Artykuł Dodaj artykuł

NOWOŚĆ! Wibroizolatory z siatki drucianej AVF

Elesa+Ganter wprowadziła do oferty nowe wibroizolatory z siatki drucianej. Nowy produkt ma oznaczenie AVF i zalicza się do rodziny wibroizolatorów o wysokiej wydajności (seria AVC, AVM i AVG), przeznaczonych do miejsc wymagających tłumienia wibracji hałasu. Wibroizolatory z tej grupy są także rekomendowane do stosowania przy bardzo dużych obciążeniach.

Elesa+Ganter wprowadziła do oferty nowe wibroizolatory z siatki drucianej. Nowy produkt ma oznaczenie AVF i zalicza się do rodziny wibroizolatorów o wysokiej wydajności (seria AVC, AVM i AVG), przeznaczonych do miejsc wymagających tłumienia wibracji hałasu. Wibroizolatory z tej grupy są także rekomendowane do stosowania przy bardzo dużych obciążeniach.

„Nasze obserwacje potrzeb klientów prowadzą do nieustannego uzupełniania oferty o nowe rozwiązania. Jest dla nas bardzo ważne, by wprowadzane nowości były odpowiedzią na współczesne wyzwania, ułatwiały pracę i zapewniały najwyższą jakość. Wibroizolatory AVF to kolejny przykład takiego rozwiązania, polecany szczególnie do ciężkich urządzeń w przemyśle morskim, wojskowym, transportowym, itp.” – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska.

NOWOŚĆ! Wibroizolatory z siatki drucianej AVF

Rys. 1 Wibroizolator z siatki drucianej AVF

Wibroizolatory AVF są wykonane z drobnej siatki nierdzewnej AISI 304 sprasowanej na kształt pierścienia/walca. Pośrodku posiadają przelotowy otwór montażowy (wersja A) lub otwór z gniazdem pod śrubę z łbem stożkowym (wersja SH). Otwory te służą do trwałego połączenia wibroizolatora z podłożem. Taki montaż powoduje, że AVF stanowi pewien rodzaj podkładki tłumiącej między urządzeniem a podłożem, co zapobiega uszkodzeniu maszyny jak i podłoża instalacji. Poniższy film przedstawia funkcjonalność oraz przykład zastosowania wibroizolatora AVF.

Wibroizolatory AVF stanowią rozwiązanie dla aplikacji o szczególnych wymaganiach. Ich podstawowymi cechami są:

 • Bardzo duża obciążalność;
 • Małe wymiary;
 • Duża sztywność i niewielkie ugięcie podczas pracy;
 • Wysoka wydajność tłumienia;
 • Zastosowanie tylko w aplikacjach ściskających wibroizolator;
 • Zalecane do niewyważonych urządzeń;
 • Całkowicie nierdzewne rozwiązanie odporne na warunki atmosferyczne, chemię i temperaturę oraz ognioodporność.

Dzięki takim parametrom wibroizolatory AVF sprawdzą się idealnie w:

 • urządzeniach przemysłu morskiego;
 • ciężkich urządzeniach wentylacyjnych
 • ciężkich urządzeniach wojskowych;
 • sterach strumieniowych
 • osprzęcie elektromechanicznym
 • przemysłowych urządzeniach chłodniczych
 • rurociągach,
 • podłogach i poszyciach wagonów kolejowych
 • silnikach i generatorach

Wibroizolatory AVF wchodzą w skład nowej grupy wibroizolatorów o wysokiej wydajności, które cechują się całkowicie odmienną konstrukcją i dają możliwość tłumienia drgań mechanicznych w niedostępnych dotychczas zakresach częstotliwości lub kierunkach działania.

NOWOŚĆ! Wibroizolatory z siatki drucianej AVFRys. 2 Modele z grupy wibroizolatorów o wysokiej wydajności (od lewej AVC, AVM, AVG)

W ramach nowej grupy oferujemy:

Wibroizolatory linowe AVC – rekomendowane do wymagających aplikacji z branży cywilnej oraz wojskowej. Zobacz film, przedstawiający funkcjonalność i przykłady zastosowania.

Wibroizolatory sprężynowe AVM – posiadają największe ugięcie statyczne przy ściskaniu dochodzące do 20 mm. Jest to główny atut tego modelu, gdyż dzięki temu wibroizolatory sprężynowe są w stanie osiągnąć najwyższy poziom izolacji wibracji, nawet dla bardzo małych częstotliwości rzędu 6,7 Hz (400 obr./min). Zobacz film, przedstawiający funkcjonalność i przykłady zastosowania.

Wibroizolatory kołnierzowe AVG – z izolacją drgań mechanicznych w dwóch kierunkach. Zobacz film, przedstawiający funkcjonalność i przykłady zastosowania.

W przypadku prowadzenia nowego projektu zachęcamy do kontaktu z działem technicznym Elesa+Ganter, który służy pomocą w optymalnym rozwiązaniu każdego problemu natury technicznej.

Artykuł został dodany przez firmę

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn wytwarzanych z tworzyw oraz metali - Elesa S.p.A (Monza, Mediolan, Włochy) oraz Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Niemcy).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.