Artykuł Dodaj artykuł

Nowe produkty Seco do obróbki otworów gwarantują wszechstronność gwintowania i wiercenia

Firma Seco niedawno rozszerzyła asortyment produktów do wykonywania otworów o nowe gwintowniki Threadmaster™ Tap i wiertła Seco Feedmax™ Universal.

Logo Seco ToolsFirma Seco niedawno rozszerzyła asortyment produktów do wykonywania otworów o nowe gwintowniki Threadmaster™ Tap i wiertła Seco Feedmax™ Universal. Stanowią one uzupełnienie wszechstronnej oferty narzędzi skrawających. Podczas opracowywania nowych produktów priorytetową rolę odgrywały wydajność, wszechstronność oraz jakość.

Gwintownik ze stali szybkotnącej Threadmaster Tap, który jest pierwszym produktem do gwintowania firmy Seco, umożliwia gwintowanie otworów w wielu typach materiałów oraz elementów obrabianych. Dzięki uniwersalnej konstrukcji umożliwia wykonywanie najbardziej popularnych wielkości gwintów, co pozwala zmniejszyć liczbę narzędzi używanych w warsztacie oraz redukować koszty.

Gwintownik ze stali szybkotnącej Threadmaster Tap, Seco ToolsDo produkcji gwintownika Threadmaster Tap wykorzystano nowoczesną technologię pokrywania, która pozwala osiągnąć wyższe parametry skrawania oraz większą wydajność w przypadku stali o twardości nawet 350 HB, stali nierdzewnej oraz żeliwa w porównaniu z niepokrywanymi rozwiązaniami w tej klasie produktów. Zastosowanie specjalnych geometrii i metody zabezpieczania krawędzi przyczynia się do optymalizacji tworzenia wiórów i ich sprawnego usuwania. Narzędzie dostępne jest w czterech różnych typach — ze skrętnymi rowkami, skośną powierzchnią skrawania, prostymi rowkami i nagniataki — umożliwia więc wykonywanie otworów przelotowych i nieprzelotowych w przypadku gwintów i tolerancji najbardziej popularnych w warsztatach i innych zastosowaniach produkcyjnych.

Produkty z serii Threadmaster Tap są zgodne z oprawkami do gwintowania EPB® firmy Seco, w tym z nowymi oprawkami EPB 5867 z mikrokompensacją zapewniającymi synchronizację gwintowania, tulejami zaciskowymi EPB 5865 ER, szybkowymiennymi oprawkami do gwintowania EPB 5260 oraz szybkowymiennymi oprawkami do gwintowania z kompensacją osiową EPB 5283.

Wiertła Feedmax Universal firmy Seco idealnie sprawdzają się podczas wiercenia otworów w dowolnym dziale przemysłu, zwłaszcza tam, gdzie konieczne jest zmniejszanie kosztów podczas produkcji niewielkich i średnich serii. Wielozadaniowe produkty z tej linii charakteryzują się czteropłaszczyznową geometrią ostrza, która zapewnia doskonałe możliwości centrowania, zachowanie tolerancji otworu IT8/9 i umożliwia łatwe przeostrzanie. Wiertła te charakteryzują się również polerowaną powłoką AlCrN, oferującą wysoką odporność na ścieranie, trwałość i dobre odprowadzanie wiórów.

Wiertła dostępne są w wielkościach od 3 do 20 mm średnicy (w przedziałach co 0,1 mm) z chwytem cylindrycznym o głębokościach skrawania 3×D i 5×D. Wiertła 3×D są dostępne w wersjach z bezpośrednim chłodzeniem lub bez chłodzenia. Produkty z serii Seco Feedmax Universal są zgodne z oprawkami Shrinkfit EPB®, oprawkami hydraulicznymi oraz na precyzyjne tulejki zaciskowe.

Stosowanie obu rozwiązań - gwintowników Threadmaster Tap oraz wierteł Seco Feedmax Universal - pozwala stworzyć niezwykle wydajne i wszechstronne środowisko pracy łączącej gwintowanie i wiercenie.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.