Eagle Group Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek
ALPHA TECHNOLOGY sp. z o.o. S.K.A.

Artykuł Dodaj artykuł

Firma Seco rozszerza ofertę produktów do rowkowania i przecinania

Firma Seco ogłosiła, że w 2014 roku skupi się na produktach do rowkowania i przecinania. Poza wprowadzeniem nowych produktów i koncentrowaniem się na nich firma Seco udostępni także poradnik sprzedaży w wersji online, oferujący klientom dane techniczne w innowacyjnej formie.

Produkty do rowkowania i przecinania firmy Seco ToolsFirma Seco ogłosiła, że w 2014 roku skupi się na produktach do rowkowania i przecinania. Poza wprowadzeniem nowych produktów i koncentrowaniem się na nich firma Seco udostępni także poradnik sprzedaży w wersji online, oferujący klientom dane techniczne w innowacyjnej formie. Portfolio produktów do rowkowania i przecinania obejmuje teraz rozszerzenia oferty o narzędzia X4 ze styczną płytką, systemy do toczenia wielokierunkowego (MDT), płytki do odcinania 150.10 oraz narzędzia do kanałków Mini Shaft. Wszystkie te produkty charakteryzują się unikalnym zestawem funkcji i korzyści, ale wszystkie oferują stabilność, niezawodność i produktywność producentom wykonującym operacje rowkowania i/lub przecinania.

Dzięki wyjątkowej konstrukcji narzędzia i gniazda X4 to elastyczne i wydajne rozwiązanie do przecinania i rowkowania. Charakteryzuje się mocnymi płytkami stycznymi ze sztywnym mechanizmem zaciskowym, co zwiększa bezpieczeństwo i oferuje większe głębokości skrawania. Różne szerokości skrawania narzędzia X4, od 0,5 do 3 mm, zapewniają elastyczność rowkowania, minimalizując równocześnie ilość odpadów przy rowkowaniu. Dzięki maksymalnej głębokości skrawania wynoszącej 6,5 mm, narzędzie X4 jest w stanie skrawać elementy o średnicy do 13 mm. Nowością są profile okrągłe/o pełnym promieniu oraz profile do rowków z promieniem.

System MDT oferuje szeroką gamę płytek wymiennych, stylów oprawek narzędziowych, szerokości skrawania i gatunków, umożliwiając obróbkę zewnętrzną, wewnętrzną i osiową w różnych operacjach, w tym rowkowanie, przecinanie, toczenie, gwintowanie i profilowanie. System MDT zapewnia wysoką stabilność dzięki zaciskowi górnemu w kształcie litery V oraz karbowanemu interfejsowi pomiędzy dolną stroną płytki i oprawką narzędziową.

Przeznaczona do zastosowań związanych z przecinaniem linia produktów 150.10 składa się z płytek o szerokości od 1,4 do 6,35 mm, jednostronnych (krótkich) i dwustronnych (długich) listew HSS utrzymujących płytki, a także podstawowych oprawek narzędziowych (i oprawek z interfejsem Seco-Capto™) dla listew HSS. Linia 150.10 jest obecnie dostępna także z systemem Jetstream Tooling® Duo, który optymalizuje dostarczanie chłodziwa, podnosząc wydajność i niezawodność produktów.

System Mini Shaft obsługuje skrawanie wewnętrzne małych otworów, w tym rowkowanie, toczenie, profilowanie i gwintowanie. Charakteryzuje się unikalnym, karbowanym interfejsem oraz dużym obszarem styku, oferującym skuteczność wymieniania, sztywność i długi czas eksploatacji oprawek narzędziowych. Wewnętrzne kanały chłodziwa i kierunkowe wyloty chłodziwa w pobliżu krawędzi skrawającej usprawniają usuwanie wiórów, zwiększają trwałość narzędzia i zapewniają wyższą gładkość powierzchni. 

Podobne artykuły