Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Oprogramowanie dla serwisu. Jak ułatwić sobie zarządzanie pracownikami terenowymi?

Zarządzanie pracownikami terenowymi przysparza wielu problemów.

Zarządzanie pracownikami terenowymi przysparza wielu problemów. Realizacja zleceń serwisowych często odbywa się na miejscu u klienta, a świadczący usługę serwisanci są pozbawieni podstawowych narzędzi, ułatwiających mierzalność ich pracy oraz formalną obsługę zlecenia. Remedium na ten kłopot jest oprogramowanie dla serwisu.

Oprogramowanie dla serwisu

  1. Jakie możliwości daje oprogramowanie dla serwisu?
  2. Korzyści z mobilnej obsługi serwisu
  3. Automatyczna obsługa zleceń serwisowych

Mobilny program do obsługi serwisu generuje oszczędności i pozwala zwiększyć wydajność, a co za tym idzie, również zyski ze sprzedaży. Dzięki możliwości zintegrowania go z oprogramowaniem ERP, programem księgowym lub aplikacją do szybkich płatności elektronicznych, prowadzenie mobilnego serwisu zyskuje nową, lepszą jakość.

Jakie możliwości daje oprogramowanie dla serwisu?

Wystawianie faktur, prowadzenie bazy danych czy zarządzanie zleceniami serwisowymi nie musi być trudne i czasochłonne. Te czynności znacznie ułatwia program do serwisu, posiadający kilkadziesiąt modułów, umożliwiających monitorowanie pracy z dowolnego miejsca na świecie. Tak działa oprogramowanie dla serwisu w modelu SaaS (software as a service), który funkcjonuje w chmurze. To w pełni mobilny, profesjonalny program, do którego mają dostęp nie tylko osoby zarządzające pracą serwisu, ale również poszczególni serwisanci. Każdy użytkownik może wprowadzać do programu konkretne dane, dzięki czemu obsługa poszczególnych zleceń staje się szybsza i efektywniejsza.

Mobilny system do serwisu to narzędzie, z którego mogą korzystać również klienci. Dodatkowe moduły dają możliwość rejestracji zgłoszeń i szybkiego tworzenia nowych zleceń, a także przydzielania ich konkretnym serwisantom i optymalizacji ich pracy. Skraca się nie tylko czas tworzenia wymaganej dokumentacji, ale również tworzenia kalendarza pracy całego zespołu. Niezależnie od tego, czy serwis zajmuje się naprawą sprzętu RTV i AGD, czy naprawą telefonów, jego działanie może być efektywne i przynosić większe niż do tej pory zyski.

Możliwość prowadzenia serwisu zdalnie, z każdego miejsca, pozwala na monitorowanie czasu pracy serwisantów i takie zarządzanie, które pozwoli na obsługę większej ilości klientów w tym samym czasie. Naprawy mogą przebiegać sprawnie, a opinie klientów Twojej firmy o jej działaniu same będą napędzały sprzedaż.

Korzyści z mobilnej obsługi serwisu

Zarządzanie pracownikami terenowymi przez mobilny system do serwisu przynosi korzyści zarówno firmie, jak i pracownikom. Przy minimalnej inwestycji na start, serwis może obniżyć koszty koordynacji pracy serwisantów o około 30 %, podnosząc jednocześnie ilość wykonywanych zleceń, zwiększając dochody i redukując zbędne koszty. Dzięki temu oprogramowaniu, menadżer serwisu może na bieżąco mierzyć kluczowe dla firmy wskaźniki efektywności, tworzyć niezbędne raporty czy rejestrować czynności serwisowe. To wszystko przekłada się na weryfikowanie rentowności poszczególnych zleceń i efektywności pracy serwisantów.

Dla pracowników serwisu urządzeń, dostęp do mobilnej aplikacji oznacza możliwość szybkiej reakcji na zmieniające się warunki wykonania zlecenia. Pracownicy mogą wykorzystywać program do serwisu do organizowania swojej pracy w sposób efektywny, dzięki czemu uzyskają lepsze rezultaty w krótszym czasie. Dodatkowo, podczas pracy mają wszystkie niezbędne informacje dotyczące danego zlecenia pod ręką, a baza klientów i historia zleceń pozwoli im spojrzeć na naprawę urządzeń w sposób holistyczny. Dzięki ograniczeniu zadań administracyjnych do minimum, serwisanci mogą więcej czasu poświęcić klientowi, co z pewnością zwiększy jego zadowolenie z wykonanej usługi.

Automatyczna obsługa zleceń serwisowych

Dostępne na rynku programy do obsługi zleceń serwisowych posiadają różne funkcjonalności. Najlepszy program pozwala na zarządzanie serwisem przez internet, w przeglądarce, a więc w całej Polsce, bez względu na to, gdzie znajduje się kierownik, menadżer czy serwisant. Dobre oprogramowanie dla serwisu umożliwia zautomatyzowanie wielu procesów i takie dopasowanie do systemu pracy serwisu, które maksymalnie zwiększy jego efektywność. Baza urządzeń, na których działa aplikacja, jest pokaźna - można ją uruchomić praktycznie na każdym sprzęcie, który posiada dostęp do internetu. Z oprogramowania można korzystać również w trybie offline. Dzięki temu każde zlecenie może zostać obsłużone szybko i bez problemów, a wygenerowane dane zostaną zapisane w bazie danych, z której korzystają inni pracownicy.

Niekwestionowaną zaletą, jaką posiada program do serwisu, jest możliwość dopasowania do potrzeb konkretnego serwisu. Taką opcję daje duża ilość różnorodnych modułów, których wdrożenie i zoptymalizowanie pozwala na skuteczne zarządzanie pracownikami terenowymi, niezależnie od specyfiki działalności serwisu. Dodatkowym atutem jest możliwość integracji z systemami ERP i CRM, co znacznie ułatwia przepływ informacji z aplikacji mobilnej do programów stacjonarnych i ich bieżące wykorzystanie. W ten sposób można szybko i bez wysiłku poprawić jakość obsługi klienta i zwiększyć sprzedaż.

Artykuł sponsorowany