Artykuł Dodaj artykuł

Jakie narzędzia ślusarskie warto mieć pod ręką?

Zawód ślusarza i narzędzia jakimi obecnie posługują się ślusarze mocno uległy zmianie.

Zawód ślusarza i narzędzia jakimi obecnie posługują się ślusarze mocno uległy zmianie. Szczególnie od lat 70-tych można zauważyć zmianę w technice, czyli w samej obróbce metalu. Jednak nie wszystko uległo zmianie i do dziś ślusarze korzystają z podstawowych narzędzi ślusarskich, czy wykonują takie prace jak wyrabianie kluczy i zamków.

narzędzia ślusarskie, ślusarz

Podstawowe narzędzia ślusarza

Jednymi z najbardziej podstawowych narzędzi dla ślusarza, jakie powinien mieć pod ręką są pilnik, młotki, przycinarki, miarki, gratowniki oraz kłódki, ale oczywiście to nie wszystko. Natomiast na stole w warsztacie, ślusarz powinien mieć takie niezbędne rzeczy jak imadło. Imadło powinno być zamocowane na środku naszego stołu warsztatowego w celu swobodnego operowania na miejscu roboczym. Sam stół też musi być solidny i posiadać, co najmniej jedną szufladę na narzędzia, a dobrze jest jak posiada ich więcej.

Wypada też, aby stół miał twardą powierzchnię blatu, która będzie odporna na uderzenia. Dobrym pomysłem jest podzielenie naszego miejsca pracy na stole, aby nam ułatwić i udogodnić pracę. Możemy podzielić stół warsztatowy na część drewnianą i część stalową. Sprawdzić się również może dobrze, cały drewniany stół z użyciem gumy odpornej na wszelakie Smary i Oleje. Wśród najbardziej podstawowych narzędzi ślusarski pod ręką możemy wymienić kolejno: piłki ręczne do metalu, przecinaki, wkręty płaskie oraz krzyżowe, wiertła kręte, młotki, zestaw kluczy, pilniki, gwintowniki, zdzieraki.

Inne niezbędne narzędzia do pracy ślusarskiej?

Oczywiście niezbędne mogą się tutaj okazać takie rzeczy jak wiertarka słupowa, przecinarka do metali, wiertarka ręczna i szlifierka kątowa.

Narzędzia ślusarskie tzn jakie?

Obowiązkami zawodu ślusarza jest obróbka metalu na zimno. Fachowiec taki może podejmować się prac typu: okucia budowlane, czy bardzo już znane zajęcie dorabiania kluczy do zamków. Zatem narzędzia ślusarskie to są wszelakie narzędzia ułatwiające pracę z metalem na zimno. Podstawą pracy ślusarza jest przecinanie elementów metalowych, a do tego świetnie może się nadać imadło w przypadku małych elementów. Większe elementy metalowe wymagają pracy z podporą stalową i używa się tutaj często elektronarzędzi. Ślusarz zajmuję się również spawaniem do którego używa się najczęściej MIG/MAG lub MMA. Ślusarze korzystają również z profesjonalnych narzędzi pomiarowych, w których skład wchodzą: suwmiarki, mikrometry, kątowniki, kleszczę, gwintowniki, zestaw kluczy, ściski stolarskie. Pod ręka ślusarz powinny być też takie podstawowe narzędzia jak klucze, piłki ręczne, rysiki, wiertła kręte, pilniki.

Najpopularniejsze narzędzia ślusarskie?

Najpopularniejszymi narzędziami z tego zawodu to oczywiście pilniki, piła ręczna do metalu. młotki, przecinaki, zestaw kluczy. Część z tych narzędzie pewnie wielu z nas ma w własnych domach. Część narzędzi do pracy ślusarskiej można używać do wielu innych rzeczy co tłumaczy obecność takich narzędzi w naszych domostwach. Najpopularniejsze narzędzia w tym zawodzie to wszelakie przecinarki do metalu, narzędzia pomiarowe oraz podstawowe narzędzia takie jak choćby młotek. Z bardziej ciekawych rzeczy jakie jeszcze nie zostały wymienione, a też są popularne w tym zawodzie, możemy wspomnieć o przecinarce taśmowej. Przecinarki taśmowe posiadają mocną taśmę, która sprawiają, że cięci jest bardzo precyzyjne. Przecinarki te dzielimy na ręczne i grawitacyjne. Ręczne są oparte o siłę manualną polegającą na podnoszeniu i opuszczaniu ramienia maszyny. Grawitacyjne wymagają jedynie podniesienia ramienia, natomiast specjalny tłumik hydrauliczny odpowiada za opuszczenie ramienia.

W jakie modele warto zainwestować?

Najlepiej inwestować w narzędzia nowe, jak to w większości przypadków bywa. Zakup niektórych narzędzi używanych w dobrym stanie też nie jest złym wyborem. Warto zainwestować w sprawdzone marki lub kupować z pewnych dobrych źródeł. Tu na pomoc może przyjść oferta takiego sklepu jak narzędzia-esklep.pl który oferują szeroką gamę niezbędnych narzędzi do fachu ślusarskiego. Inwestycja w odpowiednie modle narzędzi jest też zależna od zadań jakich się podejmiemy. Ślusarz może się specjalizować w wykonywaniu kluczy i zamków, naprawianiu wyrobów artystycznych zrobionych z metalu, wykonywaniu ogrodzeń oraz bram. Zatem wybór odpowiednich narzędzi jest zależny od podejmowanej specjalizacji w tym zawodzie.

Narzędzia ślusarskie na narzędzia-esklep.pl to idealany pomysł na uzupełnienie braków warsztatowych.

Artykuł sponsorowany