Artykuł Dodaj artykuł

SECO/WARWICK dostarczyło piec próżniowy dla amerykańskiej branży energetyki jądrowej

Grupa SECO/WARWICK, lider produkcji rozwiązań próżniowych do obróbki cieplnej metali, dostarcza urządzenia dla wschodzącego rynku energetyki jądrowej, który odgrywa coraz większą rolę w Ameryce Północnej.

Grupa SECO/WARWICK, lider produkcji rozwiązań próżniowych do obróbki cieplnej metali, dostarcza urządzenia dla wschodzącego rynku energetyki jądrowej, który odgrywa coraz większą rolę w Ameryce Północnej.

Piec próżniowy Vector wykorzystany na rynku związanym z energetyką jądrową

Piec próżniowy Vector z załadunkiem poziomym ma wymiary przestrzeni roboczej 900 cm x 900 cm x1200 cm głębokości, ładowność 1500 kg i jest wyposażony w 6 barowe wysokociśnieniowe chłodzenie gazowe oraz metalową strefę grzejną, pozwalającą na szybkie hartowanie oraz obróbkę cieplną w głębokiej próżni.

Energetyka jądrowa stawia na doświadczenie

Klient posiada własne urządzenia do obróbki cieplnej, jednak chce unowocześnić ich możliwości za pomocą technologii próżniowej. Będzie to ich pierwszy piec od SECO/VACUUM. SECO/VACUUM (spółka córka z Grupy SECO/WARIWCK) otrzymało zamówienie ze względu na swoją sprawdzoną specjalistyczną wiedzę w przemyśle nuklearnym oraz szerokie doświadczenie projektowe.

„Nasza oferta została oparta na doświadczeniu, którego nie mieli inni, a kiedy będzie weryfikowana w celu zatwierdzenia przez analizę DoE (Design of Experiment), myślę, że to doświadczenie z pewnością zadziała na korzyść” – powiedział Piotr Zawistowski, Dyrektor Zarządzający SECO/VACUUM.

Tak Działa Rodzina

SECO/VACUUM niedawno zakończyło również swój największy dotychczas wkład w badania nad energią jądrową – piec do obróbki cieplnej dla wkładu General Atomics w nadprzewodzący centralny magnes solenoidowy do reaktora termojądrowego ITER.

Zaś piec innej spółki córki – Retech – do Odśrodkowej Obróbki Łukiem Plazmowym (PACT) obsługuje witryfikację odpadów w celu odzyskiwania niskoaktywnych odpadów nuklearnych. Retech współpracował również z klientami produkującymi stopy zoptymalizowane pod kątem ekranowania promieniowania i moderowania reakcji jądrowych.

Rozwiązanie marki SECO/WARWICK posiada Instytut Technologii w Karlsruhe. Zamówił on niestandardowy, 12-metrowy pionowy obrotowy piec retortowy do obróbki cieplnej części żyrotronu, jako wkład w eksperymentalny reaktor termojądrowy ITER.

Niezależnie od tego, czy chodzi o próżniową bądź atmosferową obróbkę cieplną, czy topienie - współpracę w dziedzinie medycyny nuklearnej, energii atomowej lub odzyskiwania odpadów radioaktywnych - spółki z Grupy SECO/WARWICK radzą sobie z nimi doskonale. Każda z nich ma specjalistyczną wiedzę, wspierając klientów w różnych dziedzinach związanych z nauką jądrową. To, co je łączy, to fakt, iż mogą korzystać z mocy trzech spółek i siły łącznych doświadczeń.

Artykuł został dodany przez firmę

SECO/WARWICK

SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali i świadczeniu profesjonalnych usług serwisowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.