Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Wyjątkowa wydajność narzędzi Vari z rodziny firmy WIDIA

Narzędzia VariMill™, VariDrill™ oraz VariTap™ przeznaczone odpowiednio do frezowania, wiercenia i gwintowania gwarantują wysoką wydajność i prawdziwe oszczędności.

Narzędzia VariMill™, VariDrill™ oraz VariTap™ przeznaczone odpowiednio do frezowania, wiercenia i gwintowania gwarantują wysoką wydajność i prawdziwe oszczędności.
 
Uniwersalne, łatwe w wyborze i użyciu narzędzia VariMill™, VariDrill™oraz VariTap™, zapewniające doskonałe rezultaty w szerokim zakresie zastosowań i materiałów, zostały opracowane przez firmę WIDIA specjalnie dla potrzeb zakładów specjalizujących się w produkcji niskoseryjnej oraz obsługujących je dystrybutorów.
 
Ekstremalne wyzwania to chleb powszedni zakładów specjalizujących się w produkcji niskonakładowej i na indywidualne zamówienia. Właśnie z myślą o potrzebach tych zakładów i obsługujących ich dystrybutorów firma WIDIA opracowała rodzinę uniwersalnych, łatwych w użyciu i wyborze narzędzi Vari zapewniających doskonałe rezultaty w szerokim zakresie materiałów i zastosowań. 
 
Wyjątkowa konstrukcja narzędzi
 
W opinii  globalnych klientów  firmy WIDIA narzędzia VariMill™, VariDrill™oraz  VariTap™ funkcjonują zgodnie z hasłem firmy: "Ekstremalne wyzwania, ekstremalne rezultaty”. "Narzędzia te zostały specjalnie opracowane tak, aby trafiać w potrzeby  użytkowników ostatecznych, zapewniając przy tym  uniwersalność użytkowania oraz wyjątkową efektywność". 
 
„Cechą charakterystyczną warsztatów i zakładów niskoseryjnych jest realizacja  wielu małych partii zleceń pod znaczną presją czasu",  mówi dr inż. Tilo Krieg, dyrektor ds. produktów do frezowania czołowego i wykonywania otworów w firmie WIDIA. "Ich reputacja i pozycja w branży  zależy od wydajności, często muszą przekraczać poprzednio osiągnięte rezultaty przy jednoczesnym zachowaniu wystarczającej  marży. Doskonale wiedzą, że muszą  mieć narzędzia, które się sprawdzają". 
 
Unikatowa propozycja portfolio
 
Koncepcja narzędzi VariMill™, VariDrill™ oraz VariTap™  zapewniających klientom wygodę i rezultaty została opracowana przez dystrybutorów firmy WIDIA - mając je na wyposażeniu, mogli za pomocą jednej linii produktów do frezowania, wiercenia i gwintowania zaspokoić różne potrzeby klientów w zakresie wielu aplikacji. Portfolio produktów jest dostosowane do każdej średnicy, stosunku długości/szerokości i rodzaju chłodzenia jakich mogą wymagać ostateczni użytkownicy.   
 
Z tego powodu ograniczona liczba narzędzi Vari jest w stanie pokryć  szeroki zakres wymagań klientów.  Ograniczając konieczność posiadania specjalnych  wierteł, frezów i gwintowników, dystrybutorzy Widia są w stanie poprawić funkcjonalność  podręcznych zasobów  bez rezygnowania z możliwości  szybkiego odpowiadania  na specyficzne potrzeby swoich klientów.  Mówiąc krótko - narzędzia Vari firmy Widia  to kompletny zestaw wysokowydajnych rozwiązań pozwalających wykonać pracę: VariDrill wykonuje otwór, VariMill wykańcza powierzchnię obrabianego elementu, VariTap kończy operacje.
 
Vari Drill to nowe, wielozadaniowe wiertło opracowane  w celu zapewnienia dłuższej żywotności narzędzia w  obróbce szerokiego zakresu materiałów, włączając w to stale, stale nierdzewne, żeliwa, materiały nieżelazne oraz stopy żarowytrzymałe.  Wyjątkowa konstrukcja sprawia, że VariDrill  to idealne rozwiązanie dla małych i średnich zakładów niskoseryjnych w zakresie  wielu rodzajów operacji wiercenia.
 
Nowy rozgrywający
 
Narzędzie VariDrill charakteryzujące się zaawansowaną geometrią powierzchni natarcia  ograniczającą powstawanie wiórów oraz konstrukcją znacznie zmniejszającą tarcie - to nowe, wielozadaniowe wiertło opracowane  w celu zapewnienia dłuższej żywotności narzędzia w  obróbce szerokiego zakresu materiałów, włączając w to stale, stale nierdzewne, żeliwa, materiały nieżelazne oraz stopy żarowytrzymałe.  Wyjątkowa konstrukcja sprawia, że VariDrill  to idealne rozwiązanie dla małych i średnich zakładów niskoseryjnych w zakresie  wielu rodzajów operacji wiercenia. VariDrill™ to również najszersze dostępne na rynku portfolio standardowych konfiguracji wierteł obejmujące wersje o długościach 3xD, 5xD bez chłodziwa oraz 3xD, 5xD i 8xD z chłodziwem w zakresie od 1,0 - 20,0 mm (.0394'' - .7874'').
 
Nowy frez VariMill II ER™ oferuje doskonałą wydajność, zapewniając możliwość obróbki zgrubnej i wykańczającej  w operacjach rowkowania, zagłębiania i frezowania skośnego przy wykorzystaniu jednego narzędzia. Frezy czołowe VariMill II ER  posiadają zatoczenie krawędzi skrawającej poprawiające jej wytrzymałość, co pozwala również zwiększyć posuw oraz tempo usuwania metalu. 
 
Wydajność na specjalne zamówienie dostępna w standardowej linii produktów
 
Kontynuując sukces frezów czołowych VariMill I i VariMill II, nowy frez Vari Mill II ER oferuje doskonałą wydajność swoich poprzedników, zapewniając możliwość obróbki zgrubnej i wykańczającej  w operacjach rowkowania, zagłębiania i frezowania skośnego. Pełnowęglikowe  frezy czołowe VariMill II ER  posiadają zatoczenie krawędzi skrawającej zwiększające jej wytrzymałość, co pozwala również zwiększyć posuw oraz tempo usuwania metalu. Narzędzie posiada ponadto unikatową konstrukcję z nierównomiernie rozmieszczonymi rowkami, zastrzeżony kształt rdzenia i geometrię czoła oraz powłokę, która umożliwia wyjątkowo ciężkie skrawanie  i znacząco zwiększa żywotność frezu przy niemal całkowitym wyeliminowaniu drgań narzędzia. Frez VariMill II ER™ jest wyjątkowo efektywny w obróbce zgrubnej i półwykańczającej   elementów z  tytanu, stali nierdzewnej, stopów żarowytrzymałych oraz stopów na bazie niklu i kobaltu.  Jest to także  pierwsze dostępne od ręki narzędzie na rynku  oferujące system SAFE-LOCK™   firmy Haimer, który znacząco ogranicza ryzyko wysunięcia się narzędzia z oprawki. Firma WIDIA, zachęcona sukcesem narzędzia  stanowiącego popularne i efektywne rozwiązanie indywidualne, wprowadza  go obecnie do  standardowego portfolio produktów dostępnych w zakresie średnic 10 -25 mm (3/8-1").
 
VariTap firmy WIDIA oferuje doskonałą wydajność gwintowania w zakresie wielu materiałów bez pogarszania  jakości części i ograniczania żywotności narzędzia. Korzystając z ponad 140 lat doświadczeń firmy VariTap sprawdza się wszystkich warunkach operacji gwintowania. 
 
Skazany na sukces
 
Testy fabryczne potwierdzają, że narzędzia WIDIA Vari Tap zapewniają to, co najlepsze: doskonałą wydajność gwintowania w zakresie wielu rodzajów materiałów roboczych bez jednoczesnego ograniczania jakości części czy żywotności narzędzia. VariTap korzysta z ponad 140 lat doświadczeń firmy dzięki czemu sprawdza się we wszystkich warunkach operacji gwintowania .Konstrukcja Vari Tap charakteryzuje się zastrzeżoną geometrią o skośnej powierzchni natarcia, która ogranicza moment gwintujący, co przedłuża żywotność narzędzia a jednocześnie polepsza efektywność usuwania  wiórów w otworach przelotowych. Dodatkowo optymalna geometria rowków spiralnych ułatwia z kolei odprowadzanie wiórów w otworach nieprzelotowych, redukując ich zwijanie się i zaleganie. Narzędzia Vari Tap mogą być wykorzystywane ze wszystkimi rodzajami uchwytów do gwintowników, włączając w to uchwyty sztywne, synchroniczne i uchwyty zaciskowe z kompensacją.

Podobne artykuły