Artykuł Dodaj artykuł

Święto odlewnictwa w Kielcach pod znakiem nagród, konferencji i gigantów z branży

2500 zwiedzających, ponad 400 uczestników konferencji, kongresów i warsztatów, pokazy działania maszyn – po raz pierwszy w Polsce – oraz wyjątkowo liczne medale, nagrody i wyróżnienia- XVII edycja Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL, towarzyszące im X Targi Aluminium i Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych ALUMINIUM & NONFERMET oraz XV Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH.

 

2500 zwiedzających, ponad 400 uczestników konferencji, kongresów i warsztatów, pokazy działania maszyn – po raz pierwszy w Polsce – oraz wyjątkowo liczne medale, nagrody i wyróżnienia- XVII edycja Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL, towarzyszące im X Targi Aluminium i Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych ALUMINIUM & NONFERMET oraz XV Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH.

Wystawa branży odlewniczej w Targach Kielce to największa impreza targowa tego typu w Polsce i jedna z najważniejszych tego typu w Europie.

W tym roku Targi METAL zgromadziły ponad 300 firm z 29 krajów całego świata - więcej niż połowa z nich to firmy zagraniczne lub ich przedstawicielstwa handlowe w Polsce, które zaprezentowały swoje oferty na powierzchni blisko 3000 metrów kwadratowych. Zakres branżowy targów, będący odpowiedzią na oczekiwania zarówno wystawców jak i zwiedzających, był bardzo szeroki i obejmował wszystko to, co niezbędne w odlewnictwie. Na stoiskach kilkuset firm z całego świata nie zabrakło nie tylko specjalistycznych maszyn i urządzeń dla przemysłu odlewniczego i metali nieżelaznych, pieców dla odlewnictwa ciśnieniowego, czy obrabiarek do obróbki odlewów, ale także znajdą się na nich drobne narzędzia oraz oprogramowania dla odlewni. Wystawcy zaprezentowali także surowce, komponenty i materiały stosowane do procesów metalurgicznych, odlewy ciśnieniowe ze stopów aluminium, magnezu czy cynku. Po raz pierwszy w siedemnastoletniej historii i po raz pierwszy na targach w Polsce zwiedzający mieli okazję obejrzeć pokaz pracującej maszyny odlewniczej na stoisku formy Frech.

Tegoroczną edycję targów odlewniczych wzbogaciły bardzo liczne branżowe konferencje. m.in. „Krzepnięcie i krystalizacja metali” czy sympozjum nt. „Krzemionki Krystalicznej –NEPSI” , warsztaty, specjalistyczne spotkania i szkolenia – wzięło w nich udział ponad 400 osób.

Również lista produktów i firm nagrodzonych medalami i wyróżnieniami Targów Kielce była w tym roku bardzo długa – komisje konkursowe przyznały w sumie ponad 30 nagród.

Laury targowe to jednak nie jedyne nagrody - XVII Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa były miejscem posiedzenia Komisji Odlewnictwa PAN. Nagradzanie najlepszych prac magisterskich w branży na stałe wpisało się w program targów i jak powiedział prof. Józef Suchy, dziekan AGH, stało się tradycją. Nagroda im. prof. Sakwy tzw. Orły Odlewnictwa, została przyznana w dwóch kategoriach: najlepsza praca magisterska oraz najlepsza praca inżynierska. Prace zostały ocenione ze względu na: rozwiązania konstrukcyjne i projektowe, czynnik aplikacyjny, recenzje promotora i recenzenta oraz informację o przebiegu egzaminu dyplomowego. Najlepsza okazała się praca mgr.inż. Anny Nowak-Dudek z wydziału odlewnictwa AGH, pod tytułem: „Optymalizacja technologii wykonania przekładni planetarnej napędu pojazdów specjalnych z żeliwa EN-GJS-3 w warunkach zakładu metalurgicznego WSK Rzeszów Sp. z.o.o.”

Targi METAL należą do UFI – Międzynarodowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego zrzeszającego najbardziej prestiżowe imprezy targowe na świecie. Członkostwo w UFI jest potwierdzeniem międzynarodowego statusu targów METAL, świadczy też o wysokim standardzie organizacyjnym, dobrej promocji imprezy i gwarantuje obecność wystawców i zwiedzających z całego świata.

XVII Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL objęte zostały honorowym patronatem Ministra Gospodarki.  Patronat honorowy nad targami CONTROL-TECH sprawują Główny Urząd Miar, Rektor Politechniki Świętokrzyskiej oraz Prezes Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji SA. Współorganizatorami wystawy były Odlewnicza Izba Gospodarcza, Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich oraz Instytut Odlewnictwa. Współorganizatorem targów ALUMINIUM & NONFERMET jest natomiast Instytut Metali Nieżelaznych z Gliwic.

Artykuł został dodany przez firmę

Targi Kielce S.A.

Targi Kielce, jeden z dwóch liderów targowych w Polsce, do którego należy jedna trzecia udziału w polskim rynku targowym.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły