Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Nowe frezy walcowo-czołowe firmy Seco z serii Jabro® do wydajnej obróbki kompozytów

Firma Seco niedawno dodała nowe frezy walcowo-czołowe — JPD i JC — do serii produktów Jabro przeznaczonych do obróbki kompozytów. 

Firma Seco niedawno dodała nowe frezy walcowo-czołowe — JPD i JC — do serii produktów Jabro przeznaczonych do obróbki kompozytów. Nowe frezy walcowo-czołowe oferują cztery nowe geometrie, które zapewniają szybkość i wydajność obróbki takich materiałów obrabianych, jak kompozyty wzmacniane włóknem węglowym i szklanym oraz tworzywa wzmacniane włóknem węglowym (CRFP).

Frezy walcowo-czołowe firmy Seco z serii JabroFrezy z węglika spiekanego z serii JPD, w skład której wchodzą frezy walcowo-czołowe JPD880, kulowe JPD850 i kompresyjne JPD840, są wyposażone w lutowane płytki z diamentu polikrystalicznego, zapewniające szybkie, wydajne skrawanie i długi okres eksploatacji narzędzia. Główne płytki PCD są wyposażone w kanały chłodzenia, umożliwiające sprawne odprowadzanie wiórów i pyłu. Frezy walcowo-czołowe JPD880 i JPD840 są dostępne w wersjach o średnicach 6–16 mm, natomiast frez JPD850 oferuje zakres 4–16 mm. Do frezu JPD880 można także dopasować dwie wersje płytek PCD — normalną i długą.

Grupa frezów walcowo-czołowych JC z węglika spiekanego, która obejmuje między innymi router z węglika spiekanego JC875, zapewnia imponującą gładkość powierzchni dzięki specjalnie przygotowanym krawędziom zapobiegającym zużyciu i przyczyniającym się do maksymalnego wydłużenia okresu eksploatacji. Dodatkowa powłoka diamentowa jeszcze bardziej zwiększa odporność narzędzia na zużycie, zwłaszcza podczas skrawania kompozytów, które charakteryzują silne właściwości ścierne. Firma Seco wprowadziła także specjalną konstrukcję rozdzielania wiórów, zapewniającą równe skrawanie. Frez JC875 jest dostępny w wersjach o średnicy 3–12 mm, a także w wersji calowej 250–500".

Wszystkie te geometrie zostały skonstruowane w taki sposób, aby nie uszkadzały kompozytów podczas obróbki skrawaniem. Użytkownicy tych frezów walcowo-czołowych mogą spodziewać się równego, kontrolowanego skrawania i wysokiego stopnia gładkości powierzchni.

Podobne artykuły