Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Trzpień ustalający PMT.110

Firma Elesa+Ganter wprowadziła do swojej oferty nowy typ trzpienia ustalającego o oznaczeniu PMT.110. Nowy produkt jest wyposażony w ergonomiczną gałkę radełkowaną z linii Ergostyle.

Logo Elesa+Ganter

Firma Elesa+Ganter wprowadziła do swojej oferty nowy typ trzpienia ustalającego o oznaczeniu PMT.110. Nowy produkt jest wyposażony w ergonomiczną gałkę radełkowaną z linii Ergostyle. Zwiększona powierzchnia chwytna i dopasowany do dłoni kształt ułatwiają operatorowi odciągnięcie trzpienia nawet wówczas, gdy kiedy ma zabrudzone ręce lub nosi rękawicę.

Trzpień PMT.110. Elesa+Ganter
Rys.1. Trzpień PMT.110.
Pokrętło serii ELK. Elesa+Ganter
Rys.2. Pokrętło
serii ELK.

Korpus trzpienia PMT.110, tak samo jak u poprzedników, wykonany jest z SUPER-technopolimeru o bardzo wysokich właściwościach wytrzymałościowych. Szpilka trzpienia wykonana  z hartowanej stali oksydowanej na czarno lub w wersji  SST ze stali nierdzewnej AISI 303. Sprężyna natomiast w obu wersjach wykonana jest ze stali nierdzewnej AISI 302.

Trzpienie idealnie współgrają z pokrętłami typu ELK z serii Ergostyle, co przy zastosowaniu obu elementów na urządzeniu gwarantuje zachowanie jednej linii stylistycznej.

Użyte materiały zapewniają charakterystyczne dla tego trzpienia cechy:

• wysoką odporność na korozję
• bardzo niską wagę
• niski współczynnik tarcia pomiędzy stalową szpilką, a tworzywowym korpusem

Więcej szczegółowych informacji mogą Państwo znaleźć na stronach katalogowych opisanych produktów:

Artykuł został dodany przez firmę

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn wytwarzanych z tworzyw oraz metali - Elesa S.p.A (Monza, Mediolan, Włochy) oraz Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Niemcy).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły