Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Obroty w branży obróbki cieplnej

Obróbka cieplna to branża, której roczne obroty na świecie  przekraczają 100 miliardów euro, z czego na Europe przypada aż 25 miliardów. Co więcej inwestycje w tej branży ciągle rosną - od niedawna również w Polsce.

Obróbka cieplna to branża, której roczne obroty na świecie  przekraczają 100 miliardów euro, z czego na Europe przypada aż 25 miliardów. Co więcej inwestycje w tej branży ciągle rosną - od niedawna również w Polsce.

Koncerny branży lotniczej i samochodowej nieustannie w naszym kraju inwestują. W Polsce działają już duże międzynarodowe hartownie usługowe takie jak Bodycote (5 zakładów), Hauck (Dzierżoniów), Hanomag (jedyna w Polsce obróbka cieplna aluminium - Swarzędz k. Poznania), Vac-Aero (jedyna hartownia o specjalizacji lotniczej w Kaliszu i Rzeszowie) a mimo to prawie 35% obróbki cieplnej wyjeżdża z kraju w poszukiwaniu tych usług za granica. Tylko i wyłącznie z braku w kraju odpowiedniej technologii, fachowców lub braku mocy przerobowej. Najwięcej do Niemiec, gdzie działa aktualnie aż 120 usługowych hartowni, ale również do W. Brytanii a nawet Kanady i USA (głównie przemysł lotniczy w grupie materiałowej jaka jest aluminium).

Central Eastern European Heat Treatment Forum i European Vacuum Carburizing Summit to największe regularne konferencje tego rodzaju w Europie środkowej i wschodniej (Wrocław 21-23.04.2015). Niezależne i jedyne nie organizowane dla własnych potrzeb przez któregoś z producentów urządzeń hartowniczych i otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Obydwie konferencje uzupełnia 3-dniowa wystawa towarzysząca z wolnym wstępem dla wszystkich po obowiązkowej rejestracji. 

Podczas wydarzenia eksperci obróbki cieplnej z całego świata będą prezentować najnowsze technologie i aktualne osiągniecia z tej dziedziny. Zostanie zaprezentowana najnowsza japońska technologia nawęglania i hartowania, innowacyjne ceramiczne materiały oprzyrządowań hartowniczych, innowacje z zakresu urządzeń myjących, specjalistycznych olejów hartowniczych czy programów symulujących i kontrolujących procesy obróbki cieplnej. Ponadto ostatnie osiągnięcia w zakresie hartowania indukcyjnego, borowania, pokryć PVD i CVD, lutowania próżniowego i obróbki cieplnej dla przemysłu lotniczego, maszynowego, samochodowego również nie zostaną pominięte, jak i optymalizacja i modernizacja starszych urządzeń hartowniczych.

Swój udział we Wrocławiu zapowiedzieli  już liczni specjaliści z Azji, Ameryki i Europy. 

Więcej informacji na stronach:
www.heat-treatment-forum.pl 
www.vacuum-carburizing-summit.com

Podobne artykuły