Artykuł Dodaj artykuł

Społeczna odpowiedzialność biznesu w DNA SECO/WARWICK

SECO/WARWICK, jedna z największych światowych firm zajmujących się produkcją przemysłowych pieców do obróbki metali, nieprzerwanie pokazuje, co znaczy biznes odpowiedzialny społecznie.Społeczna odpowiedzialność i działania SECO/WARWICK

SECO/WARWICK, jedna z największych światowych firm zajmujących się produkcją przemysłowych pieców do obróbki metali, nieprzerwanie pokazuje, co znaczy biznes odpowiedzialny społecznie.

Społeczna odpowiedzialność biznesu w DNA SECO/WARWICK

W 2022 roku SECO/WARWICK wraz z pracownikami zasadziło tysiące drzew, pro bono zaprojektowało i wyprodukowało metalowe konstrukcje dla Państwowej Straży Pożarnej, a także ufundowało kolejne SECO/SERCA.

Świebodziński potentat branży przemysłowej wspierał zarówno duże organizacje charytatywne, tj.: Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, Fundację DKMS czy Szlachetną Paczkę, ale i zorganizował autorskie akcje CSR, które wpisały się w kalendarz lokalnej społeczności. SECO/WARWICK pomaga, bo wie jak ważne są wartości i ludzie.

SECO/WARWICK od wielu lat tworzy spójny model odpowiedzialnego biznesu. Spółka koncentruje się na wspieraniu społeczności lokalnej, środowiska i budowaniu pokoleń. Dla SECO/WARWICK odpowiedzialność społeczna to przede wszystkim działanie na rzecz najbliższego otoczenia, bo pomaganie jest ważne, ale istotne jest by było ono odpowiedzialne, wiarygodne, bezstronne, uczciwe i bezpieczne. Dlatego SECO/WARWICK ma globalny plan inicjatyw społecznych, które wspiera, organizuje czy bierze udział.

„Choć działamy na całym świecie, nasze serca biją lokalnie, stąd wsparcie miejscowych inicjatyw, które są ważne dla nas. W 2022 roku polscy pracownicy zasadzili 3.000 drzew czy posprzątali pobliski (łagowski) las. W DNA SECO/WARWICK płynie „zielona krew”, a kod genetyczny zostawia trwały ekologiczny ślad. Swoimi działaniami pokazujemy, że przedsiębiorstwa powinny stawiać na zrównoważony rozwój, bo jest to nasze zobowiązanie wobec przyszłych pokoleń” – mówi Sławomir Woźniak, Prezes Zarządu Grupy SECO/WARWICK.

Rok 2022 – SECO/ECO

Posadzenie lasu to nie jedyna inicjatywa społeczna, w której firma i jej pracownicy wzięli udział w mijającym roku. Solidarność i współpraca – skryte pod firmową wartością PARTNERSTWA – są ważne zawsze!

„Nie sztuką jest pomagać. Sztuką jest robić to w sposób świadomy, zaplanowany i zgodny ze strategią przedsiębiorstwa. Dlatego opracowaliśmy koncepcję działań CSR wspierających okoliczne akcje społeczne budujące małe ojczyzny. W tym roku pomogliśmy lokalnej Straży Pożarnej i z okazji jej 30-lecia, wykonaliśmy elementy konstrukcyjne sprzętu strażackiego.

Od kilku lat lokalnym społecznościom przekazujemy SECO/SERCA – autorskie pojemniki na nakrętki, które na stałe wpisały się już w okoliczny krajobraz. Aktywnie wspieramy także duże fundacje m.in. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, DKMS czy Szlachetną Paczkę. Co ważne, we wszystkie te inicjatywy aktywnie angażują się pracownicy SECO/WARWICK. Pomagamy wspólnie, bo tak wielowymiarowo rozumiemy partnerstwa” – tłumaczy Katarzyna Sawka, VP Marketingu Grupy SECO/WARWICK.

Wspomniane SECO/SERCA to flagowa akcja ekologiczna i społeczna SECO/WARWICK. Pomaga ona nie tylko chronić środowisko naturalne, ale także finansować wiele ważnych społecznie inicjatyw. Tona nakrętek kosztuje w skupie nawet 1000 zł. Za taką kwotę można zrealizować aż dziesięć zajęć rehabilitacyjnych dla najmłodszych. Zbierając wspólnie nakrętki okazujemy solidarność z najbardziej potrzebującym. Firma zbudowała i przekazała już 9 takich pojemników. Jeden zapełniony pojemnik mieści blisko 80 kg plastikowych nakrętek. W zależności od lokalizacji są one opróżniane i ponownie zapełniane od kilku do kilkunastu razy w roku. Łatwo policzyć, że SECO/SERCA w ubiegłym roku zapełniły się nakrętkami o wartości blisko 7000 złotych.

„Jesteśmy organizacją, która skupia się na działaniach CSR, która mają nie tylko wymiar finansowy, ale także społeczny i angażujący nas, pracowników. Świadomie angażujemy w pomoc naszych pracowników, partnerów i klientów. To klucz do zrozumienia odpowiedzialnego biznesu, a dzięki temu wspieramy ideę partnerstwa i poczucia wspólnoty” – dodaje K. Sawka.

SECO/WARWICK angażuje w pomaganie partnerów

Bycie odpowiedzialnym społecznie, według Grupy SECO/WARWICK, nie ogranicza się do spełniania wymogów formalnych i prawnych. Kwestie związane z działaniami CSR są inwestycją i źródłem rozwoju nie tylko firmy, ale także jej partnerów. Jedna z akcji, której celem jest poprawa jakości produktów i usług oferowanych przez Grupę, łączy właśnie biznes z pomaganiem. Ankietowani klienci (Customer Feedback Loop) swoją odpowiedzią wspierają dzieci autystyczne.

„Po zakończeniu realizacji kontraktu przekazujemy klientowi ankietę satysfakcji, która ma dać odpowiedź na pytanie, co moglibyśmy zrobić w przyszłości lepiej. Ankiety są ważnym narzędziem ewaluacyjnym. By zachęcić naszych partnerów do dzielenia się spostrzeżeniami, każda wypełniona ankieta to 10$, które jako firma, przekazujemy na pomoc dzieciom autystycznym. W ten sposób po raz kolejny łączymy biznes z pomocą i stajemy się odpowiedzialni społecznie wraz z fundacją MADA, na rzecz której przekazaliśmy kolejną finansową cegiełkę” – podsumowuje Katarzyna Sawka.

SECO/ECO, bo SECO/WARWICK jest w zgodzie z naturą

Sadzenie drzew, sprzątanie lasów czy SECO/SERCA to działania społeczne, które wpisują się w trend ekologiczny – niezwykle ważny dla SECO/WARWICK. W tym duchu (SECO/ECO) spółka nawiązała współpracę ze spółdzielnią socjalną ZEROBAN, która szyje torby, kosmetyczki i teczki ze zniszczonych, bądź nieaktualnych bannerów reklamowych.

„Nawet zamawiając gadżety reklamowe czy upominki myślimy o idei odpowiedzialnego biznesu. Współpraca z Zeroban jest ważna nie tylko dlatego, że ma wymiar proekologiczny, ale także dlatego, że jest to spółdzielnia socjalna, która wspiera osoby wykluczone społecznie” – dodała K. Sawka, która w Grupie SECO/WARWICK przewodzi zespołowi CSR.

Małe wielkie inicjatywy

SECO/WARWICK to jedna z największych firm w regionie. Zatrudnia globalnie ponad 800 osób i należy do grona czołowych rynkowych graczy zajmujących się produkcją urządzeń do obróbki cieplnej metali i metalurgii próżniowej. Spółka co roku otrzymuje szereg nagród w zakresie innowacji, rozwoju biznesu czy ekologii. W 2022 roku otrzymała tytuł Dobrej Firmy, co pokazuje, iż jej działania społeczne są zauważalne i doceniane.

„Nasz udział w przedsięwzięciach organizowanych przez uznane marki społeczne wynika z potrzeby bycia częścią ważnych projektów. Jak co roku wsparliśmy WOŚP, który jest wzorem działań społecznych i piękną wizytówką polskiej dobroczynności. Wspólnie z pracownikami jak co roku organizowaliśmy Szlachetną Paczkę, w której poza produktami pierwszej potrzeby (zbieranymi i kupowanymi przez pracowników) znalazła się pralka i maszyna do szycia będąca częścią firmowego wsparcia. Partnerujemy sobie w dobroczynności. Podobnie pomoc organizowaliśmy dla poszkodowanych w wojnie na Ukrainie, czy Dzień Dawcy Szpiku, organizowany wspólnie z Fundacją DKMS. Wszystkie działania mają wspólny mianownik – zaangażowanych pracowników i współtworzących pomoc. Cieszymy się, że możemy być akceleratorem tych działań” – z dumą podkreśla Prezes S. Woźniak

Główną ideą CSR jest aktywizacja firm i ich wykraczanie poza podstawową działalność. To zauważenie wyższych potrzeb, bez skupiania się na osiąganiu zysków. Odstąpienie od prowadzenia jedynie komercyjnej działalności to przywilej każdej dobrze prosperującej firmy. SECO/WARWICK jest wdzięczne, że mogąc wykorzystywać swój potencjał ma szansę pozytywnie oddziaływać na społeczność.

Artykuł został dodany przez firmę

SECO/WARWICK

SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali i świadczeniu profesjonalnych usług serwisowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.