Artykuł Dodaj artykuł

PS Lift proponuje żurawiki z przeciwwagą

Firmowe portfolio PS Lift wzbogaciło się o nowe, specjalistyczne żurawiki z przeciwwagą włoskiego producenta Flexlifting.

Nowość ofercie

Firmowe portfolio PS Lift wzbogaciło się o nowe, specjalistyczne żurawiki z przeciwwagą włoskiego producenta Flexlifting.

Do wyboru są ręczne i elektryczne modele. Wszystkie wersje charakteryzują się przemyślanym projektem i są sprawdzonym rozwiązaniem do bezpiecznego podnoszenia i przenoszenia ładunków.

Konstrukcja żurawików z przeciwwagą wyeliminowała potrzebę stosowania podwozia lub nóg z przodu urządzenia. Jednostki te są łatwe w manewrowaniu, nawet przy pełnym obciążeniu, a dzięki całkowitej szerokości wynoszącej zaledwie 800 mm (lub 990 mm w przypadku niektórych modeli elektrycznych) są niezwykle pomocne również w ciasnych przestrzeniach. Te żurawiki mogą pracować w dowolnym miejscu w firmie podnosząc ładunki od 500 kg do nawet dwóch ton.

żurawik z przeciwwagą
żurawik z przeciwwagą

 

Kiedy sprawdzą się najlepiej?

Żurawiki są najczęściej używane do podnoszenia i pozycjonowania ładunków w pracy.

Doskonale sprawdzają się tam, gdzie często zachodzi potrzeba przemieszczania ładunków nad przeszkodami. Mogą być stosowane w miejscach pracy, gdzie nie ma możliwości zamontowania żurawia na stałe do podłoża, np. w wąskich pomieszczeniach, liniach montażowych i ograniczonych przestrzeniach – opisywane urządzenia pozwalają na podnoszenie ładunków na wysokości, gdy nie można zastosować innych mechanizmów.

Produkty te są wykorzystywane do prac przy maszynach przemysłowych, np. do umieszczania ładunków na obrabiarkach, podczas wymiany narzędzi w maszynach typu CNC, czy pozycjonowaniu form do wtryskarek.

Bardzo przydatne okazują się być m.in. w warsztatach, np. przy wymianie akumulatorów czy silników. W branży budowlanej, wielu pracowników korzysta z żurawików przy wstawianiu okien, instalacji, okładzin lub do ich montażu.

Dane techniczne

W zależności od wybranego modelu maksymalna wysokość podnoszenia wynosi 5 500 mm, a maksymalny wysięg ramienia 3 000 mm.

W standardzie, układ hydrauliczny żurawików wyposażony jest w zawór zapobiegający upuszczeniu ładunku (np. w przypadku pęknięcia przewodów) oraz w zawór przeciążeniowy.

Włoskie żurawiki firmy Flexlifting posiadają 4-stopniowa regulację długości ramienia. Zamontowane pokrętło dla opuszczania ładunku umożliwia łatwą i precyzyjną regulację prędkości opuszczania.

Koła skrętne wyposażone są w hamulce postojowe. Są bardzo wytrzymałe i umożliwiają płynną jazdę.

Dla bezpiecznego transportu żurawików na dłuższych dystansach, producent wyposażył dolną ramę w specjalne wsporniki dla wózków widłowych.

Co ważne, żurawiki z przeciwwagą można doposażyć, np. w haki, magnesy, podnośniki podciśnieniowe, zawiesia czy pasy.

 

Specjaliści z PS Lift pomogą w wyborze odpowiedniego modelu. SKONTAKTUJ SIĘ!

Artykuł został dodany przez firmę

PS Lift Sp. z o.o

PS Lift jest jednym z wiodących producentów urządzeń dźwignicowych w Polsce. Firma koncentruje się na obniżeniu wysiłku fizycznego wymaganego w codziennej pracy związanej z podnoszeniem i przemieszczaniem ładunków. Proponowane przez nich rozwiązania techniczne zwiększają wydajność i bezpieczeństwo pracy w każdym przedsiębiorstwie niezależnie od branży.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły