi zarządzanie kontaktami nawiązanymi podczas targów.

Każdy kto był kiedyś na targach czy na większej konferencji, wie jak trudno zapanować nad stosem wizytówek, z którym wraca się z delegacji. Niełatwo potem znaleźć czas, by wprowadzić nowe kontakty do swojej książki adresowej. Mało tego po pewnym czasie zebrane wizytówki zaczynają się mieszać, trudno dopasować kartonik do konkretnej zapamiętanej osoby. Innowacyjna technologia zastosowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie podczas targów SUBCONTRACTING oznacza koniec tych problemów.

Uczestnicy spotkań kooperacyjnych zostaną wyposażeni w pokeny - specjalne elektroniczne urządzenia będące formą elektronicznej wizytówki. Wymiana informacji następuje poprzez zbliżenie dwóch urządzeń przy wykorzystaniu technologii NFC (Near Field Communication). Na stoiskach wystawców za pomocą pokenów będzie można także pobierać elektroniczne materiały informacyjne i foldery. W tym celu należy zbliżyć urządzenie do specjalnie oznakowanego elektronicznego elementu (touch point). Zapisany na pokenie komplet danych można odczytać po zalogowaniu na indywidualne konto w portalu. Międzynarodowe Targi Poznańskie jako pierwsze wprowadziły wiosną tego roku tę innowacyjną technologię na polski rynek. 

Zwiedzanie

Targi SUBCONTRACTING odbędą się w dniach 9-12 czerwca 2015 roku. Bilet wstępu uprawnia także do zwiedzania ekspozycji organizowanych w tym samym czasie na terenach Targów Poznańskich największych targów nowoczesnych technologii przemysłowych ITM Polska.

Godziny wstępu na targi

  • 9-11.06: 9.00-17.00
  • 12.06: 9.00-16.00

Ceny biletów:

1. Bilet zakupiony on-line (www.mtp24.pl):
Jednorazowy – 18 zł, na całe wydarzenie– 30 zł

2. Bilet zakupiony w kasie, po rejestracji:
Jednorazowy - 28 zł, na całe wydarzenie - 45 zł

3. Bilet zakupiony w kasie, bez rejestracji:
Jednorazowy – 70 zł, na całe wydarzenie - 130 zł

4. Bilet z wjazdem (dostępny tylko on-line)
Jednorazowy – 70 zł, na całe wydarzenie – 200 zł

Podobne artykuły